Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Откраднат Рапид в гр. Варна


Андриян Златев

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Моля за вашата помощ!

Преди 3 месеца си закупих Шкода Рапид Спейсбек - Едишън 1,6 ТДИ 105к.с. рег. номер В 0424 НМ, сив металик - брилянт.

За жалост преди 5 дни осъмнах без нея!

Колата бе паркирана в района на стадион Варна, близо до комплекс Панорама.

Не съм допускал, че и тази марка е заинтригувала крадците на автомобили!!!

Ще съм благодарен на всеки, който има има някаква информация и може да ми съдейства!

С пожелание за леко и безаварийно каране!

И един съвет - застраховайте си колите!!!

Опитвам се да кача снимки на колата , но не ми се получава!

Ако някой иска мога да ги изпратя на e-mail или ми кажете как да ги кача тук!

Благодаря за отделеното време!

Лека вечер!

Редактирано от Андриян Златев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм,жалко.Предполагам е бил застрахован.

Крадците със сигурност все още не могат да ги палят.Освен Рапидите да са със старото поколение имобилайзери.

Странна работа.Може ли да са го вдигнали,издърпали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключалката беше разбита и колата е тръгнала на ход. Имаше малко кал и си разпознах грайфера на гумите. Колата е тръгнала в посока паметника до езиковите гимназии.

Да. Имах застраховка, но ... нямам кола:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27 срещу 28 октомври 2014 в района на Пикадили Чаталджа Варна е откраднат следния автомобил - моля, ако някой има някаква информация или го види някъде да ме уведоми на лични съобщения:

Ключалката и тук беше разбита......

Доколкото знам, същата вечер район Чаталджа са вдигнати още 2 аудита и един Туран.....

image-B792_5457DF13.jpg

image-CA2D_5457DF13.jpg

image-7615_5457DF13.jpg

Редактирано от Cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И полицаите и застрахователите бяха озадачени от избора на крадците!

Това е първата открадната Шкода в България!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица,в кв.Левски на ул.Студентска,откраднаха на един клиент и приятел Аудито.2007 а4.

Били откраднати същата вечер около 10 автомобила от Варна само.Такава била информацията от полицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами скоро също откраднаха на колегата Шарана, на негов приятел съще се опитвали да крадат Шарана, но бил без мотор :D, чух за още два голфа и една Бора откаднати в Бургас! Всичко това преди месец горе долу и само в Бургас. Отделно чух и за няколко ваг-а задигнати в Сливен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че ВАГ-овете много се карат и има огромен пазар за части втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези коли, които се крадат, се вкарват в гаражи, където нямаш видимост, не минават други хора и т.н. Полицията си ги знае кои са, но не прави нищо, защото някой ги пази тези момчета. А, дано не съм прав, но тези коли няма да ги видите, щом не са Ви се обадили за откупи. Тези коли са за части отишли отдавна. Може и да са разфасовани вече.

 

Например, в София, Овча Купел - минават и събират Infinity-та, други яки джипки и през седмица-две се вижда по някое спряно напряко на пътя, така че да не може да мине никой. При това са заключени някои, други са отключени с отворени врати, а ключовете са хвърлени/сложени някъде. След няколко часа идват полицаите и го вардят, докато не дойдат следователите, а след това и собственика викат. Явно тука си плащат откупа и колата се връща по този начин.

 

Поздрави

 

ПП: Иначе за рапида - предполагам, че са го объркали с А3-ка... а може и някой да се е учил на него. Толкова нов модел, все още не му трябват части втора употреба, може просто някой да си го е харесал за него си, тогава може и да се намери някога. Дано се намери ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой модератор, ако не му е проблем да направи една нова тема - Откраднати автомобили - както има в доста други автомобилни форуми - във раздела, който той прецени , ако е възможно да премести там мненията ни, благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Ееее, съжалявам. :( Да им изсъхнат ръчичките дано. Да, полицията си ги знае, всичко се знае, но всички са в кюпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори не и бях махнал найлона под предните стелки и не успях да и се порадвам :( Лошото е,че полиция и застрахователи ще ме мотат много....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно колега!Дано се намери колата,или по бързо да си оправиш формалностите с застрахователите.Искрено ти съчувствам!

Трябва да се върнат Крумовите закони. :angry:

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори не и бях махнал найлона под предните стелки и не успях да и се порадвам :( Лошото е,че полиция и застрахователи ще ме мотат много....

Дано поне да си я застраховал за по-висока сума,дето има един лаф поне да си върнеш по-голямата част от парите и да си купиш друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

      Дори не и бях махнал найлона под предните стелки и не успях да и се порадвам :( Лошото е,че полиция и застрахователи ще ме мотат много....

      Съжалявам за хубавата кола, страхотно изглежда, но ще трябва да свикнеш с мисълта, че повече няма да я видиш... :( 

Вярвай ми, никой няма да ти се обади за откуп и/или други измишльотини - колата ти отдавна не е в РБ...

      Споделям ти, нещо, наскоро преживяно:

Миналата година, на 12.02.2013 г., откраднаха на сестра ми колата. В 19.40 часа, на пъпа на София - ул."Г.С.Раковски" и ул."Неофит Рилски". След сагата в 1-во РПУ - натиск, заплахи /включително и с полиграф/, "нямало я на камерите" - това става по особена процедура /гледат се, само след заявка от МВР до обслужващата фирма, най рано на другия ден, записите се доставят по специален куриер и т.н./ :D - е, няма такива смешници, но както и да е, образуваха дознание, и се почна дъъългото чакане... След няколко намеси от страна на /да ги наречем "сериозни фактори" в МВР и "Армеец"/, резултата беше - приключено дознание и следствено дело - в края на месец Август, изплатена от застрахователя сума - в края на месец Септември, при това, с близо 1/3 по малко от застрахователната сума...

       С две думи, приготви се, да бъдеш разочарован от работата на МВР, на Застрахователната компания, на Прокуратурата, и последно /но не на последно място/ - от сумата, която ще ти изплатят...

       П.С.Автомобила, за който писах, е БМВ 5-та серия, застрахователна сума - 30000 лева, платени от Армеец - 20540 лева... :o

       Основните канали, по които изчезваха колите по това време, бяха Молдова, Беларус и Украйна, Сирийският вече беше почти прекъснал - максимум до 1/4 - 1/5 от колите, сега, сигурно съвсем. Това по данни на МВР /за вътрешна употреба/. Впрочем, Шкода /като марка/ беше на 7-мо място по най-крадени автомобили !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги имам добри новини вчера ми върнаха откраднатата кола :) Бяха ми я оставили на видно място по-пътя за Златни пясъци. Автомобилът беше със зверски разбита ключалка,изподрана врата,изкормен стартер и разглобени пластмасови панели по таблото.Незнайно защо са ми взели акумулатора,но всички лични вещи са си там. От Шкода си я прибраха за лечение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам добри новини вчера ми върнаха откраднатата кола :) Бяха ми я оставили на видно място по-пътя за Златни пясъци. Автомобилът беше със зверски разбита ключалка,изподрана врата,изкормен стартер и разглобени пластмасови панели по таблото.Незнайно защо са ми взели акумулатора,но всички лични вещи са си там. От Шкода си я прибраха за лечение :D

 

Много хубава новина, колега.

Дано повече никога не ти се случва  :cheers:

Явно застрахователя се е платил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро по телевизията даваха за такива схеми за превъртане на едни пари ... сега не знам в тоз вид върната кола дори и да я оправят дали няма да си мислиш непрекъснато "нови дънки , ама с кръпка" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андриян Златев : Чудесна новина колега ! Пожелавам ти да я оправят добре (то си се сменя всичко) и занапред да ти предстоят само хубави емоции с Шкодата :) 

На мен лично , малко ми "намирисва" на "учебна" кражба ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е-е-е! :eusa_clap: Много се радвам на тази развръзка, колега! Дано ти я оправят добре и колкото се може по-скоро да й се радваш!

Между другото, и аз си мисля точно това...

... На мен лично , малко ми "намирисва" на "учебна" кражба ...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.