Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повреден двигател 1.9 PD Octavia Facelift 2008 моля за информация


igmicha

Recommended Posts

Здравей,

аз съм писал на ето този email  info@skoda-info.cz. Те го препращат на където преценят, според въпроса, защото аз получих отговор не от този мейл, а от някакъв инженер от завода в Млада Болеслав.

Лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е лоша да се пита информативно от какво може да е била предизвикана повредата,но пък то има и една приказка - като се обърне колата - пътища много.Каквото и да отговорят в резулатат на запитването,надали ще поемат нещо безплатно.Най-вероятно може да предложат нови детайли или цял двигател с гаранция.Но не знам дали ще се хареса цената на колегата.Само да не обърнат въпроса на реклама,т.е. да уведомят колегата,че е излязъл нов модел Октавия - 3 и да му предложат да си закупи такава направо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако писмото се напише правилно няма да се учудя , ако на колегата му пратят безплатен двигател с уговорката да си плати само демонтаж/монтаж на последния. За целта обаче е нужно да бъде разглобен от ЕТ и да се документира с множество снимки, също така писмото да бъде пратено от съответния ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според написаното и снимката предполагам скъсана биела, която е пробила блока. Явно е имало шупла в биелата. Лош късмет просто.

 

Да, това изглежда е скъсана биела.

Наистина се случва..... Макар и много рядко.

И това за писмото - опитай се да го направиш, пък дано да проработи!

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм песимист, по-скоро след дъжд, качулка и след свадба булка, но дано не съм прав. Освен Тойота, до сега не съм чул и чел друг производител да е признал фабричен дефект.

Редактирано от venll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал за шкода. Също и във форума го има. Компресор за климатика на колегата klarnetko. Той не е бил в гаранция, пък от шкода са му предложили смяна на компресора с нов. Шкода е различно от Еуратек в моето мнение.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,на практика става въпрос за 8 годишен aвтомобил с отдавна изтеклa гaрaнция.Вярно че е на 146 000 км.,но пък на колегaтa сигурно няма да му коствa много да пробвa.А само информaтивно кaкви сa били пaрaметрите на гaрaнциятa при зaкупувaне на автомобила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя не бе блокирал аз го спрях...

 

Това е добре. При всички случаи е преминал през момент на блокиране. Тогава петата се е скъсала и е освободила коляновия вал от биелата.

Идеята да се информират чехите за случая за мен не е предварително обречена. Опитай!

През ЕТ. Мисля, че трябва техническа експертиза от тяхна страна. Няма значение на колко пробег е автомобила. Ако биелите са наред са вечни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,на практика става въпрос за 8 годишен aвтомобил с отдавна изтеклa гaрaнция.Вярно че е на 146 000 км.,но пък на колегaтa сигурно няма да му коствa много да пробвa.А само информaтивно кaкви сa били пaрaметрите на гaрaнциятa при зaкупувaне на автомобила?

Автомобила е закупен от Еуратек на 25.12.2008

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които се включиха , намерих и закупих същия двигател в момента се монтира.  За всеки случай си тествах дюзите  (наред са) Нещата отиват на проблем с двигателя отстранен с 2000 лева....:(((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой се интересува от частите на стария ми двигател нека ми пише. Както стана ясно главата е цяла и е добре проблема е само в единия цилиндър каквото остане след монтажа на новия стар двигател е за продажба , по късно ще направя списък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.