Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на Умнофон - съвети


PUF-PAF

Recommended Posts

Аз съм със Note III, давам 1+ за модела, не за марката. Използвам го като мини таблет, а за разговори си имам една нокийка със екстри фенерче и SMS, но пък батерията и държи 5+ дена! Не мога да препоръчам, конкретен телефон, всеки си има вкус. Това което мога да посъветвам е да гледаш ревюта и по-конкретно в канала на Erica Griffin в youtube. Аз гледах много тестове и сравнявах с други модели преди да си взема моя. И уж беше най-добрия в онзи момент. След като изледах пълното ревю, се оказа, че дисплеят му е взет от галакси ЕС 4 и разпънат. Това означавало, че има по-малка концентрация на пиксели или нещо такова беше. После бил 4 ядрен, да ама много загрява ако се натоварва с тежки игри..и разни други такива факти, които не се споменават в рекламата. Ерика Грифин си разбира от работата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PUF-PAF

    9

  • shaft

    7

  • Gerdjikov

    7

  • Боре

    6

Най-много писали в темата

https://oneplus.net/bg/one#overview - брат ми е с такъв вече половин година, много е добър, тънък и стилен, 280 $ мисля, че му е цената в момента с безплатна доставка. Аз лично много харесвам Lenovo vibe z2 pro, не ми харесва, че е с Андроид, които прилича на iOs и паметта му е 32 ГБ. А колегите са ти предложили горе Note 4 ! В общи линии, виж кой ти пасва най - добре в ръката и ти е удобен, като функционалности горе - долу всички са еднакви. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а,на коя бензиностанция зареждате?

бензин или дизел......?

каква марка гуми предпочитате?

какво масло сипвате....,Уефски или ЦСКА(или Ботев,Локо,Славия,може би- Лудогорец),блондинка или брюнетка,ракия или уиски,шопска или мешана,....... и т.н. въпроси.....?????

 

Сори,Павка,ама не се сдържах...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а,на коя бензиностанция зареждате?

бензин или дизел......?

каква марка гуми предпочитате?

какво масло сипвате....,Уефски или ЦСКА(или Ботев,Локо,Славия,може би- Лудогорец),блондинка или брюнетка,ракия или уиски,шопска или мешана,....... и т.н. въпроси.....?????

 

Сори,Павка,ама не се сдържах...!

 

...иииии връзката с темата е? Ииизнеееенааадааааа - няма връзка. Иначе - мешана блондино-брюнетка от цефскигорец с дизело-бензиностанция, без газ, с плажно масло до чаша традиционна ракия. Добре ли е?

 

А най-интересното е, че няма овчарска в анкетата... не е честно това нещо, Ники!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уефски или ЦСКА(или Ботев,Локо,Славия,може би- Лудогорец),блондинка или брюнетка,ракия или уиски,шопска или мешана,....... и т.н. въпроси.....?????Сори,Павка,ама не се сдържах...!

Левски или Сесека ли искаше да кажеш, колега?

@И аз не се сдържах, Павка, защото някои колеги въобще не си мерят приказките и доста дразнят...

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа.....,за неразбралите,исках да кажа-сто човека,сто мнения!

 

П.П. Май,нещо ви липсва чувство за хумор....,или нещо друго,може би???

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа.....,за неразбралите,исках да кажа-сто човека,сто мнения!

П.П. Май,нещо ви липсва чувство за хумор....,или нещо друго,ми в оже би???

Поздрави!

А може би хуморът ти е бил дебелашки и не на място? Или пък ти тенденциозно (и в други твои постове и теми) си ръсил обиди спрямо един конкретен отбор подкрепяйки петолъчката/четирибуквието и това не е ок за някои от нас?

 

Поздрави!

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен.

Отиди в някой магази в който са налични избраните от теб модели. Пипни,човъркай и преценявай,кой ще ти хареса. Всички нови телефони са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки телефон си има плюсове и минуси. Iphone 6 взех на жената и мога да потвърдя че относно производителност и дизайн няма равен. Оптимизиран е много добре.Apple store е малко поограничен, но основните най-вече използвани програми ги има. Аз съм със Galaxy S2 с cyanogenmod (Android 4.4.4) тъй като фабричния ми правеше доста проблеми от типа бързо падане на батерията,лагове,забива. Всички телефони от висок клас които предлагат Андроид са с доста по мощни параметри отколкото Iphone, но всичко това се обезмисля поради факта че Андроид-а не е оптимизиран и изчистен откъм проблеми.

Както колеги в предни постова са написали най-добре е чист андроид т.е Nexus 6, защото първо на него ще се получават новите ъпдейти. А за останалите марки всяка отделно за себе си решава кога и кои модели ще получат по новата версия на Андроид.

Та моята препоръка е или Iphone 6(6+) или Nexus.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може би хуморът ти е бил дебелашки и не на място? Или пък ти тенденциозно (и в други твои постове и теми) си ръсил обиди спрямо един конкретен отбор подкрепяйки петолъчката/четирибуквието и това не е ок за някои от нас?

 

Поздрави!

 

А може би не е зле да го даваш малко по-лабаво и да не приемаш всичко като лична война. Добре е да коригираш прага си на раздразнение, хумора на Ники си е ОК за повечето хора :). Не го приемай на въпреки, казвам го с добри намерения.

 

 

 

Всички телефони от висок клас които предлагат Андроид са с доста по мощни параметри отколкото Iphone, но всичко това се обезмисля поради факта че Андроид-а не е оптимизиран и изчистен откъм проблеми.

Както колеги в предни постова са написали най-добре е чист андроид т.е Nexus 6, защото първо на него ще се получават новите ъпдейти.

Това е разковничето. При iOS-а всичко е правено да работи само и върху техните продукти и всичко е оптимизирано и напаснато добре. При Андроида всеки производител си плаща да му направят компилация за неговото джелезо. Само процесорите на Куалком са една камара, ГПУ-тата и те. Като сложиш и китайците с техните МТК, Рокчип и Олуинър... и кашата става тотална. После се почват различните бейзбандове, ВИФИ/БТ модули и т.н. И като се има предвид, че трябва на всеки куотър да вадят по нов модел... Няма как нещата да са изпипани с Андроида.

 

Ъпдейтите не са решение според мен. И телефона и таблета ми са брандирани от Google (Моторола и Нексус). Таблета с всеки ъпдейт става по-тромав, а с новия Андроид направо насра пейзажа, жената яко го псува, влачи се на умрело. На телефона ъпдейтнах до кит-кат и после изключих ъпдейтите от страх :)

Големия му плюс обаче е че си много по-свободен. Няма проблем да забиеш в УСБ-то флашка например. Като рутнеш пък системата се отваря тотално (даже става опасна). При ИОС-а нищо не става без санкция от Епъл - един пиклив блутут не можеш да подкараш, ако не е одобрен свише. За много хора това е дразнещо, за мен също и то много. И там може да се джаилбрейкне, ама доста ограничения си остават. Казват, че винбоуз 10 ще да бъде по средата в това отношение, но не съм много в час там.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павка, ти си знаеш нуждите и мераците, затова няма да ти давам наклон на... :fiu:

Аз съм с Леново А536 дуал сим, който ползвам от няколко месеца и съм доволен. Не съм професионалист като Венци например, и за мен Леново-то е идеално. Батерията държи по два дни, 5'' дисплей, Андроид 4.4, 1,3GHz четириядрен процесор - за прости юзъри става  :)

http://shop.lenovo.com/bg/bg/smartphones/a-series/a536/ 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих посъветвал да погледнеш към Lenovo или друг китаец. За два пъти по-малко пари ще имаш добро желязо. Иначе другото е само една марка. Тъй като на всички около мен взех Леново от китайски магазини само ще кажа, че 3 телефона са в деца вече втора година и работят! И тъй като Леново и Xiomi са трети или четвърти по-големина производител то със сигурност има защо.  

 

Иначе аз съм с Blackberry от 8 години и скоро не бих сменил тяхната операционна система, особено от както излезе 10-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пуф-паф, пропускаш един основен играч и това е Сони Z3.. много корава машина, която съвсем спокойно слага ай-фона да спи.. Аз съм с дървена ябълка вече година и я мразя, няма толко тъп телефон. Това нещо е правено за хора които хич нищо си нямат на понятие от техника и не искат нищо да туикват.. а то да прави всичко вместо тях.. това изнервя яко, невъзможноста да пипнеш нещичко.. та да знаеш. епълите имат солиден преформънс но са за хора, които не са на ти с технологията и обичат да плащат за марка безумни пари с две думи мазохисти... да боли.. 

 

Андроид са доста по балансирани в това отношение и Z3 вярвам ще ти допадне.. Като гледам обаче хвърлил си заровете вече, та като пробваш този огромен епъл кажи как е.. не вярвам да е нещо по различно от всеки друг де.. все същото тъпо меню $$$ на всякъде един плей лист не можеш да направиш като хората.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо е правено за хора които хич нищо си нямат на понятие от техника и не искат нищо да туикват.. а то да прави всичко вместо тях.. това изнервя яко, невъзможноста да пипнеш нещичко.. та да знаеш. епълите имат солиден преформънс но са за хора, които не са на ти с технологията и обичат да плащат за марка безумни пари с две думи мазохисти... да боли..

Мерси,колега!

Чак сега си разбрах диагнозата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се искаше да получа малко повече инфо за този Nexus 6, но явно все още никой го няма, за да даде мнение. Също така и в търговската мрежа не можах да гонамеря, за да го разцъкам така да се каже.

 

Искам да си взема някой нов и актуален модел и то сега, защото моят Самсунг няколко пъти ме изостави, когато ми трябва. Чувам само добри отзиви за LG и Sony, но при тях новите модели тепърва се чакат за жалост :/

 

При Самсунг Галакси S6 не ме грабна нищо, въпреки че чупи всички класации. Просто ме притеснява да не стане като сегашния ми. Това е и причината да не търся Нокии повече...просто лош опит.

 

При HTC не ми хареса цената на актуалния модел, а и прочетох как прегрява.

 

Iphone 6 също е прекалено скъп, а и дисплеят му не е по-голям от сегашния ми. Дори на места отказаха да ми намалят цената с аргумента, че много се търсел и дори трудно се намирали бройки.

 

Така останах с варианти само на нишовите телефони - 6 Plus и Nexus. Ако в Теленор си спазят обещанието взимам 6 Plus следващия уикенд - цената я написах по-горе, мисля е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HTC  -о ,след като му пуснеш ъпдейт,прегряване няма!

Аз съм с 9-та и ти го казвам от опит.

Преди него нях с 7-ца,после 8-ца и сега вече с 9-та :) 

Заслужава си всяка стотинка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павка, повечето апарати с пускането имат бъгове, като този с прегряването на НТС. Моят LG G3 в началото прегряваше страхотно, стигало се е до блокиране при по-голямо натоварване (най-вече при снимане на клипове с най-високото качество) и после се оправяше само с вадене на батерията. Оправиха го още с първия ъпдейт. Явно и при М9 е така, както е написал Митето.

Ако Теленор не си спазят ангажимента с тази супер цена на 6 plus, при тях и НТС М9 е на нелоша цена, а е много по-добър чисто като техника от Нексуса. Освен това НТС Sense UI 7.0 е много прияте и лесен за боравене, а възможностите за персонализация са невероятни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,колега!

Чак сега си разбрах диагнозата.

 

Колега, не го възприемай като обида.. не ми е това целта. Според мен епъл са високо надцененти продукти, които не предлагат чак толкова много колкото струват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Apple освен, че работят много, много добре, имат и кастъмър съпорт( не ми идва българската дума ) като никоя друга марка на пазара, както за телефоните така и за компютрите, което според мен си е голям плюс в тяхна полза и за което също си плащаш при покупката. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съпорт имат и HTC. Оценката оставям за колегата над мен,с мнението за съпорт!

Та HTC ми сменят не един,ами цели два(2) м7 с чисто нови м8!

Епъл,кога ще ти сменят 5s за 6s примерно? Ама да не са от ползваните!

Редактирано от митето
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да не те обидих с нещо?

Точно за ХТЦ имам много лош пример. Мой колега и приятел с Sensation, което си купува чисто нов за 1000 и много лева, за две години (2) изкарва общо четири (4) месеца в сервиз ( 4 пъти по 1 месец и му го връщат 1 ден преди да изтече месеца за да не му го сменят) и го карат три пъти да си купува нова батерия, което в последствие не решава проблема. Смениха му го накрая от Глобул, защото се намеси комисията за защита на потребителя.

Друг приятел си купува Айфон 5 втора ръка, отива в Англия, появява се проблем с телефона, отива при дилър на Епъл и те му го сменят без дори да има гаранционна карта. Служебен Аймак, извън гаранция, дисплея почернява в единия ъгъл, носим го при дилъра, дисплея се оправя без пари. Безжична Епълска клавиатура, появява се проблем с 2 бутона, носи се при дилъра, заменя се с чисто нова.

Аз лично ползвам Айфон 4, който е на 5 години и работи по добре от доста Андроидски телефони от среден клас произведени последните 2 години.

Имал съм преди доста години ХТЦ, което беше с Уиндолс Мобайл и това ми е най-лошият спомен от телефон в живота ми. Тогава дори нямаше сервиз в България ами го пращаха в Румъния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Не се засягам. Отбелязвам,че съпорта на хтц отдавна е на друго ниво.Нещо,че сервиз тук няма. Обаждания към отзивчивия съпорт са безплатни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки писал, рекох и аз да драсна два реда. Не обичам нито сочна, нито гнила ябълка. Поддържам Андроида до последно.

Никой не е споменал за Галакси Алфа. Тази пушка влезе на пазара преди 8-9 месеца, но понеже щеше да повлияе продажбите на А5 и С6, го дръпнаха от пазара.

8 ядрен процесор и 2 ГБ рам. Добре, не се разширява паметта, но според мене друг недостатък няма.

Абсолютно не харесвам заоблени смартфони. Точно с тези две серии (Алфа и А%) Самсунг улови дизайна, в шестицата заобли пак чертите.

Та, както и да е, Леново, ЛГ г3-4, Самсунг Алфа или Нот 3, Сони Z3, тези всички могат да бъдат мой избор.

 

http://www.webcafe.bg/id_911299364

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистих спама. Моля да се придържате към заглавието на темата. За сексуалната ориентация и къмпинг оборудването има други форуми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.