Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се сменя крушката на мигача на Octavia 3?


bega4kata

Recommended Posts

А и крушките спокойно издържат по 10 + години.

 

Издържат, ама друг път. За 10 години съм сменял безброй пъти една и съща крушка в левия стоп (много други хора са се оплаквали за същия проблем с точно същата крушка), сменял съм 3-4 пъти крушка на къси светлини, сменял съм крушка на мигач, крушка на дълги светлини и 2-3 пъти крушка на преден габарит.

 

Преди няколко седмици ми се наложи да сменям преден габарит на Голф 6. От бързане, вместо да чета ръководството, се опитах директно да сваля набързо фара, както правя това за 30 секунди на моята Октавия. Да, ама не. След 20 минути зор и развинтване на какви ли не винтове и чарколаци стана ясно, че за да се свали фара на Голф-a, трябва да се свали предната броня. Тук вече приключих с "бързането", отворих и прочетох ръководството на Голф-а и смених крушката за 1 минута без да свалям фара  :D

 

Това със запечатания мигач и необходимостта от сваляне на бронята, за да се свали фара на Октавия 3, както и цитираната цена от 48 лв (!!!) за крушка на мигач (която не е LED, а е с обикновена нажежаема жичка), е някакъв абсурд. Бях написал една друга дума, ама я коригирах, за да не нарушавам добрите нрави. Ако за затруднено сваляне на фара има някакъв резон (напр. да е доста трудно открадването му), то какъв е резонът за цена от 48 лв за крушка на мигач?

Редактирано от mitko0511
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко направих опит да достигна до крушката на мигача през големия капак на късите светлини. Достигнах я, успях да я завъртя и да я разкача от леглото ѝ, но заваля и опитът приключи. Следва опит да я извадя от фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......

Лош късмет, а и зависи какви ментаци крушки си сложил. След три изгаряния на едната стоп светлина за 1 год., спрях да взимам крушки от бензиностанциите и оттогава нямам проблеми. А за 10 г. период нямам изгоряла крушка на мигач.

Човек спокойно може да си купи само капачетата и сам да си свали пластмасата на мигача, която сигурно е и изтънена и повече няма нужда от сваляне на брони и прочие глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лош късмет, а и зависи какви ментаци крушки си сложил. След три изгаряния на едната стоп светлина за 1 год., спрях да взимам крушки от бензиностанциите и оттогава нямам проблеми. А за 10 г. период нямам изгоряла крушка на мигач.

 

Ако крушките от Еуратек са ментаци или пък са ментаци крушките в магазина на Аутоплюс, специализиран за автокрушки, то може и да е лошият късмет  :). И той, обаче, не обяснява защо и други хора имат същия проблем със същия стоп и същата крушка в Октавия 2.

Редактирано от mitko0511
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би този стоп не е изолиран добре и вътре попада влага и други нечистотии при което крушката изгаря по бързо? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз.Имам O1 на нея всички крушки могат да се сменят без да се сваля фара.След това си взех О2 и много ми беше обидно че за една крушка трябва да се сменя целия фар.Като гледам тенденцията при О4 може би ще се сваля двигателя.Иначе съм заклет Шкодаджия,но смяната на крушка по мое мнение трябва да е лесна и при необходимост да се извърши за 5 10 мин на пътя дори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко изчетено до тук, историята с крушката на предните "пътепоказатели" много ми напомня на недомислиците, които притежава марката Рено откъм смяна на иначе важни за движението по обществените пътища консумативи. Голям минус от страна на Шкода... Simply Clever, ама ако не се наложи да сменяме крушката на мигача...  ;)

Поздрави и безаварийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко направих опит да достигна до крушката на мигача през големия капак на късите светлини. Достигнах я, успях да я завъртя и да я разкача от леглото ѝ, но заваля и опитът приключи. Следва опит да я извадя от фара.

 

Няма вадене :(, разстоянието до задната част на корпуса е по-малко, отколкото дължината на крушката с куплунга. А куплунгът трудно би се разкачил от крушката вътре във фара. Остава вариантът с изрязване на корпуса, като е по заводска инструкция.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-страничен въпрос - тази недомислица среща ли се в някой нов модел на VW Group освен Octavia 3?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, на двойката се сваля фара, ама като ти изгори крушката на двайстия километър, четеш пробваш, не става, не смееш да дърпаш и да сяцаш.... Е, брат ми е с по-малки ръце и я смени без да вадим фара, но беше на десния. При левия това не може да стане. Та ходих и питах как става. Тогава ми казаха, че до 6 месеца това се приема за гаранционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Демонтажът на крушката се оказа по-лесен от описаното в заводската инструкция. Необходими са малко сръчност и подходящ инструмент. Аз използвах отварачка за консерви от ножче тип Виторинокс. Корпусът зад крушката е изтънен, така че необходимото усилие за изрязването е малко. Цялата процедура ми отне десетина минути без сваляне на фара и бронята. И вече достъпът е лесен:

http://ilkotakev.snimka.bg/automobiles/skoda-octavia.824582.34172947

http://ilkotakev.snimka.bg/automobiles/skoda-octavia.824582.34172949

http://ilkotakev.snimka.bg/automobiles/skoda-octavia.824582.34172948

Номерът на капачето за крушката на предния мигач е 5L0998295 - цена 10,50 лв. Предполагам, че това е цената на целия ремонтен комплект, с включени уплътнение и винтове.

Дано съм бил полезен.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ето ги и въпросните капачета. Пасват много точно на фара.

P.S. За Yeti са същите.

post-10951-0-71627700-1414840460_thumb.jpg

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм препрограмирал. Крушките, който монтирах, са canbus error-free:

http://www.ebay.com/itm/111465464897?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега нямат проблеми. Ако не работят както трябва, ще пиша :). Старите си ги возя в колата ;).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, задните ти мигачи също ли са с LED крушки,(моля да ме извиниш , ако си писал за това в друга тема и не съм я прочел) или си сложил само отпред?Разпитвам много за LED крушките, защото доста ми допада как светят в клиповете които гледам,а аз не можах да се класирам за LED светлини и Bi-Xenon при поръчката.Като пристигне автомобила най-вероятно ще ви притесня с някой друг въпрос по темата :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На задните още не съм сложил, защото не съм намерил подходящи. Сложих едни и ги махнах, защото светеха слабо. Иначе при тях монтажът е много по-лесен. Между другото, дори и при поръчката не може да се поръчват LED светлини на мигачите.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата  bega4kata   ги е сменил може да се обърнеш към него, но мисля че той си ги е изработил(не съм сигурен и да не те подведа с тази информация).А светлините отзад твойте сменяни ли са или ти си ги поръчал LED.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С него се познавам лично. Наистина крушките му за задните мигачи са негова изработка.

А моите задни светлини не са LED - ще монтирам LED крушки само на задните мигачи. Ако искаш да си поръчаш LED задни светлини (което не включва задните мигачи и светлината за заден ход), можеш или от Еуратек, или от Superskoda (а може и на други места да се предлагат).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за отзад сложих такива: http://www.ebay.co.uk/itm/2x-50w-7507-BAU15S-581-BRIGHTEST-CREE-LED-AMBER-CANBUS-INDICATOR-BULBS-/161470709005?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2598677d0d и са прекрасни. 8 малки CREE и един голям CREE диод , светят малко по-силно от нормална крушка.

За отпред имам тези: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t34.0-12/10721389_957485430946140_881374693_n.jpg?oh=489927fd8805fc503558256c24083584&oe=546109BA&__gda__=1415654534_4bb0ad82d2f4da9f211212621d20603e ,но не знам откъде да поръчам този ремонтен комплект , за да ги сложа...

Редактирано от crossmania337
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонтния комплект може да поръчаш в Еуратек. По-нагоре съм написал ОЕМ номер и цена.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,Илко :eusa_clap:  :eusa_clap:   Гледах клипчето.    Много интелигентна работа.  Друго си е ледчето. Красота и Финес.  

На Самуил ще Му отворя още работа ама.............. :sorry: Кво да ма прай.  Няма съ излагами по кръстовищата я. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак пък да се излагаш ;). Просто нещо ми се прави и си търся занимавка.

Но изберете подходящи крушки, защото аз действам на принципа "проба-грешка", пък това не е най-добрият и финансово най-изгодният начин :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.