Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Различен звук на двигателя след смяна на маслото


Nikolais

Recommended Posts

Здрвейте !

 

Вчера закарах колата за смяна на маслото в двигателя тък като вече му беше дошло времето.

Предишното масло беше Agip 10W40 а сега тъй като нямаше такова ми предложиха да опитам с

Castrol GTX пак 10w40 ,но сега с това масло усещам че двигателя работи малко по-шумно,някак си трака и изнася повече, докато с предишното някак си  работата на двигателя някак ци беще по като заглушена .Дали е самото масло макар със същия вискозитет е малко по-тънко от предишното и за това се слуша така да трака ,пък на този Castrol пише че става за бензинови и дизелови двигатели.Мисля си дали ще е удачно ако поръчам по от някой сайт 2 л Аgip и да източа 2 литра от сегашното масло и долея от другото или направо да го сменям всичкото. Ще съм балгодарен за изказаните мнения от ваша страна !

 

Поздрави на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами както писах по-горе

Ако източа 2 л от сегашното масло и налея 2 л от същата марка с която карах преди Кастрола .

Редактирано от Nikolais
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе,карай.

Като искаш сложи 1 присадка ма лики моли молибденче и ще утихне веднага.Даже 2 ,че мн.масло събира твойта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може като е рядко да не уплатнява клапаните добре и за това да се чува това тракане.

Поне така си мисля де :nea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да се втрещиш от разликата, си сложи добавка на бардал с фюлерин, ама е към 50 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се сложи и масло на Polytron или добавка Xenum VX500. Ама са скъпи и двата варианта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да се втрещиш от разликата, си сложи добавка на бардал с фюлерин, ама е към 50 лв.

Този фюлерин е най-големия т@#*к на света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може като е рядко да не уплатнява клапаните добре и за това да се чува това тракане.

Поне така си мисля де :nea:

Това ми хареса !

ГолЕм смЕх!  :idea:  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе сменяй го по-добре. Още като го сипах и се разтрка като фуражомелка. И бързо го яде. Аз не издържах и на 5000км като ми светна лампа за доливане, направо го източих. Пълен кенеф е това масло.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Кастрол EDGE 5w40 и съм доволен. Сръвнение с Шела който ми слагаха в Еуратек. Двигателя е по тих и за 10 000 км. Доливам 300г. Зада го държа винаги на максимум.

P.S: това че трака и го хапва повече според мен е от нивото на износване на двигателя.

Редактирано от Dimitrovdimi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. И като сложа друго масло и изведнъж нивото на износване вземе та спадне, спира да трака, не доливам 10000км.

 

И на колегата изведнъж му се е вдигнало нивото на износване като са му сипали Кастрола.

 

Че са ни дърти колите, не споря. Ама няма да си нароча двигателя заради тоя буламач. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова противоречиви мнения за друго масло не съм чел, и то не само в нашия форум. Едни се кълнат в Кастрол, други го плуят, направо незнам какво да мисля  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината - сега карам с Кастрол и, мамка му, колата трака повече от нормалното. Онзи ден точно това слушах на няколко кръстовища и си викам - "к'во пък стана, че толкова трака". За 13 години не е тракала така. Май и аз ще сменя маслото на 3 хил. км. както е тръгнало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки кара с каквото си пойска и с каквото му е по жоба. Фабията ми я продадох на 270 000 км. и е карана само с Кастрол и доливах 100г. . Как да кажа лошо за това масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направих сравнение между Castrol Magnatec 5W-40 C3 и Motul 8100 X-cess 5W40 (двете отгомарят на 505 00 ) вискозитетния индекс на първото е 164 а на второто 170 от там идва разликата http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D1%81_%D0%BD%D0%B0_%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%B0

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има вкус, казало кучето и си облизало...

Най-популярните и масови марки са жертва на най-често ментосване и кръщаване. Аз затова залагам на по-малко известни марки масло, с доказани качества и по възможност само с един вносител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам само с Кастрол и никога не съм имал проблеми със загуба на масло, тракане, чукане и т.н. Не знам дали причината не е, че никога не съм го купувал от България или друга, но аз съм доволен. НО - никога не съм ползвал МАГНАТЕК, ГТХ... и т.н ЕВТИНИ серии по 10 паунда тубата. От Кастрол до Кастрол има огромна разлика според мен - аз залагам на 5w40 EDGE FST Diesel, но цената е съвсем друга. Мислех да пробвам това лято с Ксенум, но се отказах - само ще взема една добавка от тях VX500, за да няма друга тема, преди не го буташе сега долях 1л....

Поздрави и моят съвет към автора да го смениш и да заложиш на нещо по-добро, макар и пак Кастрол...

Сами, ти като имаш пропоръка да караш с Кастрол, ще я спазваш ли?? Има и по-добри масла от Кастрола за маняци като теб?

Редактирано от t5onko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно вероятно е и това да е фактор (дали го купуваш от БГ). На вас как ви изглеждат такива примоции:

 

http://oilgroupbg.com/castrol-edge-fst-turbo-diesel-5w-40-5-%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B0.html

 

Въобще като огледаш, се оказва, че Кастрола е едно от най-евтините масла от тоя клас (5-40), което на мен ми изглежда доста странно. Кой го знае от къде иде в БГ. Навремето по спомен някой обясняваше, че Кастрол е една от най-често фалшифицираните марки, може колегите дето сме недоволни да сме нацелили ментаци. Макар, че хората от ЕТ го взимат и пак се оплакват.... та знам ли.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е менте според мен. Никъде не съм срещал такава цена. Вероятно в БГ да се попадне на оригинал е тежка задача, понеже пък високата цена не е гаранция.....

На мен ми идва долу горе на цената на Ксенума и не е едно от най-евтините масла в каласа си в UK. На посочената цена е несериозно да се мисли, че е оригинал...

Редактирано от t5onko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кастрол след 5 хил км двг стана непоносимо шумен и за нула време го изгори заедно с 1 литър за доливане после заложих на yacco маслото беше добро две смени направих на около 10 хил км и се побираше в около 1 л разход работа на двигателя се променяше вече към края на пробега съвсем незначително (работеше като с тъкмо нлят кастрол) а сега сипах мотул сега работи тихо но ще го видим как е в края на пробега

п.п маслата ги копувам лично от вносителя им,а не от нерегламентирани търговци

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кастрол след 5 хил км двг стана непоносимо шумен......

Колега, уточни с какъв Кастрол и за колко го купи? Аз в Теско на промоция съм виждал ГТХ 10w40 намален на 10-12£ - Това не е добро масло според мен въпреки, че сигурно не е менте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.