Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Волксваген спонсорират европейското им турне по това време и решават да пуснат по този случай Голф Пинк Флойд едишън. :)

 

Браво! Ще взема да стана фен на ВАГ групата! :banger_2:

 

Мерси за вниманието Иво и Влади :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой знае ли нещо за тази кола https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0-16710565/skoda-octaviars?

На пръв поглед има някаква драма с крайното гърне и малко визуален тунинг, който ще бъде премахнат.

Още не съм говорил със собственика за оглед, но утре ще се чуя с него. Давайте инфо, ако знаете нещо за колата :tell_me:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше дизел, щях да кажа, че е на Коко redline бившата. Виж в проекти. Проект Климентина.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото помня от книгата на Ник Мейсън, колата е имала по-добра аудио система и по желание на Дейвид Гилмор е екипирана с най-екологичния тогава двигател на VW. Но Дейв  усеща че сделката с VW не е най-добрата реклама на бандата и прехвърля всички пари за благотворителност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавам сутринта по Пушкин (след светофара с Околовръстното) , булеварда идеално почистен до асфалт и след Фантастико две нинджи от прогимназиите дето си ги нацвъкаха там си разчистват пред гаражите и хвърлят всичко на булеварда ... за какво чисти общината улиците , като такива ахмаци не се сещат да си натрупат снега на купчинка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се карах с един от горната улица така. Не стига, че не се чистят вътрешно кварталните, не стига че вече са на коловози, ами и още сняг трупа насред улицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората са дебили. Една част от тях са мега дебили :) Тези, които не карат кола изобщо, пък са 10 пъти по-дебилни от мега дебилите и не разбират, че това което правят е тотален шит...

 

Подобна ситуация: две ленти, отляво ме изпреварва автобус за ляв завой, няма къде да избягам, аз съм в дясната лента ("за пръв път в живота ми") и една нинджа ринеше и хвърляше точно като кокошките с гръб към шосето, без да гледа къде хвърля, ама да е на платното, защото там ще изчезне магически!!! Гледах да нацеля момента, когато не рие, за да не ме ошляпа по джама, както хвърляше, че ако го строши, ще му строша главата тъпа-проста... :) Аман от дебили, просто!

 

Напълно достатъчно е да се натрупа на бордюра на купчинка, да се направи една пътека там, колкото да се разминат двама души криво-ляво и това е!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в такива ситуации,спирам,взимам му лопатата и му я разбивам в главата... да видим следващия път дали ше мета по колите и най-малкото върху изчистения път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в такива ситуации,спирам,взимам му лопатата и му я разбивам в главата... да видим следващия път дали ше мета по колите и най-малкото върху изчистения път.

А не е ли по-лесно да отвориш прозореца и да му споделиш, че извършваните действия са в нарушение и че смяташ да го споделиш това на тел. 112? Че това със саморазправата е малко ... кофти :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, с дебили няма смисъл :( Нали като си тръгна, ще види някоя женица в колата да си кара, ще си каже "чЕки да видя, к'во ще стане" - ще хвърли по колата, "каката" ще се разбие, ще разбие още коли... оф стана sci-fi сериал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 



А не е ли по-лесно да отвориш прозореца и да му споделиш, че извършваните действия са в нарушение и че смяташ да го споделиш това на тел. 112? Че това със саморазправата е малко ... кофти :(

Отдавна съм установил,че този подход в тази държава не действа.
Естествено,винаги преди конфликт човек трябва да пробва по редния начин,но не знам за теб,аз лично разбрани хора рядко срещам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако натрупа снега на тротоара, ще затлачи тротоара и никой няма да го почисти

 

често пъти снега, които е запушил гаражите е именно от улицата, когато снегорина е минал и просто го е избутал като е преградил изхода на гаража

ако не е натрупан на 1 метрова купчина, какъв е проблема, че е нахвърлян върху улицата, забранено ли е?

 

Ако нарочно хвърлят върху минаващите коли, звъннете на 112.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От блока сме си направили една снежна купчина 1,6-1,7 и на никой не пречи. Всичко е въпрос на малко мисъл.

Мен сега ми е чудно къде са тия плужеци от общината, защо не обикалят да пишат актове за не почистени тротоари пред блоковете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия които живеят на булевард/улица, реално имат два избора ... или снега на тротоара, или на улицата ... в първият случай общината ще те глоби.

У нас реално сняг не се чисти, а само се избутва / трупа докато купчината се установи на място, на което няма да пречи на никого докато се разтопи от самосебе си.

Поне аз не съм виждал подобно оборудване https://www.facebook.com/minbulgaria/videos/957937400988130/(може би защото работната ръка е евтина, визирам циганите с лопатите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си търговски обект или заведение няма община, която да дойде да те глоби. В Лозенец и Красно село съм се обаждал да им кажа за непочистени тротоари, нищо не направиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия които живеят на булевард/улица, реално имат два избора ... или снега на тротоара, или на улицата ... в първият случай общината ще те глоби.

У нас реално сняг не се чисти, а само се избутва / трупа докато купчината се установи на място, на което няма да пречи на никого докато се разтопи от самосебе си.

Поне аз не съм виждал подобно оборудване https://www.facebook.com/minbulgaria/videos/957937400988130/(може би защото работната ръка е евтина, визирам циганите с лопатите)

 

Според теб този камион със сняг от снимката в Москва къде ще отиде и къде ще бъде разтоварен?

Аз доколкото знам ги изсипват в Москва река.

А в София .... няма река и няма подобна организация на снегопочистването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А в София .... няма река и няма подобна организация на снегопочистването.

 

Абе има една,около Сточна гара :) И доста би поела от снега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има една,около Сточна гара :) И доста би поела от снега.

Хахахаха, не е смешно, но само тя още не е преливала скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчно е да се натрупа на бордюра на купчинка, да се направи една пътека там, колкото да се разминат двама души криво-ляво и това е!!!

 

Това го мислиш, щото не слизаш от колата. А да си майка с количка да те видя как ще минеш от там... криво - ляво. :) Или да си пратиш децата с ГТ на училище и да се чудиш как ще издрапат из преспите и колко мокри ще стигнат до училището.

 

Аз честно казано винаги симпатизирам на тия на тротоара в такива ситуации.Тия хорица на тротоара обувките им са пълни с луга, газят горките с мокри чорапи, вятъра им свири в ушите....

 

Мен ако питате, първо трябва да се чистят тротоарите, после улиците дето минава МГТ и накрая ако останат време и средства, да се мисли за колите. Бах го и ръждивото желязо (колите), те ли са по-важни или хората (майките, децата, старците)? Сега за зимно почистване на улиците се отделят маса пари и хора, а за тротоарите - то било грижа на живущите. А като никой не живее там? А като не си чисти, кой го глобява? Никой... Пешеходците - кучета ги яли...

 

А да сте чули пешеходец да се оплаква по-форумите? Не. И да има са рядкост в сравнение с автомобилистите... Които мрънкат и се оплакват все едно им е отнето конституционно право, баси.

 

А и мани непочистения сняг, той може да е досаден и да пречи, ама много по-опасни са висулките. По централните улици е масово, пълна кретения. Пак ще се вайкат постфактум като утрепат някой. Внимавайте.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Цецо, прав си на 100%, аз като баща на две деца го оценявам, защото 5 дни го играя доставчик всяка обедна почивка. При тези неразчистени тротоари жена ми няма как да излезе с малкия с количката до пазара, а той е на 300 метра. В България обаче никой не се поставя на мястото на другия и да погледне от друга гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както свиха големите студове, вече на трима мои познати им ''замръзва'' нафтата или по - скоро се парафинизира. И в трите случая нафтата е от бензиностанцията на Марешки в Русе. От резервоарите почти не е изкарана нафта.... само топки  мазгоч....  :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен натрупаните купчини сняг по улиците,голям проблем са и климатиците които капят навсякъде.Точно на такава замръзнала локвичка на 20 декември се подхлъзнах,и сега съм в нас с опериран крак в който има плака с 8 болта.Поне три месеца ще съм в бокса.Чудя се дали мога да ги осъдя тези на които е климатика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един оффтопик! Модераторите дали знаят, че в секция фото 2/3ти от снимките ги няма? Хостинга си е.а мамата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.