Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Температура на маслото на О3


miro_gsx

Recommended Posts

При моята маслото и при бавно градско каране е над 105 градуса зимата,108 лятото.При извънградско бавно също,при извън градско бързо над 110-112 не е вдигало.Докато не вдигне 100 градуса маслото,никога не съм я настъпвал.

 

Защо ? Т.е. ако колата се настъпва при да кажем 90 градуса на маслото какви рискове има?

 

Иначе и аз като колегите - бавно вдига температурата. От студен старт чак след половин час градско каране вдига  до 100+. Над 110 не съм го виждал май.

 

Колкото до харча на масло при мен няколко пъти проверявах и долях веднъж 0.5 литра преди смяната на масло на 12 хил. км. Тоест засега нямам наблюдения да харчи много масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен температурата на маслото се движи в диапазона 90-105, в зависимост от сезона и натоварването на двигателя.

 

Относно доливането: за 1 година и 11500 км не съм доливал. Нивото на маслото е малко над средата на щрихования участък и го чакам да падне поне до средата, за да не взема да сипя повече от максимално допустимото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ? Т.е. ако колата се настъпва при да кажем 90 градуса на маслото какви рискове има?....

 

Като дойдеш на гости в Пв. ще ти кажа. :)

....и гледайте да не ви заври маслото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок Жоре, нямам търпение :)

 

Иначе температурата на маслото наистина бавно се качва. Сутринта реших да го засека след като запалих в 7 и нещо:

- след 3 минути започна да духа топло климата

- след 6-7 минути колата беше качила 90 градуса

- чак след 9-10 минути се появи цифра на маслото от 50 градуса (дотогава са само чертички)

- 100 градуса едвам-едвам достига след половин час спокойно градско каране

 

И като цяло дори и да искам почти няма как да вдигна над 3 хил. оборота в града с това DSG, супер лежерно е в нормалния режим, направо бонбон  :)

Редактирано от PUF-PAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята 1.6Д сега е на >9 000км маслото е около 1мм под максимума. Като бе нова беше пак там, не съм доливал от бутилката която получих с колата. Карам бавно, пенсионерската... предимно междуградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Когато купувах колата имаха промоция: всички смени на консумативи (масла, филтри и т.н) предписани от производителя в срока на гаранцията (5 г. или 100 хил. км.) се извършват и са за сметка на ЕТ . Та при смяната на първите 30 хил. км. (по предписание на производителя) ми смениха маслото с Шел вместо Кастрол. Вече съм минал 6500 км. с него и ми прави впечатление, че температурата на маслото е с 4-5 градуса по-висока от колкото, когато беше с Кастрол. с Кастрола се джижеше между 90-96 градуса, докато при Шел се движи в диапазона 95-105 градуса. Цвета на маслото все още е светъл, няма промяна в работата на двигателя. Към момента е на 1-2 мм под средата на щеката.

Четейки постовете оставам с впечатление, че Кастрол е за предпочитане пред Шел.

Редактирано от drago_O3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темп.на маслото ми падна значително като го смених с 0-40.

Хем е мн.топло сега.Чак не очаквах толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 03 1.6TDI аз съм стигал макс. 117 градуса - при яко ръчкане на магистралата в топлото - 160-180 км/ч в продължение на 50 км.

 

Иначе при 150 км/ч постоянни се движи от 100 до 110 градуса. Под 130 км/ч и градско много рядко и трудно може да вдигне дори 100 градуса.

 

В книжката дават, че от 80 до 110 градуса е оптимално, после уж леко трябвало да се върне газта:) Всяко качествено съвременно масло няма никакви проблеми и при 120 градуса.

 

Карайте си колите и им се радвайте, и без това маслената помпа е двустепенна и не всичко зависи от вас - т.е. има моменти, в които колата решава, че мотора може да се маже и по-малко:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темп.на маслото ми падна значително като го смених с 0-40.

Хем е мн.топло сега.Чак не очаквах толкова.

Колко падна? Дали няма да се окаже оптималния вискозитет за ТСИ - 0-40 за лятно време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.