Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

На 12.08.2022 г. at 21:58, sauber написа:

Имам такъв спрей и сега. Горе долу става, но...Като задържиш дюзата, духа здраво 3-4сек, след това се вледенява. Така няколко пъти и спрея е чаЛ :(

Аз предпочитам да чистя с вакуум вместо със струя. Ефекта е доста по-добър, а и не се надишвам с прахоляка. 

Иначе идеята с пожарогасителя не е чак толкова лоша, но трябва да се сложи и предпазен клапан, че ако забравиш компресора да работи може да стане сериозна беля :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PRR написа:

 

Иначе идеята с пожарогасителя не е чак толкова лоша, но трябва да се сложи и предпазен клапан, че ако забравиш компресора да работи може да стане сериозна беля :( 

Моята бутилка (от пожарогасител) до 150 атмосфери държи - бая компресор ти трябва, за да я гръмнеш ?

Недостатък е малкият обем - до кубик събират най-много. Ако не ползваш редуцир вентил ги издухваш за минута-две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая май ще търся някакъв накрайник за прахосмукачка, който да го мъча с нагряване да го стесня. Имам си един миньон (от тия на Керхер), който и без това виси в мазето самотен. И май ще е най-добрият вариант...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има гъвкави накрайници с тесен отвор на засмукване - имаме такъв, беше комплект с една прахосмукачка. предполагам, че ги продават и поотделно, та не си струва да се мъчиш с напасване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.08.2022 г. at 8:56, sauber написа:

 Издирвам от известно време малък комепресор. But its not what you think. Издирвам го, за да го ползвам за почистване на различни неща. Например не виждам как може да бъде почистен адекватно домашен климатик, без да имаш сгъстен въздух. Или пък лаптоп или нещо от сорта...

Саше, от изброените две операции, и двете ги правя с хубава четка и прахосмукачка. Държа накрайника на включената прахосмукачка близо до четката докато почиствам прахоляка. От една страна четката маха всичко, което искам, от друга - прахосмукачката засмуква мръсотията. В домашни или офис условия не бих ползвал компресор. Това, което ще махна от климатика, например, ще иде върху нещо друго, няма как да изчезне. Все едно да преместиш 10 кинта от единия в другия джоб.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пичове, мога ли с такъв пистолет на ток да боядисвам дървени елементи с отработено двигателно масло:

IMG_20220818_065228.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакат ме около 60 кв.м. таван на навес - ребра и дъски и се опитвам да намеря по-лесен начин от нанасяне с четка. Може би ще трябва до го прецеждам, но предполагам, че в казанчето има цедка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да боядисаш нещо - ще свърши работа. Как обаче, зависи от налягането и дюзата. Иначе и кола може да боядисаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, joro_kem написа:

Чакат ме около 60 кв.м. таван на навес - ребра и дъски и се опитвам да намеря по-лесен начин от нанасяне с четка. Може би ще трябва до го прецеждам, но предполагам, че в казанчето има цедка.

 

Аз се принудих да си купя хубав пистолет (колкото може по-хубав) и взех един на Wagner за около 380лв и минах 155кв.м покрив отвътре с тая гадост на Бохемит... Абе не мирише хич, ама после ти е горчиво в устата и повръщаш... "отрових се" направо, защото няма проветрение на тавана, а маските за боядисване със сменяем филтър и не знам си какво си... се затлачваха за нула време. Но за 4 часа го минах два пъти целия покрив отвътре и смених няколко филтъра :) И сега покривът е червено-кафяв отвътре.

Да, заслужава си да си купиш такава по-скъпа играчка, ако имаш къща и ще го ползваш повече от 2 пъти в годината - иначе за един път и този на Кауфланд ще ти свърши работа. Маслото не е толкова гъсто, а ако го оставиш на слънце за няколко минути ще стане и по-рядко/течливо. Пръскаш навсякъде всичко, ще го оклепаш без проблем за нула време. Само, ако няма проветрение (казваш, че е навес, ама може да е затворен тип) - вземай хубави бояджийски маски с филтри, че мамата си трака. И 100% ако има какво да оклепаш наоколо - стени и т.н. - да, ще ги оклепаш с тоя на кауфланд, защото дюзата едва ли е като на вагнера... :)  Играх си с един евтин на райдер, който ми го дадоха да пробвам - пръскаше навсякъде, ама не и там където искам.

Според мен този на кауфланд ще ти свърши работа за повече от 1-2 пъти - само обезмасли и измий дюзата след ползване и няма проблем. (Дюзата, контейнера и всички гумички и о-пръстенчета и т.н. на вагнер-а ги кисна в AMB за няколко минути и няма грижи - стават като нови и са мекички)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! Химията на бохемит откъм керемидите я пръскам с пръскачката, но отдолу мисля да е само с масло.

IMG_20220817_172027.jpg

IMG_20220818_074859.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих минал всичко с Бохемит и от долу - те дървоядите не са само от горната страна ? А най-доброто е да се накисне материалът във вана, само дето вече е накован.
 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правих си експеримент, да видя, дали ще попие, защото аз няма как под керемидите да напръскам. Взех една дъска и я напръсках два пъти. Разрязах я през средата и видях, че това е попило на 70% в дървото, оцветило го беше. Тоест остава малко здраво от другата страна, но си е достатъчно да започнат да папкат, разбира се :) 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма място за притеснения. Отработеното масло е стар изпитан метод против дървояди....преди да се появят новите химии.

 

п.п.

 

преди 27 минути, shaft написа:

Правих си експеримент, да видя, дали ще попие, защото аз няма как под керемидите да напръскам. Взех една дъска и я напръсках два пъти. Разрязах я през средата и видях, че това е попило на 70% в дървото, оцветило го беше.

 

Дървото попива, като дунапрен. Колкото повече пъти го минаваш, толкова по-добре му става.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Izolini написа:

А номера с обгарянето действа ли против дървояда, или само отлага гниенето?


Действа Ице, при това безотказно !

Имам покрив на морето, правен с обгорени греди и изобщо цялата дървения по него - 14 години не е мръднал, а на морето сериозен фактор освен гадините, е и влажният въздух и изобщо климат.

Дървото става като камък, след обгарянето. 
Като прибавиш и третиране със съответния химикал, става вечно !

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17278cb24a9d27383b18568dbdad1dd60a2f83b1

От Лидъл, по спомен беше 25 лв - идеално е. Маркуча е излишен, аз си ползвам тоя на прахосмукачката, ама така си е комплекта.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извимявам се, че отклонявам темата, ама някой знае ли каква марка е тази кола? Мерцедес-Бенц? 

 

 

IMG_20220820_161440.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерц не е със сигурност. Можеш да питаш и в classiccar-bg.com - там има живи енциклопедии ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Алекси Георгиев написа:

Извимявам се, че отклонявам темата, ама някой знае ли каква марка е тази кола? Мерцедес-Бенц? 

 

 

IMG_20220820_161440.jpg

Фиат Тополино?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.08.2022 г. at 23:41, Алекси Георгиев написа:

Май се оказа че е Симка 5

 

Алекси, не мога да ти помогна в случая. Непознат за мен автомобил. Поне мога да кажа, че не е Симка 5.

След справка в нета, за да видя какво представлява Симка 5, открих някои разлики по предницата - форма на решетката на радиатора, наличие на вентилационни отвори на предния капак и по-тесни калници на Симка 5. Може и др. разлики да има.... Не е и Фиат Тополино. Той е 1/1 със Симка 5. Като цяло, автомобилът от твоята снимка е по-голям от Симка 5.

п.п. има някакви чалъми в нета за разпознаване на марки автомобили по снимка, но не ги знам.

 

IMG_20220820_161440.jpg.35bd1b890fe079c20acc70a9dd31f234.jpg.2dd520e2156abe4a0ee809c3a48b2aae.jpg

 

Симка 5

simca-5-front-riga-motor-museum-visit-1-1099050.thumb.jpg.8a1ed28d40a8fdd548d77db593193907.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Logrus Чавдаре, питай в Класиккар форума, че там не мога да се оправя с качването на снимки.

Алекси е изровил нещо от някоя плевня и може да е ценно. :)

 

п.п. има и специална тема за това:

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,832.0.html

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е Фиат , не е и Симка , ама какво е ..

Лично на мен ми прилича като на нещо немско от довоенните или ранните следвоенни модели.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.