Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

StarPost разнасяха пощата и на данъчните. Вече имам още една причина да им отговарям, че се казвам Илия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е га ги дадат тия пари за образна диагностика 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Алекси Георгиев написа:

Аз пък си купих 16км за 35лв 

IMG_20191223_153241.jpg

 

Моето мнение е, че трябва отидеш до КАТ и да изискаш снимката. С тайната надежда да има още една кола на нея. Иначе за 35 кинта не си заслужава сериозно обжалване.

Но както е казал и колегата по-горе - за лекарства да ги дадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лекарства и мед. оборудване се купуват със събирането на капачки.

Капачки трябваше да се събират за закупуването на Ф 16....или за някоЙ депутатски Мерседеси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавайте, КАТ имат акция дрегер! Спират и проверяват за алкооол и наркОтици. Днес едва отървах 2 акта за обратен завой и навлизане в забранена посока в кръгово движение, а аз просто търсех брашно за баба ми за баницата. И му го казвам на момчето с големия син буркан , че направих нарушението , защото баба има брашно , но е с изтекъл срок на годност и търсех попринцип фантастико, да си взема брашно, щото на село няма магазин отворен и видях CBA и реших да паркирам по - наблизо. После ми вика - Добре де , а там на кръговото защо така навлезе? И му викам ми наведох се да видя магазина дали работи , после исках да видя фантастикото свети ли, после се сетих че то не е там въобще. Евала как ме пуснаха, много яко стана, щеше да е супер криво да имам 2 акта на бъдни вечер , баси! :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.12.2019 г. at 18:16, sauber написа:

 Иначе за 35 кинта не си заслужава сериозно обжалване.

 

 

Просто отидох и си платих, че да не ми развалят празниците.

Свещи да си купят! 

 

 

Честита Коледа - бъдете живи и здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос, че ме мързи да чета и проучвам.

По някои празници обитавам една къща. Извън тях не е обитаема. Съседната обаче е и има интернет. В необитаемата къща бих искал да ползвам интернет, но не ми се плащат излишни такси (сборно съм там 20 дни в годината) и по-важното - не ми се дупчи. Имам пакет на телефона, който е по 15GB за рандом интернет, соц. мрежи, музика, чат. Покритието обаче е трагично и мрежата е изключително слаба. Иначе би ми било меко казано достатъчно.

Мога ли да сложа някаква добавка към рутера, която да усили сигнала му? Или мога ли да купя някакъв рутер, който е с мега як обхват? Там където се намира текущият, е на 15м. по права линия и го делят 2 тухлени стени от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш още един рутер, който да усилва стигнала от другия.

 

Я къщата съм с два рутера на всеки етаж, защото сигналът се губи между етажите. Не е нужно да вземаш нещо мега скъпо, достатъчен ти е N рутер, до 300 mbit на wi-fi, дори да вземеш някой за до 50лв ще ти върши чудесна работа. :) Вторият рутер ще го ползваш, като екстендер. Елементарно е. Дълги години ползвам продуктите на TP-LINK и нямам никакви оплаквания.

 

Иначе...мобилен интернет през 4G ти е опцията.  Предполагам си с бисквитка. Всяко друго нещо има договори и такси. Няма алтернатива. Буташ си допълнителни пакети с още data, докато си там и това е. 

 

Вариантът с местен доставчик също е ок, но не искаш да дупчиш.

 

Мога да ти кажа кое-как да направиш/настроиш, ако искаш. Няма проблем.

 

Ако искаш да си само с един рутер, тогава купуваш нещо с цена колкото едни гуми и готово. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2 TP Link- a ,съпунерки от години нямам ядове.

 

В румика , в Орландовци, има чистачки на хубава цена Valeo и Wurth Валеото е с U образно захващане, щипката е несменяема, чисти добре и НЕ скърца. за 2те дадох 11лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да хвърля и аз моите пет стинки по темата с лан мрежите .. та ако искаш да вземеш от комшията интернет , само с рутър няма да стане - трябва комбинация аксес поинт (АР) и рутър или рутър с възможност да работи едновременно и като приемник и като предавател , но за толкова години не съм срещал такава комбинация. Ако решиш да ползваш интернета към мобилния план си взенаш една сим карта към твоя план за данни и един рутър с възможност за мобилни данни , намираш най-добрия сигнал , забождаш го там и ако в отсрещния край на къщата е слаб сигнала , забождаш една допълнителна антена към рутъра и си готов.

 

Саше , ако изкарат повече от месец , кажи да ида да взема едно кило :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman, бай Вълчо ме светна леко, че съм писал нещо, което хем е така, хем не е баш така. Аз не разбрах, че искаш да "крадНеш" нет от комшиЙте /с й, нарочно/. Ако искаш от тях да вземаш - най-лесно е да отидеш при тях с 20лв и кабел, или да отидеш при тях и да ги питаш за паролата на wi-fi-a, да закачиш един рутер вкъщи, близо до тяхната къща, който да им прехвърля/bridge-ва сигнала към теб и си готов :D:D:D

 

"WDS Bridging - with this function, the Router can bridge two or more WLANs." - така твоят рутер ще използва интернета на комшиите, без да дупчиш нищо, просто ти трябва паролата им и това е. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гената вече си има литър врачанска сливова и два литра широка мелнишка червено... 

Да ги прай к'во сАка! (Знам че сте му приятели) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, той като види презерватив на възглавницата и автоматично казва "Аз нямам приятели!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги, искам едно приятелско напомняне да направя, тъй като говорих скоро с разни полицаи. Зима е и кражбите на запалени/работещи коли пак бележат пик. Особено трябва да се внимава около павилиончета за кафе и цигари, места за закуски и много важно - училища и детски градини. Схемата на джамбазите е да бръмчат двама с една кола в районите на обекти от гореспоменатият тип. Когато забележат запален автомобил, в който няма никой, единият слиза и драсва с него. Това, че колата ви е keyless е добра новина само за пред застрахователя (защото както знаете, без да върнете ключ не плащат за кражба), но това не е система, която може да ви спаси. Keyless колите си пердашат без ключ докато не свърши горивото или не бъдат загасени.

Особено много бъдете внимателни в периферните райони на София. Целта на средностатистическият джамбаз (след като ви открадне колата) е да напусне територията на града максимално бързо. Когато крадат от периферни квартали си съкратяват пътя до напускането на града, а целта им е да са подминали точката, в която може да се направи отцепка от полицията, ако предположим, че сте се обадили бързо.

 

Парите се прежалват лесно, особено ако имате застраховка. Но чувството, че нещо ви е отнето против волята е страшно неприятно и трудно за преглъщане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цял месец оставям белия кош отключен , с отворени прозорци и никой не иска да го вземе , а то защо било .. той не палел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз веднъж, без да искам, забравих ключовете на вратата на колата, в центъра на Елин Пелин, а последния път когато една приятелка каза - Я си дай ключовете от колата за малко, ми я върна измита отвън и отвъре! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.