Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повреден двигател 1.9 PD Octavia Facelift 2008 моля за информация


igmicha

Recommended Posts

Здравейте колеги , за нещастие двигателя ми е тотално увреден . Търся същия или подобен който може да се монтира .

 

Skoda Octavia Facelift 1.9PD 105 Hp   двигател BXEBxxxxx

 

моля ако някой е минал по тоя път или инфо да пише - предварително ви благодаря!

 

 

 

Карайки си спокойно с 80км/ч се чу звук като от спукана гума - спрях веднага, но уви не беше гумата..... двигателя е на 146 000 сервизиран винаги в Еуратек , не е отварян не е пипан - колата ми е семейна рядко съм достигал 140 :(  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в крайна сметка какво му се случи на тоя двигател? Толкова ли е непоправим?

 

Означението на тези мотори е с 3 букви, твоя е BXE. Ако ще го подменяш основно, работа вероятно ще ти свършат също и BKC и BJB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно какво му е на двигателя - да не си скъсал ремъка? Да не ти е казал някой в ЕТ, че ти е за смяна двигателя??? Не знам как така се сменя двигател - трябва да е запекло всичко, да е непоправимо... а не се сещам за такова нещо...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нас ни е интересно какво е, защото сме с такива двигатели, а километрите са супер смешни за такъв двигател и да "гръмне". Интересно е да се знае от какво е?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги , за нещастие двигателя ми е тотално увреден . Търся същия или подобен който може да се монтира .

 

Skoda Octavia Facelift 1.9PD 105 Hp   двигател BXEBxxxxx

 

моля ако някой е минал по тоя път или инфо да пише - предварително ви благодаря!

 

 

 

Карайки си спокойно с 80км/ч се чу звук като от спукана гума - спрях веднага, но уви не беше гумата..... двигателя е на 146 000 сервизиран винаги в Еуратек , не е отварян не е пипан - колата ми е семейна рядко съм достигал 140 :(

 

BJB,BKS,BXE - това са двигателите които са за моето купе

Редактирано от igmicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , за нещастие двигателя ми е тотално увреден . Търся същия или подобен който може да се монтира .

 

Skoda Octavia Facelift 1.9PD 105 Hp   двигател BXExxxxx  (BJB,BKC,BXE)

 

моля ако някой е минал по тоя път или инфо да пише - предварително ви благодаря!

 

 

 

Карайки си спокойно с 80км/ч се чу звук като от спукана гума - спрях веднага, но уви не беше гумата..... двигателя е на 146 000 сервизиран винаги в Еуратек , не е отварян не е пипан - колата ми е семейна рядко съм достигал 140 :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих един сайт в нета: http://postimage.org/?lang=bulgarian

 

Отваряш сайта, качваш снимката, където пише "Изберете файлове за качване:", след което се избира "други" от двете радио бутончета долу - качваш. 

 

Като се качи отдолу под снимката има едни редчета "Thumbnail for Forums (1)" -- това се пада третото редче. Цъкаш на "Copy to clipboard" и пишеш мнение тук, пействаш каквото ти се е копирало и така качваш снимка.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е картера и частите в него, главата не е отваряна - но за сметка на това има дупка в корпуса на основата.

 

IMG_20140722_103855.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не качвай снимки. Просто кажи в кой сервиз и каква е диагнозата.

снимката говори сама по себе си , репатриращия автомобил стовари колата в Еуратек.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога за последно е влизала в ЕТ и за какво?

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Еуратек не са виждали подобно нещо... питаха ме дали съм карал през вода или дъжд, но уви не съм карал.Имах пътуване Варна -Нова Загора -Търново Варна - и нито капка не е валяло - стигнах до Омуртаг където на нов току що асвалтиран път баир надолу след завой при скорост 80 се случи случката. Биха казал липса на късмет уцелил съм неподходяща бройка, 146 000 са точните километри. Досега съм бил изключително доволен от автомобила нормални смени по укачването и нищо друго (компресор на климатика).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам как е усукана биелата ми прилича на хидравличен удар. И на мен първото ми предположение е вода, но щом не си газил през вода, най-вероятно е заводски дефект при отливането на биелата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам вече си пуснал обява за купуване на двигател.

Предлагам ти първо да избереш кой ще ти прави колата и след това да се консултираш с майстора какво точно да търсиш и купувач.

Лично аз не бих предприел самоинициатива без консултация.

Щом си от Варна и четеш форума вероятно знаеш, че Бегачката от Варна е човекът, при който се правят много от форумните Шкоди не само от Варна, а и от цялата страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами Бегачката  не е в България (чухме се)......така че Еуратек ми дадоха добра оферта за монтаж демонтаж стига да си намеря двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е картера и частите в него, главата не е отваряна - но за сметка на това има дупка в корпуса на основата.

 

Според написаното и снимката предполагам скъсана биела, която е пробила блока. Явно е имало шупла в биелата. Лош късмет просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих им писал на Шкода - централата, да им кажа, че двигателя е гръмнал, което не е следствие на масло и други. Просто да видиш какво ще ти кажат. Майстора е казал, че се е счупила биелата просто и т.н. Аз бих пробвал, колата е на нищожни километри, чисто нова е.

 

Колите, които ги вкарват в бг-то са на по над 500-600 000 км и ги връщат на 123 456км и нямат такива проблеми - още няколко години си ги търкаля българина.

 

Поздрави

 

ПП: Още повече, ако колата е сервизирана само в ЕТ - нищо, че няма гаранция вече. Бих се пробвал :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно да има поражения и по трансмисията, защото двигателя блокира в движение. Обикновено се късат болтовете на коляновия вал, където се захваща маховика и съединителя, може зъбно колело на скорости или диференциал. Зависи къде ще се окаже "слабо" място.

п.п. гледам, че болтовете на петата на биелата са скъсани, дано там да е било слабото място.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.