Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов Rapid Spaceback


Recommended Posts

   Здравейте,

   За мене е удоволствие да се присъединя към клуба на почитателите на Шкода. Вчера капарирах Skoda Rapid Spaceback 1.6 CR 90 к.с. 7DSG. 

 

   Сега остава мъчителното чакане да изминат 95 работни дни за производство и доставка....

 

   Поздрави.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • mordo

    34

  • bega4kata

    4

  • Milen Dimitrov

    4

  • carrot

    4

Най-много писали в темата

Честито, колега,

 

Ако ще ти подейства успокоително, ще ти кажа че и при мен по договор дните за доставка бяха 90 работни, т.е. около четири месеца, но колата вече е тук - точно три месеца, след като я поръчах.

 

Търпение в чакането ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно, браво, честито, дизайна на спейсбека буквално пълни душата. Според мен най-красивото комби на Шкода. Моля те, кажи, че е червен :) :)

Нивото на оборудване какво е? ;)

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти времето да мине неусетно, пък после ще разказваш. :hello:

п.с.Не вярвам да е червен.

Редактирано от bai_galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл при нас колега.Страхотен избор,много красив автомобил си избрал.Първия Спейсбек във форума.За сега ти пожелавам леко чакане и мисля,че няма да е 95 дни.По-рано ще те зарадват.

Чакаме снимки.

Малко данни за оборудването може да споделиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:PDT_Armataz_07: Много добре-е-е! Колкото и да са - бързо да минат дните на очакване! Ние пък чакаме снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравейте.

   Благодаря за топлото посрещане.

   Carrot, ще Ви разочаровам - цветът е бял като на хладилник. :D В ЕТ на "Тотлебен" имаше изложено едно бордо - не е цветът за този автомобил. След време как ще му стоят едни такива Жантички: http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/wheel/alloy-wheel---ray-7-0j-x-17“-5ja071497jx2x/0/1/24/43/1001

   Нивото на оборудване е "Едишън". Първоначално бях харесал Октавия - 1.2 TSI DSG лифтбек, но...седнах в нея и се изгубих. Като за дребен човек, какъвто съм аз, при Октавия-та липсва достатъчен обзор, прекалено огромна е.  :wacko_1: Знаете - колата трябва да ти залепне.

   Малко ме притеснява дали на Рапид-а ще са му достатъчни 90 к.с., но за преобладаващо спокойно шофиране, мисля, че ще бъде ОК. Междудругото, баджанака ми шофира Сеат Ибиза 1.2 TDI 75 к.с. (три цилиндъра :o ) и сподели, че на 1-ва и 2-ра скорост автомобилът е малко муден, но след това "те залепя" за седалката, София-Благоевград по АМ "Струма" без проблеми поддържала 160 км/ч.

   Та...Рапид-ът ми грабна сърцето. Точно по моя мярка, отзад мястото за краката е реално огромно за този клас, изработката е на ниво (за разлика от това, което чета тук за Рапид седан), по корите на вратите вече има кожа (изкуствена); изложеният в ЕТ автомобил (1.2 атмосферен бензин) беше със задни барабанни спирачки, тъй че не мога да ви кажа моята как ще е (вероятно с барабани - гоуем праз и лук). Рапид Спейсбек, за тези от вас, които не са запознати, идва с новото елекро-хидравлично кормилно управление, което е плюс. Багажникът е достатъчно голям (по-голям обем от сегашната ми Алмера - поздрави от клуб "Нисан България" B) ), а ако се наложи допълнително мога да сваля задните седалки. И...може би най-големият плюс - разхода на гориво. Сегашната Алмера е 2.2 DI 110 к.с. По каталог дават от 0-100 за 11.5 с., ама това важи, когато е била нова , а за разход - 7.5 л./100 км. - градско. Ами....в София харчи и по-малко, когато я галя. Но имайте предвид, че тръгвам за работа в 6.30 ч., когато трафикът е слаб. Надявам се Рапид-чето да не превишава тези стойности, иначе .... Къде е Батко??? Де са новите технологии?!

   Туй то от мене засега. 

  p.s. Carrot, другата причина да избера автомобила в бял неметалик цвят е, че сърце ме боли от 700-те + лева, които искат за металик, а и не дай си боже някой тийнейджър да издере с ключа от край до край.... при неметалика обработваш само мястото (има и писалки такива).

 

   Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спейсбек-а не е комби, а 5 врат хечбек. Честито,колега!

skodo, истината е винаги по средата. Спейсбек е нещичко средно между хечбек и комби. Всъщност, няма значение, багажникът е достатъчен за мене. И междудругото, не е никак малък обема - 415 л. За двете седмици, които минаха, от решението за нов автомобил до закупуването му, харесах едно Волво V40 2.0 D 163 к.с., автомат, комби. Разкошен автомобил сам по себе си. Багажникът му, обаче, се оказва не толкова голям - 430 л. Казвам "разкошен сам по себе си", защото с отношението и тарикатските си номера джамбазите от "Мото-Пфое" ме накараха да "намразя" тази марка. Представяте ли си - автомобил на почти 3 г., с навъртени 134000 км.  :o на цената на нова Октавия/Рапид?! И най-лошото (за тях) - прикриха, че автомобилът е бил със застрахователно събитие - удар отпред. Като му казах на дилърчето, че е удрян (лепенките на фаровете бяха с различни години, чиста случайност, ако не бях забелязал, нямаше и да разбера) - "Ами.. аз не знаех..". "Вади, викам, пълна сервизна история!" - само единият фар (активен биксенон струваше около 1800 лв. :lol: ). Колата почти я бях купил, но след като се опитаха да ме прецакат и с условията по договора, категорично му рекох, че няма сделка. Боже, Боже! Просто не са попаднали на рибето, пък май съм роден с късмет. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че, 90 коня ще са ти предостатъчни. А разхода към 6 литра може да го докараш в града, щом избягваш трафика. Пък извън града сигурно ще си под 4 литра. DSG не знам как ще повлияе на разхода, може леко да го качи.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Интересен автомобил!Бялото е на мода сега!....а относно новите технологии-май са повече за заблуда на противника(и клиента  :P  ) и за оправдаване на високите цени! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Интересен автомобил!Бялото е на мода сега!....а относно новите технологии-май са повече за заблуда на противника(и клиента  :P  ) и за оправдаване на високите цени! 

Благодаря. Бялото винаги е било на мода, защото е универсално. Пък и всеки автомобил си върви с цвета. И да - много от новите технологии са наистина за заблуда на врага (т.е. на клиента  :lol: ). Старт-стоп, стоп-старт, накрая - само стоп-стоп. :lock: Моята цел е постигната - достатъчно автомобил за тези пари, нисък разход на гориво, нисък местен данък, ниска ГО. И най-важното - първи да "затопля" шофьорската седалка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност червеното е на цена 264 лева, но това само за информация, белия цвят също е много готин. Прави си за металика, аз ако нямах гараж също не бих се поколебал.

Иначе супер избор, чудесно оборудвана, и най-важното - качил си се и ти е паснала - от това по-добре, здраве му кажи :)

 

По въпроса за комбито - дейстиветлно spaceback не е комби - междуосието е същото като на седана, но автомобила е по-къс, но пък може да се нарече с комби-дизайн :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност червеното е на цена 264 лева, но това само за информация, белия цвят също е много готин. Прави си за металика, аз ако нямах гараж също не бих се поколебал.

Иначе супер избор, чудесно оборудвана, и най-важното - качил си се и ти е паснала - от това по-добре, здраве му кажи :)

 

По въпроса за комбито - дейстиветлно spaceback не е комби - междуосието е същото като на седана, но автомобила е по-къс, но пък може да се нарече с комби-дизайн :)

   Все тая, багажното пространство е достатъчно. Особеното е, не знам как е при седана, но на задната седалка на Спейс-а разстоянието за краката е огромно (знаете за какво става въпрос в Супърб, но умалено - да не се изхвърлям :D ). Ами, 264 лв. там, 100 лв. за друго.... исках и ксенон, но като се замисля - много рядко шофирам по тъмно (страдам от раздвоение на очите  :rolleyes:  - като мине хубава жена - едното око по нея, другото - следи пътя). Тия неща не "карат" колата. Ако Спейс-а се окаже здрав като Алмера-та....ехеееее  :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега :) Леко чакане и после безаварийни километри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравейте,

   За мене е удоволствие да се присъединя към клуба на почитателите на Шкода. Вчера капарирах Skoda Rapid Spaceback 1.6 CR 90 к.с. 7DSG. 

 

   Сега остава мъчителното чакане да изминат 95 работни дни за производство и доставка....

 

   Поздрави.  :)

Стискам палци, да ти я направят по-бързо!

Защото тия 95 работни дни може да се окажат и по-малко!

И тая Шкода Рапид 1.6ТДИ комън рейл - лелееее, ти с един резервоар ще зареждаш веднъж на половин година!

Хората от Петрол и от Лукойл направо ще се скъсат от яд! :D

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Стиви, какъв Петрол? Само Еко  :tongue_1: Чак половин година да карам.... Ама се надявам наистина да е икономе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Благодарско. Между другото, направих си труда да сравня някои други марки от същия клас. Така например, Hyundai i30 SW от 0-100 км.: (110 к.с. дизел, автомат - 12,7 с.; 128 к.с. дизел, автомат - 12,1 с.) и двата правят 260 НМ при 1900-2750 об./мин.Цена ниво Комфорт - 40990 лв., доплащане за автомат - 3000 лв., доплащане за комби - 3000 лв. :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.