Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна ангренаж на О2,1.9,ПД


icakat

Recommended Posts

Може,не споря за това,но същия номер го има и на оригиналния и на този новия,който аз взех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ /ЕураТек/ ти взимат помпата и ти дават не нова а рециклирана. цени не си спомням но горе долу на полвина по евтино. Това за мен е пълна глупост помпите ги рециклирали в чехия. Не ми се коментира избиване на капсулован лагер и т.н. но според мен /поне аз така направих/ нов комплект от шкода и го смених /извън шкода/. относно сервизният интервал това е много интересен въпрос като си отворите книжката пише едни километри а например на същата шкода купена на вън /от Англия/ пише друг интервал от километри. Но и това няма да го коментирам, все пак това е една малка част от шкодата до която имат достъп ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменях на 13 юни и аз в автосервиз Люси.Сложиха ми комплект на Ина за 260 лв(ремък и ролки).За водната помпа ми казаха че ще я погледнат и ако има нужда ще се сменя(в случая нямаше нужда).В момента ми е на 143000 колата.Взех я "обслужена" на 93000 и на мен стария ми ремък изглежда като нов,но като се огъне отвътре се вижда че е почнал да се напуква(комплекта,който свалиха беше на Dayco,може и наистина да са го сменили преди да я купя)Смяната я направих за собствено спокойствие.Гаранцията за частите е 2 години или 100000 км.Мисля че това е нормален интервал.Не претендирам да съм технически грамотен-просто споделям.Труда беше 100 лв...Поздрави!

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здравейте,

предстои ми скоро смяна на ангренажния ремък и мисля да се подготвя предварително.

Като гледам има комплекти с водна помпа на цена около 240-250 лв. и на CONTITECH и на Bosch. Кой е за предпочитане?

 

CONTITECH:

http://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-CONTITECH-ZAHNRIEMEN-SATZ-WASSERPUMPE-CT1028WP3-VW-SHARAN-7M-TOURAN-1T-/291206369104?pt=DE_Autoteile&fits=Year%3A2007%7CMake%3ASkoda%7CModel%3AOctavia%7CPlatform%3A1Z3%7CType%3A1.9+TDI&hash=item43cd408f50

 

Bosch:

http://www.ebay.de/itm/WASSERPUMPE-ZAHNRIEMEN-SATZ-BOSCH-1987948526-VW-TOURAN-1T-1-9-/291214519745?pt=DE_Autoteile&fits=Year%3A2007%7CMake%3ASkoda%7CModel%3AOctavia%7CPlatform%3A1Z3%7CType%3A1.9+TDI&hash=item43cdbcedc1

 

Поздрави :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще ти кажа, че предишният ми ремък беше Бош и го свалих преждевременно поради паразитни шумове.

Новият е от ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой вземал ли е к-т gates интересува ме какви са ролките и дали са читави или по-добре ina отделно ?

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, явно ще се търси ангренажен ремък - gates, ролки - ина, а каква да е водната помпа? 

 

:doubleup:  + :doubleup:  + HEPU  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИНА отделно

:doubleup:

Абсолютно правилно, но не пренебрегвай SKF, SNR-NTN и IPD. :)

За водни помпи - HEPU или GK. Това са двете марки първокласни водни помпи.

Редактирано от K0K0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.