Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

На IKEA внимавайте. Понякога застават горе на моста и малцина ги виждат, та и във Waze заради това не винаги са отразени. И в посока от Младост към IKEA ограничението е 50, а не 80. Подвеждащо е, независимо, че няма знак за 50 и много народ гърми точно заради това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж спорих с патрул на КАТ - спряха ме след кръстовище и типично по нашенски решиха да ми пишат акт за превишена скорост (ограничение 40 , аз с 60) , но направиха грешка да ми посочат знака в другата посока. На въпроса - знака не важи ли до кръстовището , дадоха на заето за около две минути , след което казаха - тогава глоба с фиш. Та и за това ограничение 50 , за което има знак преди светофара може да поспорим .. след светофара няма никъде (поне аз не съм видял) друг знак ограничаващ скостта.

Същата работа е и ограничението 30 преди пешеходната пътека на идване от Младост , преди да се излезе на Околовръстното.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера, очаквано, 8ми декември е, ме спряха на Черни Връх. Погледнаха гумите, провериха документите, и

- Ама защо на талона за преглед дупката е за март 22 (2022)?

- Ами защото на талона няма 2023та за да продупчат, защото прегледа важи три години.. 

Неловка тишийна и отговор

- А, да, то пише до 2023та... А пили ли сте?

- Да, една бира.

- Ама една ли е? Че ще ви правя проверка.

- Да една е.

- Ама сигурно ли е, че много сме чували ... Да правим ли проверка?

- Имам ли друг вариант?

- Ами ... то можете да откажете.

- А? И да ме пратите за кръвна проба?

- Ами то, ако е само една бира ...

- Да, само една е.

- То вие знаете, до 0.5 няма проблеми, над 1.2 ... задържане и...

- Така като ме гледате, да ви приличам такъв с над 1.2?

- То ние всичко сме чували. Ама, ако е една бира ...

- Една е.

- Ами, то тогава проблем няма ... То аз, докато проверявахме документите, пуснах уреда

- Добре

Държейки все още затворения мущук..

- Значи ще правим проверка?

- То нямам опции, та дайте да правим.

Малко странен поглед, но разопакова мущука и ми го дава

- Духайте докато пищи

Духам, пищи, спирам, джаджата пише нещо от рода на "Прекъснат поток" или подобно

- А, ама не трябва да засмуквате накрая

- ?!?!?! Нищо не засмуквам

- Ще трябва пак.

Айде пак духам, пак същия надпис

- Ама то не трябва така рязко да спирате да духате, а и не го правете толкова силно. Айде пак..

Духам, този път излиза надпис "Анализиране". След 5 секунди излиза "0.17"

- Ами то всичко е наред, лека вечер.

- Благодаря, довиждане.

 

Всеки да тълкува разговора както намери за добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Mishelle написа:

И в посока от Младост към IKEA ограничението е 50, а не 80. Подвеждащо е, независимо, че няма знак за 50 и много народ гърми точно заради това.

 

Дай субтитри тука?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Локалните платна на околовръса са с ограничение 50, на места са сложили табели 60. Хората виждат ограничение 80 за самото околовръстно и приемат, че то важи и за локалното и ... горят. Редовно ги виждам да снимат при ботаническата градина между Бояна и Драгалевци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен разговор, но не беше 1 бира, а 1 пръст червено вино. Точно с убеждаване да не ме проверяват, че не се знаело какво ще излезе... Когато казах, че за мен няма други опции и сам тръгнах към тяхната кола, ми върнаха документите и ми пожелаха приятна вечер.

Преди 2 часа, Mishelle написа:

 И в посока от Младост към IKEA ограничението е 50, а не 80. Подвеждащо е, независимо, че няма знак за 50 и много народ гърми точно заради това.

 

преди 14 минути, sauber написа:

 

Дай субтитри тука?

 

Мисля, че преди няколко месеца малко след светофара сложиха знак 80. Ако бъркам, значи все още си е 50. А е 50, защото си в рамките на града, при което ако няма знак определящ различна максимална скорост (чл. 21, ал. 2 от ЗДвП) важи ограничението за населено място по ал. 1 от същия член.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, PRR написа:

Локалните платна на околовръса са с ограничение 50, на места са сложили табели 60. Хората виждат ограничение 80 за самото околовръстно и приемат, че то важи и за локалното и ... горят. Редовно ги виждам да снимат при ботаническата градина между Бояна и Драгалевци.

 

Локалните са ясни, но те не се снимат. Снимането на Южната в 90% от случайте е само в средната и бързата лента. На Ботаниката едно време седяха с патрулка с TRF радар и снимха в гръб. Сега слагат Кордона на оградата да снима в лице посока Младост. Но то няма общо с локалното.

 

преди 19 минути, Izolini написа:

 

 

Мисля, че преди няколко месеца малко след светофара сложиха знак 80. Ако бъркам, значи все още си е 50. А е 50, защото си в рамките на града, при което ако няма знак определящ различна максимална скорост (чл. 21, ал. 2 от ЗДвП) важи ограничението за населено място по ал. 1 от същия член.

 

Кой светофар? Аз ли нещо не вдявам за къде се говори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йес йес! Сега прочетох, че @Mishelle е написал ОТ Младост. Аз си мисля, че пише в посока Младост... :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, на това местенце съм ги виждал доста пъти. Явно е добра хранилка ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, The Best Forman написа:

Та и за това ограничение 50 , за което има знак преди светофара може да поспорим .. след светофара няма никъде (поне аз не съм видял) друг знак ограничаващ скостта.

Няма нужда да спорим. Закона е категоричен по този въпрос, Ицо вече го написа. Идваш откъм Горубляне в посока Икея. Движиш се в града. Имаш ограничение 80. На Технополис има светофар и кръстовище. Кръстовището отменя предходното ограничение за скорост, а след него няма нов знак. Следователно при липса на ограничаващ скоростта знак следва да се движиш с максимално разрешената - за града тя е 50. Чак в района на Икея, малко преди моста, има следващ знак за скорст - 80. Следователно всичко де що се движи между Технополис и Икея в посока НИМ с повече от 50 е в нарушение. Малко са тези, които го знаят, масово карат с ограничението преди светофара. И горят. Като колега на жена ми, с 4 стотака, мислейки, че няма драма да кара с малко над 80…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но някак доволен останах от крайния резултат от мача Бразилия-Хърватска... В рамките на два дни влязоха в Шенген и се класираха на полуфинал на световно по футбол... СлучаЕност? Не мислА ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Mishelle написа:

Няма нужда да спорим. Закона е категоричен по този въпрос, Ицо вече го написа. Идваш откъм Горубляне в посока Икея. Движиш се в града. Имаш ограничение 80. На Технополис има светофар и кръстовище. Кръстовището отменя предходното ограничение за скорост, а след него няма нов знак. Следователно при липса на ограничаващ скоростта знак следва да се движиш с максимално разрешената - за града тя е 50. Чак в района на Икея, малко преди моста, има следващ знак за скорст - 80. Следователно всичко де що се движи между Технополис и Икея в посока НИМ с повече от 50 е в нарушение. Малко са тези, които го знаят, масово карат с ограничението преди светофара. И горят. Като колега на жена ми, с 4 стотака, мислейки, че няма драма да кара с малко над 80…

Как да разбера , че съм в града?

Табелата е километри назад , а около мен има 2-3 офис сгради и един хипермаркет.

Според мен , за да няма тълкуване на ЗДвП е правилно да има знак 50 и след кръстовището.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, PRR написа:

Не знам защо, но някак доволен останах от крайния резултат от мача Бразилия-Хърватска... В рамките на два дни влязоха в Шенген и се класираха на полуфинал на световно по футбол... СлучаЕност? Не мислА ;) 

Имаш крава , пиеш млЕко .. имаш плешив вратар за президент на БФС - гледаш световното по телевизОрО .. същото е и с Шенген :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, The Best Forman написа:

Как да разбера , че съм в града?

 

По това, че не си видял табела, че си извън града... Все пак се надявам, че въпроса ти е бил шеговит...

преди 22 минути, The Best Forman написа:

Имаш крава , пиеш млЕко .. имаш плешив вратар за президент на БФС - гледаш световното по телевизОрО .. същото е и с Шенген :)

За съжаление, тук си прав.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, PRR написа:

По това, че не си видял табела, че си извън града... Все пак се надявам, че въпроса ти е бил шеговит...

Не, просто търси под вола теле. Ама там има само едно нещо :D

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Не, просто търси под вола теле. Ама там има само едно нещо :D

 

И то е?

 

И това няма, Ице. Направи справка какво е вол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Izolini написа:

Не, просто търси под вола теле. Ама там има само едно нещо :D

Не търся нищо Ице , просто някой добър чантаджия , който бърше някое бюро в държавна агенция не си е свършил работата и е създал казус за спор между КАТ и шофьорите с бездействието си , и няма кой да му завре един знак на едно тайно място.

В крайна сметка , когато шофираме се налага да спазваме наложените ограничения и те трябва да са ясно обозначени .. стигне ли се до тълкуване , започват да падат актове и фишове в съда ;)

Щом ЗДвП казва , че знака важи до следващото кръстовище или знак отменящ ограниченията , значи чантаджията не е спазил закона.

П.П. Между другото в локалните на Южната дъга има много малко знаци 50 , а патрулите на КАТ често снимат и там , което също е малко ку..ко.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета, ама нещо не разбирам. За околовръстното става дума, нали? Там, както на Цариградско, как бул. България не беше ли друго ограничението на скоростта? Какви 50? Идеята на тези 2-3 лентови булеварди, нали е по-бързото придвижване? Преди светофар донякъде е нормално да има сложено ограничение за безопасно преминаване през кръстовището, но след него, не остава ли максимално разрешената скорост за пътя? Според мен, човека дето е олекнал с 400 лева е трябвало да оспорва. Това са тъпотиите на мародерите в униформа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, zloQQ написа:

... Там, както на Цариградско, как бул. България не беше ли друго ограничението на скоростта? Какви 50? Идеята на тези 2-3 лентови булеварди, нали е по-бързото придвижване? ...

ЗДвП не прави разлика между еднолентов, двулентов и многолентов път, когато става дума за ограничение на скоростта. В града, ако изрично не е посочено друго, важи ограничението от 50km/h към днешна дата. Бул. България, Околовръстния Път, Цариградско Шосе и Ботвеградско Шосе, имат изрично посочени други ограничения, за които важи правилото "до следващото кръстовище или друг знак". При това по-високото ограничението важи САМО за основното платно, но не и за локалните. За тях си остава ограничението от 50...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, The Best Forman написа:

 

П.П. Между другото в локалните на Южната дъга има много малко знаци 50 , а патрулите на КАТ често снимат и там , което също е малко ку..ко.

 

 

В локалните ограничението е 60. Преди да сложат знаците и там си беше 80. Но никога не се е снимало в тях. Няма логика да го правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

 

В локалните ограничението е 60. Преди да сложат знаците и там си беше 80. Но никога не се е снимало в тях. Няма логика да го правят.

Не го и правят, колата, за която говори @PRR, пази триногата, която снима в долната част на подпорната стена след входа на ботаническата. Редовно минавам по главната част на околовръса в тази част с 89 при сигнализация от Waze за камера, а над мен по локала летят като самолети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

 

В локалните ограничението е 60. Преди да сложат знаците и там си беше 80. Но никога не се е снимало в тях. Няма логика да го правят.

Там нямаше знак, съответно ограничение 50. А това, че не се снима, не е вярно. Поне 3-4 пъти съм ги засичал да висят на "парко мястото":

 

https://www.google.com/maps/@42.645628,23.302361,3a,75y,140.85h,95.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1sPJOsrmCBHZ22oB0eYKZ-RQ!2e0!7i16384!8i8192

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, PRR написа:

Там нямаше знак, съответно ограничение 50. А това, че не се снима, не е вярно. Поне 3-4 пъти съм ги засичал да висят на "парко мястото":

 

https://www.google.com/maps/@42.645628,23.302361,3a,75y,140.85h,95.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1sPJOsrmCBHZ22oB0eYKZ-RQ!2e0!7i16384!8i8192

Ми аз тогава защо още нямам?

Въпреки че един приятел за мен каза следното: "Возил съм се с теб. Карал съм по теб. Аз имам по три фиша на месец, ти нямаш нито един. Изобщо! Или номера ти е в някакъв специален списък (ми не, не е), или си супер късметлия! Щото аз ако карам така щях да имам по 6 на месец."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.