Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Моята е така. Чак след 2003 мисля, излизаха с черен таван и 17ки :(.

Тази е със спортно окачване bilstein b12, което ми е много ниско. Имаш ли идея дали на амотрисьорите мога да сложа нови сток пружини или и нови амортисьори трябват (смятам инвестициите по колата, за да преценя струва ли си).

Имаше две грешки за кеснона, който си работеше. Чета, че проблема бил лоша маса. Ти какво мислиш:

 

Address 29: Left Light        Labels: 1U0-941-651-29.lbl

   Part No: 1U0 941 651

   Component: EVG GDL + AutoLWR   0002  

   Coding: 00005

   Shop #: WSC 31480  

   VCID: 70E353C333A31383F33-4BCA

 

1 Fault Found:

65535 - Internal Control Module Memory Error

            00-00 -  -

 

-------------------------------------------------------------------------------

Address 39: Right Light        Labels: 1U0-941-651-39.lbl

   Part No: 1U0 941 651

   Component: EVG GDL + AutoLWR   0002  

   Coding: 00005

   Shop #: WSC 31480  

   VCID: 70E353C333A31383F33-4BCA

 

1 Fault Found:

65535 - Internal Control Module Memory Error

            00-00 -  -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен камионджиите В БГ основно ме дразнят като се подредят 2-3 един зад друг. И не оставят място между тях. Е тогава избеснявам, трябва да караш Ламборджини за да можеш да ги изпревариш безопасно, мамка му. Толкова ли мозък се иска да оставиш 20 тина метра между камионите? Ама не, плътно, та даже се дебнат един друг да се изпреварят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен камионджиите В БГ основно ме дразнят като се подредят 2-3 един зад друг. И не оставят място между тях. Е тогава избеснявам, трябва да караш Ламборджини за да можеш да ги изпревариш безопасно, мамка му. Толкова ли мозък се иска да оставиш 20 тина метра между камионите? Ама не, плътно, та даже се дебнат един друг да се изпреварят.

 

Не, бре... идеята е да драфтват! Така първият харчи най-много, всички други по него харчат по-малко гориво, защото не цепят/порят въздуха :) Дори на определени километри се разменят, не се изпреварват просто така, ако са групичка... ;)

 

ПП: Ето "матрЯл" по темата: http://www.cleanmpg.com/community/index.php?threads/11954/

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва, дрифтването съм го пробвал. С кола зад автобус. На разстояние 2-3 метра и да си призная - колата си вървеше почти без никакво усилие върху педала на газта със 105. Минах в другата лента без да променям нищо и се усети веднага. Изостанах... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включен темпомат на 145km/h. Карам си на равно с разход около 6.3-6.5, наближавам тир и разхода пада до 3.5 (ако се приближа достатъчно, което не е много разумно), изнасям се в ляво и разхода отива за кратко на 7+ и след това пак на 6.3-6.5. Ама това е физиката  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, все едно да караш подир стена - няма какво да те бута обратно... :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В колоезденето е основен способ за пестене на енергия и вдигане на скоростта на групата. Над 20-25км/ч ефекта се усеща много силно. Гледам и в шосейния мотоциклетизъм, Формула 1... също се крият един зад друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редовно виждам луди велосипедисти които направо се "залепят" зад камиони и автобуси.Ако шофьора набие спирачки.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да има впечатления от този багажник за ски?

http://bagajnik.com/produkt-Bagazhnik-za-ski-HAKR--ALU-6-152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днес се зачудих измежду

BMW 318 -1.8TDS

Opel Omega B 2.5 Turbo diesel

Mercedes W124

И разбира се не на последно място, винаги мога да се сдобия с ЗИЛ 130 :jester:

Най - вече поради липсата на задно предаване и климатик. 3 тата причина не е за в форума, с някой сме си я говорили. Навремето се научих как правилно да управлявам задно, не искам да губя това си умение. Колата с предно ме кара да шофирам като пенсионер, чувствам че губя умения.

 

Въпроса към форума е - Ще ме биете ли, ако сменя марката и остана само с една Шкода, която карам по 500км на година до събора и обратно?

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тръка нямаш ли си табелка "do not tailgate" :)

Нямам :)

Аз с колата съм действал така. С камиона не си правя експерименти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм им се чудил. Разбирам ги защо се набиват толкова близко, ама все пак дори леко да намали камиона с колелото не може да спреш така бързо.. Всеки си мисли че е непробиваем.

 

Аз пък не разбирам. Каква е ползата? Нали е тръгнал с колело, значи по презумпция не цели да пести калории, идеята е да изгори максимално количество. Т.е. ако търсят лесното, да се качат на рейса просто.

Отделно, че седи и диша пушилката директно на ауспуха. Язък му за цялото каране на колилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво ще кажете за тоя https://www.vbox7.com/play:eef0cd94

бие "мигача" вдига лявата ръка и изпреварва :)

да карат така има смисъл само за профитата, учат се как да се крият и да пестят сили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещото са се изсилили с тия 70-80км/ч. В момента на заминаването, тоя върти едвам, едвам. Егати предавателното число трябва да има това колело и егати краката трябва да има тоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не разбирам. Каква е ползата? Нали е тръгнал с колело, значи по презумпция не цели да пести калории, идеята е да изгори максимално количество. Т.е. ако търсят лесното, да се качат на рейса просто.

Отделно, че седи и диша пушилката директно на ауспуха. Язък му за цялото каране на колилото.

Някои хора ги карат от няма на къде, не да топят калории. Ако е бъхтал 8 часа в някоя фабрика и има да се прибира 15 км, познай, сигурно ще му се иска и да дремне докато използва засмукването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не карам, за да топя калории! Само за да стигна до следващата чудна кръчма, да си хапнем и да пийнем разни домашни вина и суджуци! Той,Цецо за т'ва не иска да кара с нас колело, че се връща с кило отгоре, хахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така краката почиват по-добре, като върти леко

 

а тоя съвсем не върти ама виж километража :)

https://www.vbox7.com/play:eef32c8884

 

въздушното съпротивление е голяма работа

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фелицията е поло

по онова време няма аналог на голф3

Не е Поло . Фелицията е себе си , без аналог. Нищо, че модела е първопроходника във VAG. :)

 

п.п. Иначе на база го докарва на Поло , както и да е.

Редактирано от fulcrum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да има впечатления от този багажник за ски?

http://bagajnik.com/produkt-Bagazhnik-za-ski-HAKR--ALU-6-152

За парите си е супер.След някоя и друга година почва да ръждясва,но при добро почистване след употреба и смазване на ключалката е ОК!

Имам такъв,купих го за първата ми О2 през 2005г.,скоро го гледах и се чудех какво да го правя,щото няколко години след това минах на бокс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яяя, по новините чух нещо интересно сега. Гласували са да отпаднат забраните за затъмняване на предните две стъкла и задното голямо - ако има огледала колата??? Яяя???

 

Влизало от края на седмицата в сила.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е Поло . Фелицията е себе си , без аналог.

 

 

Фелиция 1.9D е с двигател на Голф 2

 

 

Яяя, по новините чух нещо интересно сега. Гласували са да отпаднат забраните за затъмняване на предните две стъкла и задното голямо - ако има огледала колата??? Яяя???

 

А това, че в тъмното намаля видимостта в страничните огледала никой не го гледа. Нека им е гадно.

Но, важна е гъзарията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.