Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Споменаваш чувства Ице - любов и омраза - те предполагат наличие на отношение към дадено същество/предмет/ситуация. Ама има едно по-лошо нещо - БЕЗРАЗЛИЧИЕТО. А племето българско отдавна е безразлично към всичко случващо се. Пълна безчувственост. Няма къде по-надолу да се хързулнем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моята псевдо шведска машина взе да харчи много масло. Може ли да ме насочите към сервиз, който може да ремонтира мотора и да може да се разчита, че ще го направи добре? Питам, първо защото вече двама майстори ме отсвирват, и второ, защото много познати ми казват, че е едва ли не невъзможно, което силно ме съмнява. Та така, ако знаете сервиз или конкретен майстор, който се занимава с такива ремонти, моля, споделете. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

За питане не биели, та ....някой софиянец ще може ли да услужи с универсален велобагажник за покрив? Имам да возя три колела в сряда - моето ще е отгоре, на сина вътре, ама за третото нямам как без багажник. Става дума за един XL 29" Cube - просто няма как да го натъпча в рендето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще сте трима каращите (возещи се в колата) е супер лесно. Махаш предните гуми, седалките до долу или ги махаш, буташ едната задна облегалка (предполагам се разделят 60:40 или все някак) и товариш трите колела напред с кормилата. До тях редиш гумите и останалия багаж. Имам вело багажници за греди с улеи и няма грижа да ги ползваш ако си с подходящи греди на тавана. Лошото е, че не съм в България в момента...

 

1623631035_original_443b8d10-f5ca-436f-989c-7e56c9e0bc67_IMG_20210515_065716_12.thumb.jpg.647ca2a6c4131113d695e4fe7c2ee0ae.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двама - аз и пасажер, ама колата ми е малка - по-ниска е от Октавия, и няма да влезнат така при мен. 

Вътре ще е само на сина ми 24" - а съм с 28", другият Кюб е 29" и двете са XL рамки. В краен случай ще купя още един багажник, ама ми се свидят малко парите в момента ?

 

Влади @axel, мерси, но няма да ми свърши работа твоят - ще карам по едни тесни пътища, дето минават на половин боя огледалата - нагоре небе, ама настрани огради и храсталаци - няма как да стърчи нещо допълнително ?

 

П.П. ей тъй се вози моето еко ППС ?

IMG_20230907_190746_339.jpg

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом сте двама - остави голи рамките и бурни цялата и легална отзад. Да легнат в багажника 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси, как съм писал не знам... Тоя телефон понякога изкрейзва. Предполагам си ме разбрал. Буташ отзад всичко и разкачаш гумите от рамките. Би трябвало да се съберат без проблем. Само ги увиваш с нещо, за да не се дерат една от друга при превозването. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тая връзка , като чух че е на газ, специално питах Цветелина , дали в колата има бензин . Навремето на писта калояново вземам зелената на Косьо , дето ся е на малкия , газ колко може , на 1вия завой включвам на бензин и колата гасне ?!? Правя 3-4 обиколки , прибирам се , викам брато кво става , колата гасне на бензин?!? Косьо вика ами то ти я взе , без да питаш,знаеш че ти е забранено, пък и кой ти е казал че има бензин, аз не съм и сипвал от 1-2 години, аз само ти казах че може да я караш на бензин, не съм ти казал, че има...  :):) Oт тогава си знам да питам...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай, спорна седмица, другарЕ!

Най-много обичам празни плажове и хубаво време!

Ще мъча бири и заради Вас с още един фен на марката.

 

1836329799_IMG_20230911_105434066_HDR3.thumb.jpg.cc7da89cd55ff7a71e3046370efc90bd.jpg

 

611014318_IMG_20230906_130314895_HDR4.thumb.jpg.ca95dd4acad7a9291d85332843af803d.jpg

  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е възможно в едно мотоциклетно състезание (24 часово) най-опасния замърсител с течности на пистата да е автомобила за сигурност ? .. два от трите прехвалени боклука от Инголщат дадоха фира ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имам странен въпрос ?

Купувам като ФЛ автомобил от друго ФЛ. Минава сделката при нотариус. Ден по-късно сменям талоните в КАТ. Още един ден след това отивам при застрахователите за да прехвърля полиците на ГО и Каско на мое име и...Те вече са на мое име ?

Застрахователите да не би да са вързани вече с онази система, която е между КАТ, нотариусите и общината? Защото друго обяснение как става просто не мога да измисля?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, не съм в сферата, вече са навързани КАТ и застрахователите. Но дали е навсякъде или само София - идея си нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, sauber написа:

Имам странен въпрос ?

Купувам като ФЛ автомобил от друго ФЛ. Минава сделката при нотариус. Ден по-късно сменям талоните в КАТ. Още един ден след това отивам при застрахователите за да прехвърля полиците на ГО и Каско на мое име и...Те вече са на мое име ?

Застрахователите да не би да са вързани вече с онази система, която е между КАТ, нотариусите и общината? Защото друго обяснение как става просто не мога да измисля?

 

Бъг в системата / изключението , което потвърждава правилото / плод на щастлива случайност .. ти избери как да интерпретираш случилото се ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме си форумен нотариус, @Боре, той ще ви осветли, но докато бях при него за същото в края на 2021, имам спомен как обясняваше на купувача какво прави при изповядване на подобна сделка - продажба на МПС от ФЛ на ФЛ - самият нотариус, @Боре в случая и че от купувача се изисква съвсем малко, когато отиде в КАТ, дори има специално гише, което редовно е празно или с малко чакащи на него, тъй като точно там минават хората, на които нотариусът им е подготвил и регистрирал всичко необходимо в съответните системи още при самата сделка.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! :) Мистерията на този етап остава. Смениха се и застрахователите де. Каското беше в Лев Инс, което е... както каза един човек "Я, някой е оцапал лайното с говно" :D

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.10.2023 г. at 15:47, sauber написа:

Имам странен въпрос ?

Купувам като ФЛ автомобил от друго ФЛ. Минава сделката при нотариус. Ден по-късно сменям талоните в КАТ. Още един ден след това отивам при застрахователите за да прехвърля полиците на ГО и Каско на мое име и...Те вече са на мое име ?

Застрахователите да не би да са вързани вече с онази система, която е между КАТ, нотариусите и общината? Защото друго обяснение как става просто не мога да измисля?

 

 

Дам, системата се казва ЕИСОУКР / Гаранционен Фонд :) Някои си имат директна интеграция, имат си лицензи, връзват се, търсят данни, действат си. Има си специфики, не мога да разкривам подробности, но могат доста неща :) 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две седмици слушам реклами на вериги бензиностанции , отделно получих мейл от една , на която имам(х) карта за остъпки и всички са минали на някакви малоумни точки , с които да си купиш никому ненужни вещи , директните отстъпки вече ги няма. Та се зачудих дали не са променили БДС и вече статистическата грешка на колонката 10% да е намалена на 3 или 5 , та им се свидят тези седем стотинки на литър?

От картите , които имам е останал Петрол , ама пък им изкупиха бензиностанциите в околността на Красна поляна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Шел Смарт съм - те отдавна си ме точкуват, но на всяко зареждане ме питат дали да ми пуснат отстъпката или да трупам точки....и аз си ги трупам - га реша да се наУча да готвя ша си взема тиган ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С чипа на Сакса/Бензиностанции Круиз има винаги отстъпка, 10 или 15 стотинки на литър, 15-те стотинки отстъпка са само за зареждане с бензин, с чип от едно НПО.

 

Минусът на Сакса/Круиз са малкото им обекти, но си заслужава да се навъртят километър, два, или три в повече.

 

Иначе и аз, три пъти в годината, като ида на Шел и ми сканират картата, винаги любезно ме питат какво желая - бой с тояга, стригане до голо, точки или отстъпка.

 

Ето акцията на бензиностанции Газпром, там, както и на ОМВ и Шел, съм с виртуални клиентски карти в телефона за точки, нива и отстъпки.

 

 

Screenshot_20231010_213123.thumb.jpg.7ef21d15d778cdde4eb0715d1eeb52a2.jpg

 

А Шел много ясно и прегледно са обяснили как и срещу какво се получава отстъпката при обикновените горива - бензин и дизел.

 

Screenshot_20231010_213746_Shell.thumb.jpg.b580d884d5dface66ffd534918e81d3a.jpg

 

 

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес заредих на бензиностанцията от веригата, където имам карта за отстъпка, и си ми я начислиха както винаги, никой нищо не е споменавал ни за точки, ни за бой, стриганье или сръбска музика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.