Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Различен звук на двигателя след смяна на маслото


Nikolais

Recommended Posts

не помня точно модела,но беше 26 лв/л най-скъпото масло,което съм и сипвал беше от вносител в София,но не се сещам беше преди доста години помня че беше в 4л туба и пишеше made in eu

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цонко МТМ препоръчват Edge 0-40.To e съвсем друг клас.Не го дават за Шкода доли.За Порше пише на опаковката. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е кастрола с който съм вече втора смяна и съм доволен.

http://oilgroupbg.com/castrol-edge-turbo-diesel-titanium-fst-5w-40-5-%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B0.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак доста евтино ми се вижда - явно за България има специялни цени :). Между другото ако някой ми намери в Английски сайт 5л разфасовка на Кастрол Едж ще го черпя - аз съм търсил и всичко е по 4л.

Аз вземам от тук

http://www.carparts4less.co.uk/cp4l/p/accessories-engine-oil/engine-oils/engine-oil/5w40-engine-oil/?521771341&0&cc5_248

- бандерола на капачката се къса изключително лесно, има много деликатен надпис Кастрол на нея и на бандерола, после тубата е запечатана много добре с фолио, има холограмни надписи на двта етикета, не съм обръщал внимание къде е произведено....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги във всякакви опаковки, това е от немския сайт на Castrol.

post-5253-0-48048900-1428392224_thumb.png

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вече има ли нещо истинско. Той един познат от тук носи масла в Англия и продава. На кое да вярваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам и наливам на всичките си клиенти Пентосин.Носи ми го сигурен човек,който не се занимава по принцип с масла изобщо.

Поинтересувах се за този Кастрол ,който ми препоръчват от МТМ и от Тех-ко ми казаха,че има опаковки от 1 и 4 литра само от него.

Но не смятам да си слагам от него,защото съм си сигурен в моя Пантосинрче идва от Германия.

А че има ментета на големите фирми за авточасти и масла....направо на мен не ми обяснявайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, за предишната ми кола също ползвах Пентосин, немски, и бях доволен. Как се е отразявал на двигателя нямам идея, защото съм лаик, но с Кастрол и Мобил, съм доливал до литър, от смяна до смяна, а с Пентосин - не. Също съм с позитивни впечатления и от Елф, но го взимах от вносителя, който е близък на мой приятел. И колкото и да е страннно, с Кастрол и Мобил, двигателя бе по-шумен, или поне аз така го чувах. В момента съм с Шел, сменено в ЕТ, и за сега, нямам негативни впечатления, но ще видим, маслото е на около 6 хиляди км., до 10 хиляди има време, после ще видим...

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то за шум говорим при печките и то помпа-дюза. Там мотора си е шумен и без това, ама като му сипеш кофти масло, разликата е съвсем осезаема.

 

При бензин откъм шум едва ли ще има съществена разлика от масло до масло. На старото ми TDI също не се усеща толкова, обаче на ПД-то....

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има има. Пепино ми обърна внимание, че с Кастрол 5в40 моята тракаше като дизел преди да загрее. Взехме Тотал и сега и студена не се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непреполагах че се развърже такава дискусия !

Искам да благодаря на всички за изказаните мнения и съвети ,направих това което ми каза Бегачката.

Източих 2 литра от тоя скапан Кастрол и му долях 2 л Ликуи Моли с молибден и колата заспа :)).

Искам да благодаря на Сами за съвета.

 Весело прекарване на празника на всички !

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се е разтракала след смяна на маслото. С предишното е била ок. Явно е какво се разбира под читаво.

 

Не се впрягай заради марката, щом при теб работи добре, значи е ОК.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.