Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Преди 1 час, b3lq7a написа:

От немай на къде съм вкарвал мои коли в паркинга при мен на много пиене, след като шофьорки(трезви) или дринк енд драйв са карали до безистена! Отказват да паркират, а на улицата ще си я намеря със скоба! Бавно и леко, с особенно внимание, и пак на сутринта комшиите веднага ме разкриват :d. Колкото и да е, пил ли си, не става да караш, няма концентриране, внимание, опит, и тн!

 

О, абсолютно съм съгласен. Алкохола не е ташак работа. Проблема е, че е се получава парадокс. Хем те прави тотално неадекватен, хем те прави уверен. При някои хора де... При тоя индивид специално е точно такъв казуса май. Лошото е, че следва яка разправия за пострадалите. ГО няма да им плати, щото се е "маскирал" шофьора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, sauber написа:

 

О, абсолютно съм съгласен. Алкохола не е ташак работа. Проблема е, че е се получава парадокс. Хем те прави тотално неадекватен, хем те прави уверен. При някои хора де... При тоя индивид специално е точно такъв казуса май. Лошото е, че следва яка разправия за пострадалите. ГО няма да им плати, щото се е "маскирал" шофьора...

Мисля си, че е омешал нови лекарства с пиене или рязко психично разстройство с алкохол... Това, ако е прецедент при него! Може и битов алкохолик да си е, ще се чуе по клюкарника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, b3lq7a написа:

https://fb.watch/gCuY96Yl-Q/

 

Май трябва психотестове на 10г на всички водачи по закон! 

Не на 10, а всяка година!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, b3lq7a написа:

Сега леко да го поосъдят на 2-3 годинки и ще повЕрвам в правосъдието ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това междудругото е голяма пробойна в България - психотеста.

То не е никакъв психотест де, то е 30 секунден "преглед" от психиатър и попълване на безумна декларация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой ако му е интересно, това ми е последният "психотест" при подновяване на разрешение за оръжие за самоотбрана (сиреч такова, което нося всеки ден, без ограничения).

Освен тази декларация, психиатъра задава 2-3 въпроса от сорта на "Оплаквания имате ли?", "Главата скоро удрял ли сте?".

И това е - 40 лв. и 1 минута и си "прегледан".

Screenshot_20221106-122125_Gallery.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR не вярвам друго освен минимална глоба и мъмрене от кварталния да получи! Ще се намери "сериозен" адвокат, който с помощта на лекари "експерти" ще го изкарат тежко болен и на сериозни медикаменти... Потърпевшите ще си вземат, евентуално, някога от гаранционния фонд по Х лева. На нас редовните водачи следващата година ще ни се вдигне допълнително гражданската, заради всички тези случаи последно време с пияни и дрогирани шофьори - "футболистчето" на Хемус, "ВИП-аджията" с пилотка от 6то РУП, пияния полиционер в прованса, който бутна дете, показа си служебната карта и си тръгна без дори да го закара на лекар, Г-класата на ул. АлаДин, на която рязко и изкочило 50 годишно дърво, този пиян чичко, който не може да уцели педалите и тн ежедневни ситуации. 

 @sauber ако това е редовен психотест, жалка история! 

Един друг въпрос също  ме интересува... Колко от вас са виждали "ром" в учебна кола? Аз лично никога! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на паркинга на декатлон видях Шкода Фелиция на 57 400 мили (беше десняк) , после се качих в моята на 11 120км и си викам "да, ок ! " :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, sauber написа:

На някой ако му е интересно, това ми е последният "психотест" при подновяване на разрешение за оръжие за самоотбрана (сиреч такова, което нося всеки ден, без ограничения).

Освен тази декларация, психиатъра задава 2-3 въпроса от сорта на "Оплаквания имате ли?", "Главата скоро удрял ли сте?".

И това е - 40 лв. и 1 минута и си "прегледан".

Screenshot_20221106-122125_Gallery.jpg

Без шега, от психотеста преди години, съм запомнил , че на въпроса "Всички жени са ............." отговора е "красиви" !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв трябва да бъде психотеста или какъв психотест да се въведе. Знам какъв беше за "С" преди 38г. , преди да те допуснат до шофьорски курс. Ако това нещо го въведат за "В" половината шофьори ще окапят. Затова може би са снизходителни към любителите, но все пак и те са на пътя. Явно се търси по-нисък критерий за тях. Винаги е било така. Сега, че има повече издънки на пътя е вярно. Но си мисля, че за любител няма как да се въведе тест за професионален, а май трябва вече щом се бъзикате или не ви харесва настоящият тест. ;) Между другото аз съм За.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго от психото беше въпроса "Когато някой ме обиди се чувствам ...."

и човека вика какво правиш
- Псувам го на майка !
- Как ще го псуваш , бе моето момче?!?
- Ми нали ме е обидил, ще му е** майката ?!?
- Така е попринцип, но тук пиши "чувствам се виновен"

- Е как ще се чувствам виновен, нали ме е обидил тоя пе***ас?

- Абе , така е , ама тука пиши, че се чувстваш виновен! :D:D

 

  

преди 5 минути, joro-120L написа:

Не знам какъв трябва да бъде психотеста или какъв психотест да се въведе. Знам какъв беше за "С" преди 38г. , преди да те допуснат до шофьорски курс. Ако това нещо го въведат за "В" половината шофьори ще окапят. Затова може би са снизходителни към любителите, но все пак и те са на пътя. Явно се търси по-нисък критерий за тях. Винаги е било така. Сега, че има повече издънки на пътя е вярно. Но си мисля, че за любител няма как да се въведе тест за професионален, а май трябва вече щом се бъзикате или не ви харесва настоящият тест. ;) Между другото аз съм За.

Жоре . тестовете са тъпи , неможе жената да е красива и ти да си виновен ... :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вземат да въведат психото от Военоморското - по спомен отнемаше час само, за да попълниш въпросниците (и то ако можеш да четеш и внимаваш за уловките), а после имаше и събеседване за някои от кандидатите. Налагаше се да се обосновеш пред комисията за някои отговори, което пък водеше до изхвърчали в последният момент.
Очаквам около 0,1% успеваемост от сегашните шофери - даже не съм убеден, че аз ще го взема пак ? 
Успокояващото е, че ако го въведат за пешеходци, велосипедисти и тротинеткаджии успелите ще са още по-малко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Logrusизобщо не трябва сложен тест с капани. Като гледам този, качен от Сашо, ми става ясно, че при честни отговори ще изгърмят 80% от участниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Izolini написа:

@Logrus ...че при честни отговори ще изгърмят 80% от участниците.

Ице кой *** ще отговори честно? Подходящ въпросник и съответните изпитващи елиминират проблемът с честността - пък, ако си толкова умен, че да ги преметнеш, то си заслужаваш да минеш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повтарям, това е "психоТЕСТ" в кавички. То е декларация, нищо не проверява...

Ако се иска да е адекватен, то няма аз и вие да го измислим, има си страшни спецове по темата. Психиатрията е много дълбока област и си има методики, по които могат специалистите да те преклещят и да разберат какъв си, но по-важното - към какво си податлив.

За B категория не знам дали е удачно да се въвежда. Теоретично звучи добре, но от друга страна не знам някъде в света да се практикува. Което може би значи, че си има причини да не е въведено.

Основният проблем с екстремните случай си остава тоталната липса на контрол. Щото винаги ще има хора с девиантно поведение. И тука не трябва да се мисли за по-строги наказания в общият случай. Но трябва да се мисли за драконовски в условия на рецидив.

 

п.с. - Последното нещо, което смятам за адекватно е американската правораздавателна система. Но постъпка като на тоя дедо, там може да се счете за "assault with deadly weapon". И тогава ядеш краставицата здраво.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте кой модел на skoda yeti бихте ми препоръчали да си закупя. Харесвам ги но не знам кой двигател е хубав от дизеловите. Благодаря предварително. Хубав ден на всички. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, joro-120L написа:

Не знам какъв трябва да бъде психотеста или какъв психотест да се въведе. Знам какъв беше за "С" преди 38г. , преди да те допуснат до шофьорски курс. Ако това нещо го въведат за "В" половината шофьори ще окапят. Затова може би са снизходителни към любителите, но все пак и те са на пътя. Явно се търси по-нисък критерий за тях. Винаги е било така. Сега, че има повече издънки на пътя е вярно. Но си мисля, че за любител няма как да се въведе тест за професионален, а май трябва вече щом се бъзикате или не ви харесва настоящият тест. ;) Между другото аз съм За.

Такъв тест имам предвид. Вярно, преди 15 години ходих за пръв и последен път, но за мен би било доста полезно. Освен въпросите има и тест на рефлексите на една уж проста машина със сигнални лампи и звуци, на които трябва да реагираш с определени бутони. Пазя си картончето, на което е отбелязано, че ме допускат да управлявам товарен автомобил, но не важи за превоз на пътници, демек не ми е достигнало за "D" категория или за такси. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, ghost_rider написа:

Освен въпросите има и тест на рефлексите на една уж проста машина със сигнални лампи и звуци, на които трябва да реагираш с определени бутони.

 

....а на бутоните се реагира с крайници - ръце, крака, леви, десни, в зависимост от сигнала и за време. Смътно си спомням, че и на определен цвят светлинен сигнал се реагираше с определен крайник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Данаил Росенов Димитров написа:

Колеги здравейте кой модел на skoda yeti бихте ми препоръчали да си закупя. Харесвам ги но не знам кой двигател е хубав от дизеловите. Благодаря предварително. Хубав ден на всички. 

Дизел 2.0кр на ВАГ всички са ОК. Версията със 110кс ще е мудна и е с 5ст ръчна кутия, демек ще е лакума извънградско. 140кс е най-масов, 170кс е рядък и е за предпочитане, заради приличната динамика. 150кс са в последните 2.0 дизел на ФЛ, също масов ВАГ мотор, без скрити дефекти и недомислици. 1.6 110кс е Ок като мотор, но е слаб, много слаб за Йети. 4х4 ако ще е (лична препоръка Йети само на предно не гледайте изобщо), да има офроуд режим! Като цяло няма проблемен дизелов мотор в Йети! Автоматиците са ДСГ, гледайте да е 6ст кутия, че 7ст е проблемна в тези години. Масово 2.0 дизел страдат от запушени ДПФ, ЕГР, някоя дюза, геометрия на турбо, маговик и тн и тн. но това е валидно за всички дизели на ВАГ и не се смята за проблем, правят се и се карат. Другото е обслужването на 4х4, трябва да прочетете в раздел модели - Йети във форума, има писано доста. Лична препоръка - 1.4тси 4х4 150кс фейслифта(само този 1.4, никои друг) е много сполучлив, не е лакум, макс 1л нагоре от 2.0 дизел, но върви по-готино и е по-евтино за поддръжка. Препоръчвам ви този пред 2.0 дизел, ако гоните прилична динамика и разход на гориво. Също и 1.8тси 4х4 прозводство след 2012г. Тези бензини са по-безпроблемни, с по-малко възможни неща за разваляне и често на доста по-малко км пробег, но за газ забравете. Вторият бензинов имах до скоро, с ремап на 200+кс. Харчи малко повече, около 2л нагоре от дизелова, но е много по-приятно за каране. За 70+к км не съм имал никакви проблеми(в момента е на 130+к км, реални). От 10к км е при нов собственик, отново без проблеми. Разбира се има значение и къде се сервизира автомобилът. За оглед/преглед, обслужване и ремонти в София препоръчвам @Pepino, който ще може обективно и адекватно да прецени състоянието на конкретен автомобил! Тематс за за неговия сервиз е в раздел бял списък във форума. Успех с покупката!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Vladi_a написа:

Иии пак “зануляване” :D

 

59F96BB8-BA91-4979-8672-6A8632FD46EC.jpeg

Това зеленото А6 ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.