Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Здравейте.

 

Преди години, с първата Октавия с двигател ALH 1.9 TDI 90 к.с., съм сипвал Лукойл нафта, от бензиностанцията на 1-вия километър на АМ Тракия, с водица вътре - колата палеше трудно, в един момент спря изобщо да пали.

 

Идва @The Best Forman, гледа, проверява и се хвана за главата - каква е тая кола, нищо и няма, а не пали. Звъня аз на Пепи @PRR, той пък с Дедо Боже ортак, като му се обадих и в същия момент колата взе, че запали. Пепи ми каза - отивате и сипвате ОМВ нафта, от скъпата  и повече не сипвайте от тази на Лукойл. Имах 4 карти за отстъпка за горивата на Лукойл - подарих ги всичките. Сипахме от скъпата нафта на ОМВ - в бидон от 11 литра от минералана вода, Гената измайстори фуния за пресипване в резервоара, от друга бутилка, от 1.5 л, и подпукахме Октавията да си оправи горивопроводите и останалите чаркове. Гената мина с 21 км/ч. над ограничениято, спря го полиция, изяде фиш, както той му казваше тогава, взе си "Street Racer" certificate.

 

По съвет на колегите, тогава от магазина на Булдим на бул."Васил Левски" си взех нов горивен филтър, напълних една туба с нафта от ОМВ и на една от срещите на НИМ, Доктора @The Best Forman и Директора @Mishelleлюбезно смениха горивния филтър на колата. Имам и клипове на събитието, ако ги открия, ще ги кача тук.

 

Не съм имал други проблеми с нафтата, независимо от температурите навън, докато предишната Октавия беше при нас, освен този, но доста дълго време спирахме на Лукойл само за кафенце и за да си проверя налягането в гумите.

 

Миналата година на Свети Влас ми направи впечатление колко е некачествен бензина на близките ОМВ и на Шел на пътя за Бургас, след като излезем от комплекса на Околовръстното - бензинова Октавия да пали с рев и със скачане на оборотите - спрях и на тези два обекта, не на самите вериги като цяло, да зареждам.

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, аз помня случката, мисля че точно твоя филтър го рязаха и изтече черно-кално вътре :) Ама може и да греша. Такъв спомен имам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, чак рязане нямаше, само развиване на пробката на дъното на филтъра - но пък от там изтече бистра водица, нещо, което определено не му е мястото в един горивен филтър, както и в цялата горивна система. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, всеки резервоар на бензиностанция е на водна възглавница и винаги има по малко вода в горивото. И затова има задължително технологично време след зареждане за утаяване ..., което я се спазва я не. И, както при теб, клиента изтеглил късата клечка печели Х литра бистра водица, на цената на гориво :( 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, помня, че ми го беше казвал точно това тогава, ама реших да те оставя ти да го напишеш, аз не съм толкова спец и вещ по тези неща, да не излезе неква глупост моето обяснение. ?

 

Благодаря ти.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера установих , че без книжка карам по - бързо и паркирам по - добре. Слезнах до бакалията, да си взема една бира и какво да видя, еднорог! Място за паркиране , ама точно пред входа. Качих се взех ключовете да я преместя, ама тичам... Паля, тя е студена , трака като на дядо ми камиона от 1961ва. Раздадох се , ръгвам 2ра , с нея пускам и аварииките. После едно приятелче ми вика - Как така 7км/ч в квартала бре?!? Ми как ... на 2ра на заварка... Ама хванах мястото пред нас ! :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, PIIIcoppermine написа:

Ми да, да си я гледам, тамън като плача че нямам книжка и сълзите ми ще падат на тавана . ;)

По-добре недей, че солени сълзи ще рониш и ще изгние горката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Алекси Георгиев написа:

Тихо, че ще съсипе и турбината ? ?

Че Пепи нали му я махна и стана SDI?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Че Пепи нали му я махна и стана SDI?

Тя си е полу махната у Враца още.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ще е пичове, още 1-2 месеца, мисля да се стегна и до рожденния ден, да имам нови документи 2021. До тогава , може би бих дал на един приятел Дъмбо да я кара, ама лошото е че Дъмбо кара само в мъгла и на тикото му задна лява гума няма грайфер от пилежи. Аз , естествено , ако реша да жертвам Шкодата , ще бъда там и ще крещя - "Раздай му, копе*е, накажи кучката! Дай още , слабак!!! " :D:D:D С Дъмбо ,ако се навие, ще е много забавно! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със съдействието на @Izolini, поръчах и даже взе че дойде амортисьор за предния капак. 12 кинта от Авто Бим, че нямаха по-скъпият за 22 :D

Този е чешки, по-скъпият беше полски.

20210223_171202.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, axel написа:

Няма да мога да гледам. :(

по какъв случай се завръща, демонстрационен мач?

В професионалния снукър .. Гибралтар опън върви в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чул, че се връща. Интересно ще ми е да го гледам, защото следя снукър след неговото отказване, и само слушам за него, като играч, но реално не съм гледал негов мач, като професионален играч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, axel написа:

Не съм чул, че се връща. Интересно ще ми е да го гледам, защото следя снукър след неговото отказване, и само слушам за него, като играч, но реално не съм гледал негов мач, като професионален играч.


Ами, за сега не показва кой знае какво, но си е готино да гледаш стари муцуни...

Като цяло, той е единственият друг, който ме е карал да се забавлявам от сърце, гледайки тази игра, освен Рони !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Боре написа:


Ами, за сега не показва кой знае какво, но си е готино да гледаш стари мицуни...

 

Не съм съгласен :) Във формат 4 от 7 да загубиш с 1-4 може да се случи на всеки, но да направи стотачка в първия си спечелен фрейм с толкова прецизна игра и да загуби с 94% успевамост беше много приятна изненада а с тези 98% и цялата си игра Селт можеше да спечели срещу всеки в този къс формат. Ще видим. Навремето като се появи като младеж и почна да мачка наред Хендри не ми беше любимец, но по-късно взех да го оценявам а винаги е приятно да видиш някой който се връща след толкова много години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че Хендри се е представил на ниво (нямаше как да го гледам), но е съсвсем нормално да не е на 100% в първия си мач на професионално ниво, след толкова години извън спорта. И за Селт, както и за всеки друг играч, е съвсем естествено да покаже най-добрата си игра, когато срещу себе си няма нужната съпротива, за да се окаже под голямо напрежение. Но си прав и, че форматът предразполага към непредсказуем резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имахме фирмена разходка до х. Момина Скала (препоръчвам шкембенцето - добро е). Пътя до горе беше приличен с няколко участъка с дупки или големи заледявания с дупки в тях. Като цяло нямаше грижа да се стигне с кола.

Но! Бях (приятно) изненадан от количеството хора, които имаше в района. Не знам как е събота и неделя, но днес си беше почти парад! То и времето предполагаше, но очаквах, че хората работят, децата учат и т.н. Поради пандемията и/или друго, но хората почнаха да посещават Витоша. Дано я запазят и чиста. В това отношение около хижата се бяха постарали доста - имаш кошчета, а и не видях разхвърляни боклуци! Адмирации!

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.