Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

За тези пари няма какво да го мислиш, оферта си уцелил. Дет се вика, история с хепи енд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майни, още ли е затворено околовръстното? Че другиден ще пердаша за Смолян, спряха да го казват по новините, ама ме глождят некои съмнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

Майни, още ли е затворено околовръстното? Че другиден ще пердаша за Смолян, спряха да го казват по новините, ама ме глождят некои съмнения.

 

Ице, със сигурност е затворено от АМ "Тракия" до Пазарджишко шосе. Днес го видях с очите си.

Незнам как е положението от Пазарджишко до Пещерско.

Вариант е през с.Цалапица, от там по стария пазарджишки път и преди Пв. на кръговото в дясно си хващаш околовръстното, ако е отворено нататък, ако не, през града. Предполагам между Пазарджишко и Пещерско шосе вече трябва да е отворено, защото го правят поетапно.

....и най-най- краен и сигурен вариант - Цалапица - Стамболийски - Йоаким Груево - Кадиево и околовръстното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега отворих пак картата. Дава го затворено чак до разклона за Първенец. Явно ще си обикалям през центъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.08.2022 г. at 21:26, joro-120L написа:

 

Ице, със сигурност е затворено от АМ "Тракия" до Пазарджишко шосе. Днес го видях с очите си.

Незнам как е положението от Пазарджишко до Пещерско.

Вариант е през с.Цалапица, от там по стария пазарджишки път и преди Пв. на кръговото в дясно си хващаш околовръстното, ако е отворено нататък, ако не, през града. Предполагам между Пазарджишко и Пещерско шосе вече трябва да е отворено, защото го правят поетапно.

....и най-най- краен и сигурен вариант - Цалапица - Стамболийски - Йоаким Груево - Кадиево и околовръстното.

 

Понеже и аз ще пътувам нататък утре - Гугъл ми дава, че околовръстното е затворено между Пещерско и Коматевско шосе, актуално ли е това ? Защото ако е така, вариантът Цалапица - Стамболийски - Йоаким Груево - Кадиево отпада, остава през Голямоконарско шосе и през града или слизане от магистралата на пътния възел за Раковски, заобикаляне на града от изток, през Скобелева майка и Тракия към Асеновград.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, iavkata написа:

Понеже и аз ще пътувам нататък утре - Гугъл ми дава, че околовръстното е затворено между Пещерско и Коматевско шосе, актуално ли е това ? Защото ако е така, вариантът Цалапица - Стамболийски - Йоаким Груево - Кадиево отпада...

 

Така е Явка. Информацията ми е подвеждаща. Не бях сигурен до къде е затворено. Пазарджишко - АМ "Тракия" е последния етап от ремонта.

Сега ползвах жокер "Обади се на приятел" Иво Смирнофф. Той минава по два пъти на ден по Коматевско шосе и потвърди, че околовръстното е затворено до Коматевско. Надявам се за пролетната среща в Първенец вече да е отворено. ;)

 

Преди 1 час, iavkata написа:

...остава през Голямоконарско шосе и през града или слизане от магистралата на пътния възел за Раковски, заобикаляне на града от изток, през Скобелева майка и Тракия към Асеновград.

 

Това са вариантите. Въпрос на избор. Поздрави. :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз прецапах през центъра - по Априлов, под тепето и натам към Асеновградско. Само на първия светофар преди реката висях страшно много време 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Izolini написа:

Аз прецапах през центъра - по Априлов, под тепето и натам към Асеновградско....

 

Това е оптималният градски маршрут. Отпускарски месец е и се усеща, че трафика не е много натоварен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползвал ли е такова нещо? Издирвам от известно време малък комепресор. But its not what you think. Издирвам го, за да го ползвам за почистване на различни неща. Например не виждам как може да бъде почистен адекватно домашен климатик, без да имаш сгъстен въздух. Или пък лаптоп или нещо от сорта... Тоест няма да го ползвам за помпане на гуми. Или и да го ползвам за помпане, ще е на дъщеря ми на колелото. И се чудя до колко адекватен силен въздушен поток създават. Не съм ползвал инструменти на Парксайд. Знам, че са много популярни, защото ги продават в Лидъл. Магазин, в който последно съм влизал преди 5 години сигурно. И нямам идея стават ли за нещо или не. Гледах един на Бош, който даже беше акумулаторен. Хич не ми се стори да става за нещо... Това дали бачка ок?

Абсолютно нищо не ми говорят описаните характеристики. Нямам идея показаните литри въздух за час какъв ефект реално дават. Опита ми с компресори е:

1. На бензиностанция.

2. В сервиза на брата на жена ми, където обаче си е един голям на Девалт, който има бутилка като 100л бойлер.

 

298361274_311528954490071_2418459914978780433_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

Издирвам го, за да го ползвам за почистване на различни неща. Например не виждам как може да бъде почистен адекватно домашен климатик, без да имаш сгъстен въздух. Или пък лаптоп или нещо от сорта... Тоест няма да го ползвам за помпане на гуми.

 

Първо да кажа, че не съм ползвал такова нещо.

За целта ще ти трябва компресор със запас или с нагнетен въздух, тоест с бутилка.

Този може и да върши работа, но трябва да намалиш сечението на изхода на маркуча, за да създаде някаква въздушна струя, но незнайно каква. Можеш да го купиш и до 24 часа да го върнеш, ако не ти хареса. Нали така беше за правата на потребителя.

За Лидл сигурно важи.

 

Преди 2 часа, sauber написа:

Нямам идея показаните литри въздух за час какъв ефект реално дават....

 

Това е колко бързо ще ти напомпи гумата или напълни бутилката, ако има такава. Един вид, дебит на въздуха.

Свързано е с големината на цилиндъра и буталото на компресора. Както е при двигателите.

Но пак не върши в твоят случай кой знае каква работа, защото въздуха не е нагнетен и си излиза свободно през маркуча. Не може да се създаде налягане. Трябва да се пълни някъде.

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам, че с флакон ще свършиш по-добра работа, от колкото с този компресор от снимката. Поне затова, за което ти трябва.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно джентълмени. Да не се и разхождам да го гледам... Май накрая ще мина на вариант "взимане на заем" или наемане един път в годината и толкоз...

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

Да не се и разхождам да го гледам...

 

Да. Този тип компресори не предлагат сгъстен въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във фирмата имаме едно такова "буренце",  но едва ли ти се дават толкова пари, а и дали ще е рентабилно за толкова ограничено използване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братовчед ми специално заради компютрите си купи прахосмукачка на Керхер с функция "издухване" с накрайник с малко сечение, който увеличава силата на струята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Братовчед ми специално заради компютрите си купи прахосмукачка на Керхер с функция "издухване" с накрайник с малко сечение, който увеличава силата на струята.

 

Ице, като каза прахосмукачка, едно време имаше едни руски, марка "Тайфун" с функция "издухване". В комплекта им имаше и бояджийски пистолет. Вършеше работа, естествено за любителски нужди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sauber Ако е за единият компютър - най-близката гумаджийница/бензиностанция и духай на воля за левче. 
Специално за компютрите се убедих, че трябва компресор с бутилка, за да можеш да духнеш като хората - това горе е само за гуми, освен ако не си поиграеш да му садиш бутилка, но дебит и налягане няма как да му вдигнеш.
За климатика....абе има и други (по-разумни) варианти, ама забавлявай се като ти е мерак ?

Я и аз да питам нещо:
karcher-borotrade.com/bg/products/520/Mobilna-vodostrujna-mashina-Karcher-OC-3
Търся нещо такова - ниско налягане, собствен резервоар, но ДА НЕ Е на батерии. Не ми е проблем да си презареждам резервоара, но 15 минути работа и 3 часа зареждане не са оферта, а да влача още 100 батерии (на Кархер малките батерии са по 125лв. тяхната .....а) не е оферта.
Проверил съм в Кархер и Щил - нъц. Не ми дреме за марката, важното е работа да върши

@joro-120LЖоре и  на "Ракета" я имаше тая екстра - завиваш маркуча отзад, слагаш буркана и пръскай тавани на воля. Е, ако не ти пука че само 1/10 оставаше по тавана, а другото се лееше навсякъде другаде ?
 

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Logrus написа:

Жоре и  на "Ракета" я имаше тая екстра - завиваш маркуча отзад, слагаш буркана и пръскай тавани на воля. Е, ако не ти пука че само 1/10 оставаше по тавана, а другото се лееше навсякъде другаде ?

 

Такава грешка не сме правили. Обикновено се ползваше за боядисване на железа навън. Баща ми си боядиса едно автомобилно ремарке със сребърен феролит и един стар Симсон. Резултатът бе учудващо добър. Равномерно боядисани, без олято никъде.

 

п.п. @Logrus Чавдаре, линка ти не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.kaercher.com/bg/home-garden/mobilno-pochistvane/mobilni-uredi-za-pochistvane/oc-3-16800150.html

Извинявам се. Този бачка.

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Братовчед ми специално заради компютрите си купи прахосмукачка на Керхер с функция "издухване" с накрайник с малко сечение, който увеличава силата на струята.

 

Аз имам такава, остана ми от ремонта. Въпроса е, че не съм намериш такъв накрайник :(

п.с. - То функцията е, че й включваш тръбата от деугата страна на мотора :D

преди 22 минути, Logrus написа:

@sauber 
За климатика....абе има и други (по-разумни) варианти, ама забавлявай се като ти е мерак 

 

Ма щом искаш да те разхождам до вкъщи, добре дошъл си! :D

Междудругото, смяташ ли, че му е време за основно почистване? Ползвам го...бали го...10 месеца станаха. Не се спира :) Естествено го бърша и мия филтрите на 2-3 месеца :)

 

п.с. - И комшийката отдолу не се е оплаквала, но то около моя климатик сложиха още 3 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста прахосмукачки имат опция да "духат". По-големия проблем ще е да намериш дюза с която да събереш добра струя.

С лидълското компресорче нещата няма да станат. Е, може да поиздухаш тук-там, ама за сериозно почистване си трябва дебит, т.е. резервоар.

За издухване на това-онова можеш да си купиш шрей със сгъстен въздух. Вършат доста добра работа за почистване на фотоапарати, клавиатури и друга такава техника.

Специално лаптопите ги чистя с мобилна прахосмукачка + четка за зъби за да "отлепя" мръсотията. Това работи най-добре при мен.

А за боядисване трябва сериозен дебит. Имам пистолет Бош за боядисване, който ... абе не е като с компресор ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ша ма разхождаш - оправяй се ? Ако ти се занимава и ако прецениш. че е замърсен си вземи един спрей Motip Airco Cleaner (20-тина кинта по спомен) и купонясвай ? А филтрите - всеки месец младежо.
А комшийката - половинката ти така й беше вдигнала мерника, че на нейно място и аз щях да си трая ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Logrus написа:

А, ша ма разхождаш - оправяй се ? Ако ти се занимава и ако прецениш. че е замърсен си вземи един спрей Motip Airco Cleaner (20-тина кинта по спомен) и купонясвай ? А филтрите - всеки месец младежо.
А комшийката - половинката ти така й беше вдигнала мерника, че на нейно място и аз щях да си трая ?

Даже в момента имам такъв, само че съм го приготвил за колата. Как процедирам? Пяната върху питата и лека полека чакам да си изтече през там ваничката или квото се казва? Изхвърля го през дренажа навън, нали?

Филтрите си позволявям по-рядко, защото вкъщи се държи бая чисто. Прахосмукачка през ден, чистене, прозорец се отваря само за проветряване. Даже и на два месеца като ги чистя, има съвсеееем леко замърсяване.

Отдеоно му пуска  функцията self clean на 2-3 седмици, ама тя май само суши яко, че да не тръгва плесен и гъби.

 

преди 30 минути, PRR написа:

Доста прахосмукачки имат опция да "духат". По-големия проблем ще е да намериш дюза с която да събереш добра струя.

С лидълското компресорче нещата няма да станат. Е, може да поиздухаш тук-там, ама за сериозно почистване си трябва дебит, т.е. резервоар.

За издухване на това-онова можеш да си купиш шрей със сгъстен въздух. Вършат доста добра работа за почистване на фотоапарати, клавиатури и друга такава техника.

Специално лаптопите ги чистя с мобилна прахосмукачка + четка за зъби за да "отлепя" мръсотията. Това работи най-добре при мен.

А за боядисване трябва сериозен дебит. Имам пистолет Бош за боядисване, който ... абе не е като с компресор ;) 

 

Имам такъв спрей и сега. Горе долу става, но...Като задържиш дюзата, духа здраво 3-4сек, след това се вледенява. Така няколко пъти и спрея е чаЛ :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

Даже в момента имам такъв, само че съм го приготвил за колата. Как процедирам? Пяната върху питата и лека полека чакам да си изтече през там ваничката или квото се казва? Изхвърля го през дренажа навън, нали?

Филтрите си позволявям по-рядко, защото вкъщи се държи бая чисто. Прахосмукачка през ден, чистене, прозорец се отваря само за проветряване. Даже и на два месеца като ги чистя, има съвсеееем леко замърсяване.

Отдеоно му пуска  функцията self clean на 2-3 седмици, ама тя май само суши яко, че да не тръгва плесен и гъби.

Точно. Пръскаш питата и чакаш да оттече - ако прецениш после може и с плуверизатор с чиста вода да минеш, но след Motip-а обикновено не се налага (поне за мен е най-доброто за шир потреба на пазара). Направи го на изключен климатик, че иначе много мята пяна из стаята.  

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.08.2022 г. at 8:56, sauber написа:

Някой ползвал ли е такова нещо? Издирвам от известно време малък комепресор. But its not what you think. Издирвам го, за да го ползвам за почистване на различни неща. Например не виждам как може да бъде почистен адекватно домашен климатик, без да имаш сгъстен въздух. Или пък лаптоп или нещо от сорта... Тоест няма да го ползвам за помпане на гуми. Или и да го ползвам за помпане, ще е на дъщеря ми на колелото. И се чудя до колко адекватен силен въздушен поток създават. Не съм ползвал инструменти на Парксайд. Знам, че са много популярни, защото ги продават в Лидъл. Магазин, в който последно съм влизал преди 5 години сигурно. И нямам идея стават ли за нещо или не. Гледах един на Бош, който даже беше акумулаторен. Хич не ми се стори да става за нещо... Това дали бачка ок?

Абсолютно нищо не ми говорят описаните характеристики. Нямам идея показаните литри въздух за час какъв ефект реално дават. Опита ми с компресори е:

1. На бензиностанция.

2. В сервиза на брата на жена ми, където обаче си е един голям на Девалт, който има бутилка като 100л бойлер.

 

298361274_311528954490071_2418459914978780433_n.jpg

Става от пожарогасител (като резевоар за въздух да го ползуваш),даже има такива които са да с автовентил и може да го зареждаш с въздух до каквото налягане искаш и после имаш силна струя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.