Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нормално ли е да загрява по бавно TDI двигателя?


milen1914

Recommended Posts

Здравейте,

може ли някой да сподели на какви обороти работи мотора при 1.9TDI преди и след като загрее?

На каква температура е нормално да паднат оборотите?

 

Нормално ли е мотора да държи по-високи обороти ако колата е автомат.

 

Следва ли да падне разхода на колата, ако термостата не работи нормално и се подмени?

 

Конкретно ме интересува 1.9 TDI 131 к.с. Автоматик :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко теми едни и същи ще пускате бе колиги.И в раздела Октавия има....с тези тди-та умрели от студ така е.

Който иска да е гъзар с тди и да джътка тънко...ще постудува докато се стопли времето. :P

В ТСИ-то става тооопличкооо след минутка,а след още 2 намалям парното ,че ми става топло.А аз съм много зиморничев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко теми едни и същи ще пускате бе колиги.И в раздела Октавия има....с тези тди-та умрели от студ така е.

Който иска да е гъзар с тди и да джътка тънко...ще постудува докато се стопли времето. :P

В ТСИ-то става тооопличкооо след минутка,а след още 2 намалям парното ,че ми става топло.А аз съм много зиморничев.

 

Брей, каква страшна дума изрече :D В моето TDI пък, става баня след 2 минути... ;) Който си има нагревател (бързовар) е така. Който купува от Европа-та коли, без нагреватели - мръзне, да.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък към Търговище вече съм като на СПА. Само масажистка ми трябва и малко евкалипт :-D

Редактирано от Gerdjikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, каква страшна дума изрече :D В моето TDI пък, става баня след 2 минути... ;) Който си има нагревател (бързовар) е така. Който купува от Европа-та коли, без нагреватели - мръзне, да.

 

Поздрави

Явно някои потребители ТДИ-та не са запознати как се манипулира с "бързовара" . При мен също до около 2 мин става бая топло в купето , макар че стрелката хич не си е помислила да си го вдигне дори . Не мога да твърдя , че става сауна , но съм готов да се сборя дори и с МПИ , па и с квот ще да е там  **И ( даже и ТСИ ) , че ще бия по делта "Т"   на купе развита за 2 мин при равни Т '0' .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно някои потребители ТДИ-та не са запознати как се манипулира с "бързовара" . При мен също до около 2 мин става бая топло в купето , макар че стрелката хич не си е помислила да си го вдигне дори . Не мога да твърдя , че става сауна , но съм готов да се сборя дори и с МПИ , па и с квот ще да е там  **И ( даже и ТСИ ) , че ще бия по делта "Т"   на купе развита за 2 мин при равни Т '0' .

 

Определено :) При мен е същото. И аз съм навит за тестването. Която почне да духа по-бързо определена температура от духалките. :P

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой какви TSI-та кара... при мен при тези зимни температури 90 градуса ги вдига за 8 км и 20 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така съм чел по тестовете на парно на ауто билд. Сравняваха Голф 6 тди и тси, и извода беше, че тси е жив зян, а тди го спасява калорифера. Да уточня, че ставаше дума за 1.4.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новия мотор,на който изпускателните колектори са в главата вградени и са обгърнати с охлаждащия агент и водната помпа е електрическа и иверторна загрява супер бързо.Стария мотор на Чавдар не е критерий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола след 4,5 км , достигна 90 градуса(по стрелката), навън беше -2 градуса. Това включва и едно спиране за зареждане на гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте давали примери. Няма нищо общо от случай до случай и така народа се обърква - ама що на Пешо загрява за 5 минути, а на мойта и трябват 10. Скапан ми е термостата...

 

Аз мога и TDI с скапан термостат на -10 градуса да ви го загрея за 500 метра и 2 минути. И какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога и TDI с скапан термостат на -10 градуса да ви го загрея за 500 метра и 2 минути. И какво?

Хаха - това ако можеш да го направиш, резултата може да бъде записан в рекордите на Гинес :). Наистина с подобни примери може някой да си помисли, че при него нещо не е нормално. И аз мога да дам пример - когато колата ми е нощувала навън и преди да кача децата отивам до центъра на Русе и се връщам да ги взема :) (5км) и колата е топла, но стрелката тъкно почва да отделя. Термостата ми е наред!! Имах много голям спор с баща ми, че имам проблем, понеже дизела много по-бързо трябвало да загрява. Развива ми 3дни едни теории как горивото е по-калорично, и т.н.... пълни простотии.

П.с - така и не разбрах под колко градуса тоя калорифер бачка - или не работи или нямам. Много теми станаха за бавно загряване и нито една за проблем с прегряването - вече тотално се обърках - ако на някой му заграява бързо да пусне тема - вероятно има проблем :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И що да е за Гинес? Дали ако я запалиш и форсираш на пълна газ 2 мин на място няма да загрее... Ако не си изплюе карантията преди това де. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко теми едни и същи ще пускате бе колиги.И в раздела Октавия има....с тези тди-та умрели от студ така е.

Който иска да е гъзар с тди и да джътка тънко...ще постудува докато се стопли времето. :P

В ТСИ-то става тооопличкооо след минутка,а след още 2 намалям парното ,че ми става топло.А аз съм много зиморничев.

На мен TDI двигателя ми загрява бавно но парното ми почва бързо да духа топло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизелите нямат дросел, при което притокът на студен въздух винаги е на макс., затова  истиват  по надолнище и работа на празен ход ,още повече че при TDI има и кулер. До колкото съм чувал, температурата на изгаряне на нафтата е доста по- ниска, от тази на бензина, така че без чужда помощ парното иска време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.