Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се сменя крушката на мигача на Octavia 3?


bega4kata

Recommended Posts

Е щом ти питаш, значи работата наистина е сериозна ;). Предполагам, имаш предвид на предния мигач, нали?

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,ще звънна на Шкодко по-късно да каже или да пита.Че ми стана интересно.

Според мен трябва да се свали фара и стъклото!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото намерих инфомрация, има два варианта. Единият е да се свали фарът и да се изреже пластмасата над крушката. След това на това място се поставя оригинален капак, който е резервна част и би трябвало да го има в сервиза. Там се виждат и два отвора, които са за винтовете на този капак. Според мен има и друг вариант - да се бръкне през отвора за крушката на късите светлини, но ти като си със ксенон, не знам дали има толкова място. То и при мен, без ксенон, е доста тясно, и трябва да си с тънки пръсти.

Но нека чуем какво ще каже skodko от кухнята.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се учудя, ако фара се води консуматив и да трябва да се сменява фар за изгоряла крушка... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тук не пише за крушката на предния мигач. Но има една забележка - описани са само смените на крушките, които човек може да си направи сам. За другите да се обърне към сервиза.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.briskoda.net/forums/topic/289023-led-indicator-bulbs/ - тук има също информация.

 

Доколкото разбрах май за да се използва repair kit-а трябва да се свали и цялата предна броня. В темата има и снимков материал как се сваля. :P :wacko_2:

 

 

According to someone who works in a garage, in order to replace the turn signal bulbs on the xenon headlamps a repair kit is ordered and it involves taking off the glass from the headlight and then reglueing it after bulb has been replaced.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено крачка назад в тази насока и не само... Зависи от коя гледна точка се погледне, разбира се - ако е от гледна точка на сервиза - те печелят и е добре дошло за тях да ходи човек при тях, за да му се смени крушка?! Но, ако се погледне от гледна точка на удобството - нищо общо с Октавия 2 - там фарът се сваля, дори да си на път и да ти изгори мигача, спираш, сваляш, сменяш, готово.

 

Ужас, направо - разнитват фар, свалят стъкло, после я го залепят хубаво, я не - нямам думи :)

 

Единствено има смисъл, ако крушките са диодни - тогава съм съгласен - едва ли ще потрябва да се смени докато колата е в гаранция, че и след това.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се учудя, ако фара се води консуматив и да трябва да се сменява фар за изгоряла крушка... :P

 

Ти се базикаш,ама на служебните Сеати Ибиза,габаритчетата във фара им хлътваха на вътре(без да е изгоряла) и гаранционно сменяха целия фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е някаква голяма недомислица!!!!!   На тия дето е проектирал този фар да му вземат дипломата веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, ти нали беше слагал лед крушки на мигачите, значи все пак си ги сменял? Или сложи само на задните, как така си пропуснал и предните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се е налагало да сменям. Дават го да се свали предната броня, фара, чупи се капачето зад крушката, фасунката се завърта на ляво и излиза. Новото капаче е 10-тина лв., новата крушка е 48 лв. И при Йети е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това се казва сериозно упражнение за една крушка ;). Дано не изгори :) :) :).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама последно крушка ли е?!?!?! Или диод?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално е крушка с нажежаема жичка - тип PWY24W.

 

 

post-10951-0-57939600-1411736055_thumb.jpg

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, тогава наистина е недомислица от гледна точка на потребителя, а от гледна точка на сервиза е перфектно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен е недомислица. Нека оставим настрана разходите на време и пари (въпреки че една смяна на крушка не би трябвало да струва да кажем 100 лв.). Но като се има предвид, че тази манипулация отнема сигурно поне 30 мин. на опитни сервизни работници, трябва да си запишеш и час, който не става от днес за утре. Т.е. два, три дни след като ти изгори крушката, караш без преден мигач - не е измислено много логично.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е някакво успокоение мигача трябва да дефектира  поне 30 пъти по-рядко от габаритите , понеже не свети през цялото време , а само от време на време. За 7 години съм сменял 2 пъти задни габарити, 1 преден и една крушка на задната . Като се замисля пък крушката на задна има още по-малка вероятност за дефектиране понеже караме по принцип почти само напред... :D  Така че си взимам думите назад... :) Все едно не съм казал нищо , но не ми се трие мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Фелиция за 14 години и 130 000 км. не ми изгоря нито една крушка.

Но си говорим принципно - крушката е консуматив и трябва да може да я смениш на пътя, както се казва. Може би са сметнали, че мигачът в огледалото е достатъчно видим ;).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тогава аз не виждам някаква драма. Спестили са си едни 10 евра,на 500 000 коли са си 5 млн. Това че еднократно ще се свали бронята и фаровете и ще се сложат капачетата (repair kit) не е болка за умиране. А и крушките спокойно издържат по 10 + години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.