Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Датчици за следене на налягането на въздуха в гумите


johnnie213

Recommended Posts

 

 

 

Подобно нещо с датчиците го има на някои Пежа и Ситроени, ама там е много кофти направено. Всяка джанта трябва да се слага на същото място, където е била..

Подобно нещо го има от 2000 година при рената(по-висок клас). Датчиците са четири на брой и са монтирани на вентилите(те всъщност са едно цяло с вентила).Във всеки датчик има по една батерия с живот над 10 години. Всъщност на всеки вентил има цветен код-след първата смяна не можеш да ги объркаш. Лошото е че не можеш да смениш батерийте без риск за датчика. С Can Clip тази екстра се изключва за нула време. Дачия и Рено(по принцип UCH модула) поддържа 10 бр датчици. Това означава, че можеш да си имаш и зимни джанти,и летни джанти.Дори няма нужда от настройка след смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дачия и Рено(по принцип UCH модула) поддържа 10 бр датчици. Това означава, че можеш да си имаш и зимни джанти,и летни джанти.Дори няма нужда от настройка след смяната.

 

От официалния сервиз на Дачия казаха съвсем друго нещо. :eusa_think:  Не знам какво да си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От официалния сервиз на Дачия казаха съвсем друго нещо. :eusa_think:  Не знам какво да си мисля.

www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-LAGUNA-MK2-2002-OE-TYRE-PRESSURE-SENSOR-TPMS-/130509292507?pt=UK_Cars_Parts_Vehicles_Wheels_tyres_Trim_Nuts_ET&hash=item1e62f5c3db

Това е един от многото модели за рено(дачия). Възможно ли е да са скопили  софтуерно дачията(за да докарат цената)???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

работата по самото софтуерно скопяване ще излезе много по-скъпо, отколкото просто да ти качат софтуера без промяна :)  за бюджет скопяват от към хардуерни екстри. Често пъти си мислиш, че нямаш дадена екстра, като отвориш вътре и гледаш половината инсталация налична.

Примерно този TPMS при мен ми струваше .. 30 лева да си го пусна. Колата стандартно го нямаше, ама 1 бутон, малко кабел и ваг-ком свършиха работата. Най-важното ABS-ESP модула дето прави цялата магария си е там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.