Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 3 - start stop error, esc error


lyubobg

Recommended Posts

Тази екстра има ли я при О2 FL?

 

Да попитам и аз същото, ако знае някой да сподели :)

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега, може да ти се стори смешно, но...погледнал ли си клемите на акумулатора? Да не са хлабави?

Клемите са ок. 

Нещо което забравих - един път когато се случи това, стартера не можа да завърти.

Това ме навежда на мисълта за много стегнат и неразработен още бендикс?

В един момент стартера блокира, лапа супер много ток и понеже паля преди да угаснат лампите

тока не стига и хоп грешки по веригата.

 

2 седмици по-късно - нямам още проблем с бендикса или съобщения за грешка.

Тестването продължава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно си забелязал, на Октавия 3 ключът за стартиране е импулсен, т.е. само завърташ и пускаш, а стартерът си върти, докато двигателят запали - не е нужно ключът да се държи постоянно. Може би регистрира някаква грешка и затова стартерът изобщо не завърта. Но това за бендикса ми се струва малко вероятно.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, забелязах го и аз :) Но когато не тръгна стартера, бях завъртял ключа и го държах ... т.е. изключвам възможността да е контактната клема/ключ (въпреки, че четох нещо подобно в един форум за ФВ).

Но ако даваше грешка различна от тези двете трябваше да я изпише на таблото може би?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Кога работи тази система? Често ми се случва да се самозапали след 15-20сек след като е загаснала. Някой път го прави на 80, някой път на 90 градуса. Стрелката на температурата постоянно играе!?! Преди това карах две кюмбета загреят ли веднъж стрелката не помръдва ше. Даже мислех, че е неизправна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.