Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Термометър за външна температура?


chiquita

Recommended Posts

Обещаната от снощи снимка:

W7qOPUQ.jpg

Редактирано от martien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как е при мене

 

Не е задължително,да е долу при бронята.Моя е от лявата страна под пласмасовата лайсна на предния прозорец,който също не работи.

Датчика ми е здрав,но на таблото ми изписва: -----  :eusa_think: .

На няколко места четох, че щом показва --,- С значи е прекъсната връзката с датчика. 

 

"Would also be interested in this, as my classic spec shows up --.- degrees C

I had a similar problem on my Ambient earlier this year. The display was the same --.- with AC not working, I dont know if the classic has AC?. 
I had 3 fault codes:
00779 Outside Air Temp Sensor G17 Sporadic 010- Open or short to plus 
01317 Control Module Instrument Cluster (J285) Sporadic 013 Check

18062 DTC Memory of Instrument Cluster.

I eventually found that a wire had been bitten through under the battery plastics going to the outside temperature sensor. Once this was fixed the temp reading and AC worked with no problems. "

 

Иначе ето как е при мен, съжелявам за снимката ама в тъмното с телефон (вали и сняг), няма как. На снимката се вижда, че датчика не се вижда. Както казах има място (в светъл ден) да се огледа. Но при различните коли май е разположен на различно място.

 

20150309_201530.jpg

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително,да е долу при бронята.Моя е от лявата страна под пласмасовата лайсна на предния прозорец,който също не работи.

Датчика ми е здрав,но на таблото ми изписва: -----  :eusa_think: .

 

  Този  датчик  е  за  друга  температура :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли пояснил за коя?Мерихме,дали стига ток до датчика по кабелите и всичко е ОК,но темп.така и не ми се появи на таблото.Мислех,че този е датчика за температурата :eusa_think: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги много се радвам на отзивчивоста Ви. Огледах по- подробно при мен и се оказва, че датчика го няма, съответно няма как да ми покаже температура сега следва да си намеря един и да го закача за да видя дали ще се покаже, и съответно ако се покаже да търся да си закупя, а ако ли не малко ми е кофти, че съм свикнал да си я гледам но ще се наложи да отвикна. Благодаря още веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,продават се такива китайски термометри дето показват външна и вътрешна температура. Изкарваш датчика навън, лепваш термометъра вътре на таблото и си гледаш температурата!! Това е най лесният начин. Пример:

http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80+DS1

Тоя с вендуза:

http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80+101+%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD

Варианти безбройни.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги много се радвам на отзивчивоста Ви. Огледах по- подробно при мен и се оказва, че датчика го няма, съответно няма как да ми покаже температура сега следва да си намеря един и да го закача за да видя дали ще се покаже, и съответно ако се покаже да търся да си закупя, а ако ли не малко ми е кофти, че съм свикнал да си я гледам но ще се наложи да отвикна. Благодаря още веднъж.

Най-вероятно няма да излезе нищо на дисплея и да сложиш датчика при положение че на дисплея не ти изписва или -40 или --/-. Не се знае дали има окабеляване до таблото и не се знае тази функция иска ли активиране.

 

 

Колега ,продават се такива китайски термометри дето показват външна и вътрешна температура. Изкарваш датчика навън, лепваш термометъра вътре на таблото и си гледаш температурата!! Това е най лесният начин. Пример:

http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80+DS1

Тоя с вендуза:

http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80+101+%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD

Варианти безбройни.

 

Това ми е изключително грозно. Бих си го сложил в гаража, но не и в колата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са примери, той да си потърси това което да му хареса. Това с вендузата не е лошо, можеш да си го залепиш, я на стъкло, я някъде по таблото. Той казва ,че иска да вижда температурата. Като иска , това е !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ще потърся един датчик според мен окабеляването го имам (така мисля аз) имам и празна червена букса женска до отпред това ме кара да мисля, че го имам де. Мисля да потърся от някой един датчик който само да го закача и да видя какво ще стане ако ли не стане няма и да се занимавам но не мисля да лепя нищо по прозореца и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес намерих датчик за проба но не се показа термометър на дисплея явно няма да е така лесно. Някъде бях чел, че като се закачи трябва да се откачи и после пак да се закачи акомулатора но това нямах възможност да го пробвам вие как мислите има ли логика в това нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо някой дали е запознат като се закачидатчика веднага ли се показва температурата защото го закачих тя не се появи и аз го откачих, това е едното и другото е трябва ли да има ток на буксата за датчика за да мога да се ориентирам по някакъв начин за какво иде реч?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля , че дарчика е на принципа на термо резистор. Няма логика да има ток (напрежение) по кабелите до датчика. Самия датчик променя съперотивлението си при различни температури и показанията се отчитат и визуализират. Тъй като имаш борд. комп. , аз бих ти препоръчал да опиташ със закачен датчик и диагностика. Ако се покаже външна температура в данните от диагностиката,  то си в паравилна посока, и търсиш проблема в таблото. При мене  диагностиката ми показва и колко литри има в резервоара. Обаче на MFA не ми показва колко пробег ми остава спрямо средния разход. Явно и тази функция ми е изключена.

Та буксата в която включваш датчика не би ттябвало да ти показва 12 волта. Но пък щом си го включил сигурно е правилната. Няма логика буксата да е същата като за клаксона в съседство и да може да се сбъркат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за грешките в горния пост, но го писах от телефона и вече не подлежи на редактиране.

 

Ето какво пише в този сайт:

 

Outside temperature sensor -G17 - Special tools and workshop equipment required t Handheld multimeter, e.g. -V.A.G 1526 A-

–  Remove the left ventilation grid → Body Work → Rep. Gr.50.

–  Remove outside temperature sensor. –  Unplug connector from outside temperature sensor.

–  Connect handheld multimeter to the contacts of the outside temperature sensor to measure the resistance.

Nominal values:    

Temperature   Specified value

    -30 °C           approx. 18265 Ω

        0°C           approx. 3300 Ω

     20 °C           approx. 1184 Ω

     50 °C           approx. 359 Ω

 

–  If the specified value is not reached, replace the outside temperature sensor.

–  If the specified value is reached, then check the cable to the outside temperature sensor → binder “Current Flow Diagrams, Electrical Fault Finding and Fitting Locations”.

–  If the specified resistance value and the cable to the temperature sensor are O.K., then replace the dash panel insert.

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги бяхе много отзивчиви, всичко вече е ок. Оказа се, че като закача датчика отвън трябва да се рестартира и компютъра съответно откачих акомулатора за една цигара време и го закачих и вече всичко е ок и си гледам и външната температура. Благодаря още веднъж на всички дали мнение по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.