Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Откраднат Рапид в гр. Варна


Андриян Златев

Recommended Posts

Наистина, прекрасна новина!!! Един от малкото случаи, в които съм щастлив, че не съм се оказал прав. Вярвам, че ще стане като нова. Дано дълго и се радваш, колата е много симпатична !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се,че нещата са се развили по този начин. За лечението на колата-не се притеснявай. Всичко се сменя с ново. Каското покрива. Случката обаче ме накара да помисля,ако не дай си боже останеш без колата,каското дали ти възстановява цялата застрахователна сума.Например погледнах моята застраховка-сумата в договора е тази,която съм платил за колата-т.е при кражба би трябвало да ми изплатят всичко и аз да поръчам веднага следващата :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се,че нещата са се развили по този начин. За лечението на колата-не се притеснявай. Всичко се сменя с ново. Каското покрива. Случката обаче ме накара да помисля,ако не дай си боже останеш без колата,каското дали ти възстановява цялата застрахователна сума.Например погледнах моята застраховка-сумата в договора е тази,която съм платил за колата-т.е при кражба би трябвало да ми изплатят всичко и аз да поръчам веднага следващата :D  

      Нямаш шанс - виж горния ми пост! От "Армеец" казаха /освен това го пише в Застрахователния договор за застраховка "Автокаско", само дето е към края и с мнооогоо малки букви/, че компанията изплаща - цитирам: Справедлива цена, изчислена на база, реална пазарна стойност на МПС, към момента на застрахователното събитие... В случая на сестра ми - близо 10000 по-малко, с включено овехтяване, намален търговски интерес и т.н. глупости, за около 9 месеца период /от сключване на застраховката, до настъпване на застрахователното събитие/...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много се зарадвах за щастливата развръзка, макар че много ме подразни идиотщината да съсипват и крадат части от чисто нова кола (не че съм безразличен към кражбите на по-стари коли).

 

Интересно ми е при открадната лизингова кола какво се случва? Дават ли ти от фирмата друга докато открият твоята? Все пак си плащаш всеки месец, а колата дори не е регистрирана на твое име. :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво една добра новина.Пожелавам от сърце повече никога да не опираш до услугите на застрахователите.Като си я вземеш, само хубави моменти да имаш с автомобила. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е при открадната лизингова кола какво се случва? Дават ли ти от фирмата друга докато открият твоята? Все пак си плащаш всеки месец, а колата дори не е регистрирана на твое име. :eusa_think:

Евентуално, ако в КАСКО-то има клауза за заместващ автомобил (доплаща се). Обикновено заместващия автомобил обаче е за определен брой дни. А при кражба се изчаква няколко месеца преди да се изплаща сума. Съмнявам се обаче, че в случай на кражба на целия автомобил ще има заместващ такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално, ако в КАСКО-то има клауза за заместващ автомобил (доплаща се). Обикновено заместващия автомобил обаче е за определен брой дни. А при кражба се изчаква няколко месеца преди да се изплаща сума. Съмнявам се обаче, че в случай на кражба на целия автомобил ще има заместващ такъв.

 

Камор Ауто дават, но ако не си поръчаш пак BMW, а искаш да си вземеш парите ти отнема над година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

След нова година ще ми пристигнат резервните части :( голямо чакане :( ама така и така ще ми боядисват двете врати се замислям дали да не ми боядисат маската и огледалата в черно   ;) ама много лачено черно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Надявам се до една две седмици да си взема най-после рапидчето . Голямо чакане беше :(  застрахователите много ме мотаха :( нямам търпение да си го покарам :) Ключалките и другите чаркалаци пристигнаха остана само заключващия механизъм на волана и малко бояджииски работи :sorry: На никой не пожелавам да му се случва подобно нещо.  Ама каво да се прави: "продължаваме напред" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера най-поле си взех рапидчето :D/ Поздравления за ЕТ Варна свършиха си прекрасно работата по ремонта на колата :eusa_clap: По-късно ще кача и малко снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер новина ! Поздравления!

 

Много дълго се измъчи с чакането. Дано от тук нататък да нямаш никакви грижи със Спейса, а пък на хайдука/хайдуците да им се върнат двойно ядовете ти.

:doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита, колега! Повече ядове да нямаш с красавицата! И със здраве да си я ползваш!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера най-поле си взех рапидчето :D/ Поздравления за ЕТ Варна свършиха си прекрасно работата по ремонта на колата :eusa_clap: По-късно ще кача и малко снимки :)

Браво,айде дано вече да няма драми и всичко да е безаварийно.Що не дойдеш да ти прекъсна обд-то с едно скришно нещо...да не могат да се закачат и да я палят.

Утре има клубна среща,ако имаш време мини да се запознаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за поканата колега :hi: май наистина трябва да мина през сервиза ти да направиш някое скрито ключе, че много познати изпищяха с тези кржби на коли :angry: а иначе в колко часа е срещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за поканата колега :hi: май наистина трябва да мина през сервиза ти да направиш някое скрито ключе, че много познати изпищяха с тези кржби на коли :angry: а иначе в колко часа е срещата?

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/33238-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0/page-52

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Браво,айде дано вече да няма драми и всичко да е безаварийно.Що не дойдеш да ти прекъсна обд-то с едно скришно нещо...да не могат да се закачат и да я палят.

Утре има клубна среща,ако имаш време мини да се запознаем.

Колега, ако не е тайна - къде е този сервиз да мина да се запознаем, че за клубни срещи през уикендите май няма да имам време ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета, с интерес изчетох цялата тема. Точно в момента съм пред дилема за закупуване на нов автомобил и страх от кражбата му. Само като погледнах бюлетина на МВР за откраднатите автомобили ми призля. Ежедневно се крадат сумати автомобили. Егати държавата. Както и да е. Исках да попитам кое застрахователно дружество бихте препоръчали за каско и ГО? В смисъл- такива, които да са читави и да ти изплащат всичко, както си трябва, ако недай си Боже се случи да ни откраднат колата. Другото- чувала съм, че изнудват понякога собствениците на крадени автомобили. Примерно- крадат колата, после се обаждат на собственика и искат откуп, ако не се плати ти връщат колата но да кажем с повреден двигател. Та в този ред на мисли- има ли застрахователна компания, която да покрие щетите нанесени от крадеца? Защото на практика те после ти връщат колата, но от нея кола вече не става /или поне без да се налеят една сума пари за ремонт, защото и гаранцията няма да покрие такъв вид повреди, причинени от липса на масло в двигателя например/. Абе въобще- интересува ме всякаква информация за предпазване от кражби, застрахователи и всичко, за което може да се сетите като полезно инфо по темата. Благодаря предварително. 

пс- Много се радвам, че събитията са се развили благоприятно за автора на темата. Дано не се случва отново!

Редактирано от Blessia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравейте. Чукайте на дърво да не става кражба, че няма застраховател, който да изплати 100 % от застрахователната сума. Иначе - в момента най-коректни са "Алианц" и "Армеец". Не си слагайте тези мрачни мисли на сърце, в противен случай ще станете роб на депресията, което не е хубаво нещо. Карайте и се радвайте на новата си придобивка.  :plate_skoda:

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така съм чувал,че "Алианц" и "Армеец" се водят най-коректни.В "Алианц" е малко по-скъпо и плащали без проблем.В "Армеец" тъй като са малко трудни с плащанията използват други методики на работа и ако се стигне до кражба успяват да ги върнат //както стана в моя случай//. Като цяло всички са един дол дренки! Ама няма как колега застраховката е абсолютно задължителна,че тези джамбази така са се активизирали..Както каза колегата мордо не си вкарвай мрачни мисли и се кефи на бъдещата си нова кола! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, защо се пропускат ДЗИ като коректен застраховател? 

 

Наскоро чувам за доста откази на Армеец да застраховат автомобили или обявят застрахователна стойност 100% над пазарната....

 

Естествено става въпрос за високо рискови и скъпи автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.