Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Абе 120-140-200 все тая - и без това повечето време половината магистрали са в някакви ремонти и се кара с 50-70 (ако не висиш в задръстване). Повишаването на разрешената скорост само ще доведе до още един проблем - ако не можеш/не искаш да поддържаш разрешената +10 км/ч ще трябва през цялото време да се влачиш в дясно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Logrus написа:

...Повишаването на разрешената скорост само ще доведе до още един проблем -.... 

То проблема е, че се иска намаляване. Повишаването не е на дневен ред :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taзи седмица , мисля че накрая ще намеря време за приятелите си и ще отида до Дружба сити на големия титаник !!! :)
Иначе имам и с какво да се похваля на авто тематика, странницата днес сутринта ми се усмихна пак. Тogether we stand strong, she said!! ;)

 

11.jpg

Редактирано от PIIIcoppermine
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, Izolini написа:

Тя и статията е написана... "водачите с категория В", а не "ППС категория В".

Редакцията на ЗДвП, с която ограничението става 140 км/ч е от 22 юни 2012 г. След тази дата има правени 2 (ДВЕ) поправки на ППЗДвП, но на никой административния капацитет не му е стигнал да се сети да промени въпросния чл. 73. (1) за да е в съответствие със закона. Да не говорим, че и ал. (2) е написана малоумно

 

Тричленка на ВАС, не петчленка

 

Ку мислиш, че съм чел друго освен заглавието/линка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат да ограничават скостта още поне 120 пъти , но това акъл в задкормилното устройство няма да налее , а българското задкормилно устройство е изключително тъпо и самонадеяно и като прибавим компонентата пътща правени през пръсти и още един два фактора и те ти рецепта за добре изглеждащи катастрофи .

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой знае ли дали около Пловдив има нещо подобно, може и канал да е:

https://www.facebook.com/marketplace/item/306312158034447?ref=search&referral_code=marketplace_search&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3A7a85cadf-f0fa-4e97-beef-86691d1697d2

https://www.olx.bg/d/ad/podemnik-na-samoobsluzhvane-serviz-pod-naem-pochasovo-podemnik-pod-naem-CID555-ID7oqJZ.html
Намерих само една обява за малко гаражче, но преди години са затворили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето така се обслужва мотор 2.8, като в случая се сменя и предната маска, поради близка среща с Язовец преди време :D

А когато си обещал да вземеш инструмента за зацепване, ама го забравиш, същото трябва да стане по веригите. За щастие сменях и гарнитури на капаците и свещи, та свалянето им не беше чаааак толкова на халос :D

 

20220422_171421.jpg

20220422_193159.jpg

20220422_203402.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И общото време за обслужване беше около 18 часа, средно темпо на работа. Иначе казано, два дена гърч и псуване. Включва всички карантии на снимката:

Задни амортисьори

Задни пружини

Прашници и тампони към тях

Задни дискове

Задни накладки

Четирите филтъра

Масло

Свещи

Гарнитури и О пръстени на капаците на главите

Предна маска (доста работа, защото всичко се мести от старата на новата)

Ангренажен комплект с ремък

Пистов ремък с ролките

 

20220422_094601.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж на 4г. е поне :D Километрите не ги въртя за срок :) След 2-3 месеца ще сменям и цялата предница, а другият месец влиза за боя. Иначе казано, мисля да си я търкалям още няколко години. Бях тръгнал да я сменям, ама текущото състояние на пазара е ясно за всички. Ни нова, ни стара можеш да вземеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, sauber написа:

След 2-3 месеца ще сменям и цялата предница, а другият месец влиза за боя. Иначе казано, мисля да си я търкалям още няколко години. Бях тръгнал да я сменям, ама текущото състояние на пазара е ясно за всички. Ни нова, ни стара можеш да вземеш...

Това е най-разумното, което можеш да направиш. Остава "вечно твоя" за по-дълъг период от време. Но предвид пазара на нови и употребявани коли, както сам отбелязваш, ако не намериш нещо читаво избора е само един - поддържаш старото. В момента за кола, която си купил преди 4-5 години, спокойно можеш да й вземеш парите, които си дал за нея. Обезценяването хич го няма.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, обезценяването наистина изчезна. А на пазара дето по принцип си има дефицит, смятай за такива като мен, дето държат стриктно на бензин какво е... Иначе и с текущите таралясници не е много лесно. Има сериозен дефицит на читави части. В общи линии, ако нямаш някой, дето да отвори, да погледне какво има, къде е произведено и т.н., няма шанс да сложиш читава карантия... Абе ще трябва да го преживеем това в следващите 2-3г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромно благодаря, поклон до земята и вечната ми признателност на Майстор Златоръки @The Best Formanи на Баш Майстор Златоръки ? @Pepino.

 

Гената намери решение за нула време, вдигна се от София и се разходи до Пловдив специално заради мен, а Пепи, точен и готин както винаги, насред празниците и почивните дни подсигури всичко необходимо, за да можем да сме спокойни с Ирина и да имаме възможност да пътуваме.

 

Момчета, каквото и да напиша, изобщо няма да е достатъчно да изразя напълно чувствата си за това, което винаги правите за мен и за семейната каляска.

 

Страхотни сте.

Почерпката с 200 се движи към вас.

Благодаря Ви!!!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера, 09.05 до 08.06 включително, Шкода България провежда Пролетна сервизна кампания в своите центрове.

 

https://service.skoda-auto.bg/service-prol-campaign

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, РусенскоВарено написа:

От вчера, 09.05 до 08.06 включително, Шкода България провежда Пролетна сервизна кампания в своите центрове.

 

https://service.skoda-auto.bg/service-prol-campaign

Благодаря ти, Ице. Банера, горе във форума, сочи точно към тази кампания. Смятам, че е изгодна, та който има нужда, да се включва смело.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mishelle, Юли, много се извинявам, ДрЪт Кръчмар - писател, ДрЪт Кръчмар не читател, ??? изобщо не съм загледал, че го има този банер с информацията.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, ако беше само "кръчмар", никога нямаше да ти го простя. Но понеже си "дрът крАчмар", всичко ти е простено :P

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да продължа с благодарностите, респективно - с метаните до земята.

 

Първо, отново съм изключително признателен на Пепи @Pepino

че, типично в негов стил, заряза почивка и рахат, даде ми точни инструкции къде да го намеря и сред добро настроение и сладки приказки смени нужното, обръщайки внимание и на най-дребните детайли.

 

После, днес, нищо е е неделя, Мастър Великолепни, Единственият и Неповторим, Дон Инжиньере Жоро Церовски @JORDITOми изби нелепите мисли от главата, с прости изречения, да не се замае неуката куфалница от сложнотии, ми обясни какво да свърша, как и в какъв точно ред и УРА!!!, вече пак мога да вдигам и свалям стъклата на Топазената кокона от дистанционното.

Прекрасен колега и истински приятел е Жорето, голям човек е, наистина, има огромните ми благодарности, вечното ми възхищение и непресъхващо уважение.

 

Поздрави.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте.

 

По информация от отдел "Банкова сигурност" към банката, в която е съпругата ми, изцяло е премахнат, или съвсем скоро предстои да бъде премахнат толерансът при заснемане на пътните нарушители от стационарните и мобилните камери.

 

Ако досега е имало едни 3% толеранс или нещо подобно, той вече не съществува, камерата снима при всякакво превишаване на зададеното ограничение.

 

В нета няма информация, но когато "Банкова сигурност" кажат нещо, то е в резултат на данни, събирани от сериозни и достоверни източници и от официални институции.

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той тоя толеранс е whatever така или иначе.

Трябва да се види изначало защо е съществувал. Подозрението ми е, че е било заради TRF радарите, които в тех. характеристика са имали "възможно отклонение".

 

Катерите наблягат изключително и само на триноги. Старите TRF са почти отпаднали. Останали са само по малките населени места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро има зана 30кмч.в София, пилотно. С идея да е доста широка. Интересно там, ако сложат една камера-радар какво ще стане?

 

https://stolica.bg/trafik/v-sofiya-vliza-v-sila-zona-30

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, b3lq7a написа:

Интересно там, ако сложат една камера-радар какво ще стане?

След първото ми минаване ще трябва да си купя карта за грАДския транспорт.

Ма то с моята работа - да ходя с всички служебни коли да описвам щетите в Армеец (естествено никой не си дава книжката и всичко се шие на моята) когато въведат системата бонус-малус пак ще трябва да си купя карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Izolini написа:

...карта за грАДския транспорт.

Абе като те гледам как караш всяка сутрин и как спираш на спирката и те ще откажат да ти дадат карта - по-добре вади туристическите обувки и леви десни ?

Зона 30 е поредното малоумие на мозъчно ощетените ни общинари (и в частност на Данчето) -  просто тези дебили се чудят с какво още да утежнят трафика и да направят задръстванията по-големи, което е абсолютно противно на официално поставената от тях цел за по-чист въздух в столицата. С всяко такова тяхно "мъдро" решение, все повече ми се ще да ги увия всичките в любимият им украински флаг и да ги пратя да спят с рибите вкупом.....

Редактирано от Logrus
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Izolini написа:

След първото ми минаване ще трябва да си купя карта за грАДския транспорт.

Ма то с моята работа - да ходя с всички служебни коли да описвам щетите в Армеец (естествено никой не си дава книжката и всичко се шие на моята) когато въведат системата бонус-малус пак ще трябва да си купя карта.

Купуваш си тротинетка, за тях и за велосипедите още няма ограничения на скоростта! С колелото често вдигам повече в тази 30кмч зона. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.