Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна масло на диференциал,скорости и халдекс


tanganaicho

Recommended Posts

Писъл съм директно след постa на niki и би трябвало да се разбира, че отговорът ми е за неговия пост. Може би е трябвало да го цитирам. Извинявам се за което.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това което съм написал няма да дотежи на никой да го пише и в тази тема. Просто още една тема, в която може да бъде намерена информация през търсачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

здравейте,колеги темата е старичка но да не отварям нова реших да пиша тук

преди седчица време си обслужих халдекса на Октавйката 1.Поръчах си масло и филтър от ЕТ но в Плевен имат само представителство без сервиз,и се наложи да го сменя при мои познати в техния сервиз.Та нещата станаха така че източихме старото масло което излезе около 240мл. и сипахме с пистолет за силикон новото но не можа да се побере всичкото от флакона който пише че е 275мл.Покарах така 4 дни и днес пак отвихме пробката и едва доналяхме 50мл.и започна да връща като в флакона останаха още около 50мл.И просто не мога да си обясня каква е тази работа.Със сигурност не сме успяли да премахнаме на 100% старото масло и е останало някакво количество от него . Като междрудругото по данни от компютара го дават,че халдекса побира 300мл.но в същото време флакона е 275мл.

Та въпросите ми е някой който се е сбъсквал със смяната на това масло и този филтър успявал ли е да налее всичкото ново масло в Халдекса и колко е източил от старото и хартисвало ли му е в флакона от новото 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместимостта е 250 мл, а във флакона е предвидено 25 мл повече което да изтече докато се завие пробката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да е така но аз първо отвъртях филтъра с онзи крив ключ който с триста зора намерихме 

и после отвъртях и двете пробки за идтачане и наливане източих маслото сложих филтъра и завъртях пробката за изтоване и чак тогава налях маслото от голямата пробка.Нищо не е изтичало от филтъра 

пък и проблем ли ще е ако няма 50мл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

колеги,чета във форумите на VW иAUDI,че смяната на маслото на халдекса трябвало да става от пробката за изтачане.А аз го налях от другата по голяма пробка,която се намира в ротивоположната страна на филтъра и е по високо от другата и сега съм  притеснен да ли не съм направил беля 

Редактирано от mammut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е точно с маслото. Не се притеснявай. Прочетох и горните ти постове.

Както сам си установил - едната пробка е за източване, другата за наливане и същевременно контролна. Като прелее от там, значи нивото е в норма.

Както при маслото в двигателя, но там не могат да боднат щека. С тази контролна пробка периодично можеш да си следиш нивото. Когато се сетиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох благодаря ти Joro всичко започна от там че започнах да чета и  да разбера нещо повече за халдекса и попаднах в теми за смяна на маслото.в другите форуми на VW и AUDI всички казват че се наливало през пробката за изтачане дори са приложили и снимки 

но гледай ки ги имам чувството,че нещо в техните халдекси не е същото като при октавията.но не съм сигурен просто визуално не мога да си представя моя халдекс гледайки другите.но има нещо което като че ли външно не е така както при шкодата.но не съм сигурен.и за това още утре ще легна под октавийката да видя аз  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

На октавия1 мисля да си сменя маслото на халдекс понеже филтъра беше сменен преди 30000км.Само пробката ли трябва да се отвие в този случай без филтъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте 

 

На октавия 1 смених филтъра и маслото на халдекса (тубичката) . Не ми стана ясно освен халдекса, тази кола има ли заден диференциал, ако да с какво масло се сменя и на какъв интервал  ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледах в ауто дата и дават 75w90 за скоростите на 4х4 2.4л,0.8л.за преден дифернциал и 1л.за заден.Не ги дават различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.