Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ голям проблем с ел. инсталацията на шкода 120 1989г.


triki1972

Recommended Posts

Аз в такива случаи се връщам на последния ремонт (в случая на инсталацията) ... ако се е появило това от нищото не знам погледни бушонните табла да не са окислени от към жиците знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, огледа ли внимателно таблото с предпазителите?! Не виждам как при всички свалени предпазители ще се подава контакт. За мен проблема ти е някъде между това табло и контактния ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабел 30 е директен +12В от акумулатора и тръгва от стартера, към контактния ключ и не минава през бушон. Щом до таблото има ток, значи е наред. Кабел 15 тръгва от стартера и също отива на контактния ключ. Ако ги извадиш и двата от ключа, не би трябвало да е на контакт. Ако ги свържеш един с друг за малко, трябва да завърти стартера, колата ще запали, но ще гасне заради ел.магнитния клапан на карба. Ако при правилно свързване към ключа не върти стартера всеки път, значи има проблем в ключа. А до колкото разбирам ти въртиш ключа, а стартера не винаги върти. Също така спомена още един фактор. Колата не гасне винаги. Ел. магнитния клапан трябва да изключи при изкл. запалване. Той също е вързан с ключа (мисля че през бушон 1 или 2). Т.е вече стават 3 кабела, които да не са изправни, което е малко вероятно. Затова, ако имаш друг контактен ключ пробвай с него. Отзад при двигателя няма какво да търсиш, щом колата пали и работи. Все пак може да провериш, дали се зарежда акумулатора.

Редактирано от Borkorn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.