Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на Умнофон - съвети


PUF-PAF

Recommended Posts

Проблемът не е в хардуера на Самсунга а в теглото на Андроида :)

Редактирано от Gerdjikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PUF-PAF

    9

  • shaft

    7

  • Gerdjikov

    7

  • Боре

    6

Най-много писали в темата

Павка, виж Sony Experia Z3 - аз съм от 5 месеца с него и съм в пъти по-доволен от него, отколкото от Самсуинг Галакси С3 и 4 - прахо-  и водоустоичив, можеш да му слагаш карта памет, в пъти по-добър като скорост и най-важното - с яка работа батерията му кара по близо две денонощия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, моя грешка - явно ми минават по-бързо годинките. Значи 3 години и 1 месец.

Само не разбрах, как го сравни с "5-тата ябълка", като са коренно различни поколения ?!?

Павка, Z3 е много добра машина и е доста "дурако-устойчива", но има навика да не се "разбира" с някои приложения, а и те помежду си...

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 5 също излезе 2012 г. Дори съм го купувал заедно с OneX, Въпреки, че не съм голям фен на американците, истината е, че 6 (6+) в момента е най-доброто на пазара на смартфоните. В случай, че не се престрашиш да си вземеш  win, ест. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си на теленор имаш избор за айфон 6 плюс. Теленорските айфони излизат на супер сметка с плановете им и не случайно е пълно с ефтини техни айфони в нета, но ако си на друг оператор нещата са кофти. Извън темата погледни на живо престижио грейс. Въпреки, че е доста по зле от сегашния ми тел..... Мноооооого ми харесва. А за сравнени уин и иос.... уиндоуска лумиа 928 от отдавна прашасва пред айфона

Редактирано от yanko78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно знаеш за този сайт, но ако не ще ти е от полза при избора на бъдещият умнофон :)

http://smartphones.specout.com

И аз съм с галакси С3 вече над 2год и го чакам да се предаде, но доста корав излезе. Понеже за мен това е перфектния размер и габарит и не бих го сменил с по-голям. Не знам какъв ще търся при полужение, че новите минита са с подобни размери, а по-параметри са по куци май? Не забравяй, че С3 все още се предлага на пазара и за цената си е повече от супер. Нексусите са най-доброто съотношение цена/параметри и могатда ме привлекат с някоя изгодна оферта, макар, че не обичам да бягам от нещо , с което съм свикнал и ми е много удобно. Преди галаксито минах за а малко през айфон 4, HTC, но не можах да им свикна и не ме привлякоха с нищо тия марки. Айфоните наистина са най-добри като телефони, но никога не бих дал толкова пари за такъв телефон - още повече, че 99% бих го изтървал още на втрория ден и после ..... по-малко ме хваща яд като не е много скъп. Ако искаш показност и си решил да даваш толкова пари - Айфон, ако не Галакси С5 или някой Нексус ще ти вършат перфектна работа следващите 3год според мен, ако харесваш и решиш да останеш на андроидската платформа.

Поздрави и да се похвалиш какво си избрал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Със сигурност искам да имам памет мин. 32ГБ и дисплей от 5 инча нагоре. Не робувам на марка, но искам да е някой от големите- Самсунг, Apple, Google/Motorola, HTC, Sony, LG.

...

 

Павка, защо не пробваш със Samsung Galaxy Note серията? Аз откакто пробвах и не искам да чувам за другите "боклуци" (за мен). :) Започнах смартфоните си с Андроид от HTC Desire (чистият Desire от 2009-2010-та - уникален телефон беше и още работи, много хубаво направен), продължих със Samsung Galaxy Note 1 N7000, държах го точно година или малко повече, като прескочих Note 2. Взех си преди година Note 3 N9005 и за мен е страшен телефона... не мога да го накарам да забие, дори, а не е като да не програмирам на него всякакви неща :) Не лаги изобщо.

 

Има 32GB и 3GB RAM (което за мен е доста важно нещо). Камерата е "чук" отвсякъде (13Mpix) - прави страхотни снимки, мога да пусна няколко "semi-macro", правени лично от мен... всичко му е супер добро, като цяло. Най-полезна ми е писалката - всичко си записвам и доста по-бързо пиша/чатя и т.н. Единствено хората казват, че им се виждал голям, защото е 5.7" (http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_3-5665.php). На мен ми е достатъчно удобен. Трябва леко свикване първата седмица - може и ръката да ти изтръпва, но се свиква и е супер след това ;)

 

Ноут 1 беше почти провал от страна на Самсунг, защото почнаха да се учат как се прави такова устройство (забиваше, лагваше, криво беше, но го бях купил и го ползвах), а при 3-ката всичко е перфектно (качество-цена -> малко като при Шкода). Note 4-ката  пак го прескачам, защото за мен е някаква фейслифт версия на 3-ката - много малко неща сложиха, почти незабележими и ненужни...

 

За сега Note 3 го препоръчвам, на мен ми пасва перфектно на всичко и работи повече от пушка, като се има предвид, че както го внесох вкъщи до лаптопа и веднага го root-нах, защото не мога да работя без root на него (има адски много неща, които не се виждат без root при develop-ване), загубих гаранцията, но не ме интересува - кара втората си година и няма признаци на остаряване, дори :)

 

Брат ми наскоро - преди около 15 дена - имаше същата дилема, но той беше със Samsung Galaxy S1 (най-първият S) -> гледаше LG G2/3 (отказа се главно заради дисплея им - беше мътен и по-убит откъм цветове спрямо тези на Самсунг, а той е графичен дизайнер и си пада и фотографче, така, че вижда цветовете страшно много), гледаше и китайските почти непознати марки като Oppo, Pipo, Meizu MX4, Xiomi и т.н... Общо взето довери се на изпитаното - Galaxy S5 си взе, но каза, че S6-цата за него е напълно революционно направена, защото ходи да я гледа, като излезе - личало си доста колко бил хубав телефон и бла-бла революция и т.н... Аз не съм го гледал още, защото нямам време, пък и народа е като овцете - бута се винаги в началото, сякаш му дават да го лапне и затова не искам да ходя да гледам каквото и да е, пък и моят Note 3 е перфектен, както казах 100 000 пъти вече, и интересът ми към S6-цата клони към "минус безкрайност", но признавам, че по тестовете и видеата изглежда супер.

 

Относно HTC - не ги гледай :) От няколко години скапаха качеството в пъти и в момента са най-смотаната марка за мен... На жената взех HTC Desire 816G, защото си го хареса - впечатленията ми са:

1. дисплей - много зле - картината преминава през всички цветове на дъгата, когато го гледаш под ъгъл...

2. работа - супер добре работи.

3. качество - напълно цял корпус, няма вадене на батерията, не ми харесва как хрущи пластмасата - не ме кефи.

4. батерия - държи си около ден и това е.

 

Относно Galaxy Note 3:

1. дисплей - full hd, мега яки цветове, на слънце се вижда горе-долу добре на full яркост.

2. работа - както казах, не съм успял да го забия досега. Работи много леко и много стабилно. Рестартирам го профилактично веднъж в месеца.

3. качество - премиум качество. Има метални елементи, но съм ги скрил в протектор, разбира се - падал е 3-4 пъти, главно като снимам нещо по колата и го оставям по якета (премествам якето и излита) и т.н. Абсолютно много здрав телефон.

4. батерия - ако е спрян wi-fi изкарва около 2 дена (от 100% до 5% го смятам - при 5% пуска energy save режим /ползвам го със стоков 4.3.3 Аndroid - малко стар, но работи перфектно за разлика от другите 4.4.2 и 5.х за сега/). Ако е с пуснат непрекъснато wi-fi и като изляза 3G - 1 ден и 4-5 часа държи без проблем. Ако говоря с bluetooth слушалка през деня, пуснати са 3G и Wi-fi и т.н. - държи точно 20 часа. Все пак има доста голяма батерия 3200mAh.

 

Относно S5-цата - за сега брат ми е доволен, но са минали само около 15 дена.  Стана много дълъг пост и малко се олях насам-натам ми скача мисълта, защото правя и някакви други неща...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, мерси за инфото! Според мен ключовото за твоя Note, е че си оставил стоковия софтуер. И моето S3 си работеше отлично до някое време, но от един ъпдейт тука преди половин година много почна да цикли.

 

Същото се случи и с на жена ми iphone 4s, но сега каза преди няколко седмици с пореден ъпдейт са го оправили.

 

Нарочно ни карат да сменяме телефоните с тия ъпдейти.

 

Цонко, не търся имидж - просто много ми бягат буквите дори на Galaxy S3. Искам нещо по-голямо от 5 инча - аз доста чета и пиша мейли и явно съм с дебели пръсти. Затова ми хареса iphone 6 plus -първият Apple дето ми допада. Цените са дебели, ама тези еквивалентни дето гледах galaxy s6 и htc m9 са практически на същите цени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако за това, за което казваш, ползваш телефона - вземай го "ай-Сиктир 6+"... Определено няма да имаш грижи, според мен :) Имаше някакви вицове, обаче: "...както си ходя, залитам и падам - чува се 'пук' - и си казвам ''моля те, моля те, нека да е кракът...' ", това е по повод, че бяха мекички iPhone-ите (не вярвам да са го оправили това нещо)...

 

Поздрави

 

ПП: На HTC-то бях слагал всякакви ROM-ове и т.н. и бая "играчка" е видял тоя телефон, но беше !железен!. Първия ноут, понеже не бях свикнал, както казах - без да искам го изпуснах на паркета вкъщи - по стъклото на дисплея му се появи една дълбока драскотина... още първия ден, когато го купих. Така си го ползвах - за перфекционист човек, като мен, си беше страхотно наказание... :) От тогава "първо вземам протектора, след това телефона"... На 3-ката нарочно си запазих стоковата система - повече от перфектен е.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прост тест за телефон.

Слагам го в предния джоб на гащите и клякам 10 пъти. После същото в задния джоб. Ако оцелее гледам цената. Трябва да е такава, че като го изгубя да не ми е мъчно повече от ден. Т.е. трябва да го избачкам за максимум 3-4 дни.

1500+ лева за телефон - толкова бих дал само ако ми изкарва пари. Сещам се поне за 100 по готини начина да изхарча 1500лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павка, тогава подкрепям с две ръце предложението на Венци за Галакси Нот, особено след ревюто, което е направил. Ако С6 и Айфон 6+ имаха слот за памет, щяха да бъдат перфектните телефони, но ... как щяха да ни накарат след 12-18 месеца да ги сменим.. :) И аз ползвам С3 за писане на мейли макар и не толкова много. Харесва ми много, че можеш да си уголемиш клавиатурата колкото искаш - и мойте пръсти не са от тънките, но буквите не ми се губят :). Понеже съм ползвал и съм се мъчил на по-малки дисплеи, 5" ми е перфектен и за четене и за писане, но аз ползвам и един IPad Mini - винаги е с мен - страхотен таблет за работа - невероятна батерия, бързина, дисплей, много тънък, никакво греене и забиване.... За сърфиране, четене и писане на мейли е невероятно удобно - не може да се сравни с нито един телефон.

Редактирано от t5onko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако вземеш нексуса може да получиш и това :) https://www.kaldata.com/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D1%82-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%81-Google-%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-30-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0-100088.html

 

иначе, ако не дръжиш на марката - Шаоми ги хвалят, че даже и ментета си имат вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на операционните системи - ябълката на Майк Тайсън е 3-4 пъти надценена и затова не я гледам. Уиндоус не бих пробвал по идеологически съображения. В стила на шегата - искат ли пари за ъпгрейд между версиите?

От андроидските телефони:

Samsung не е чак толкова лош. Имам S3 мини от две години и ми върши работа. Но все пак ми е втори телефон(личен).

Все пак ако трябваше да купувам - бих погледнал реномираните китайски производители(как прозвуча това) - Lenovo, Huawei, Xiaomi.

Все пак идеята е не да разтовариш един куп пари, животът не е телефон, животът не е дори кола, въпреки че тук сме малко на противоположното мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си на теленор имаш избор за айфон 6 плюс. Теленорските айфони излизат на супер сметка с плановете им и не случайно е пълно с ефтини техни айфони в нета, но ако си на друг оператор нещата са кофти.

Благодаря, проверих го. На Теленор съм и наистина дадоха много добра оферта. С няколко стотин лева по-евтино, отколкото в официалния магазин за айфони.

 

Но за момента е само оферта, не можели да доставят това, което искам. Дал съм им срок до другия уикенд, аконе ще взимам друго. Със сигурност няма да давам пълната цена за айфон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, проверих го. На Теленор съм и наистина дадоха много добра оферта. С няколко стотин лева по-евтино, отколкото в официалния магазин .....

Хубавото е, че във времето на наведените глави, всеки разбира от смарт устройства.Видя се от темата..., но пък май се оказва, че авторът и най-много разбира. Това е правилният избор, колкото да не се харесва на доста хора. Най-добрите софтуерни решения са на Apple и Microsoft. Абе лаптопите у вас с Линукс ли са, че плюете win-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами - не, но друго, особенно за прости юзъри /начело с мен/, просто не се предлага. Иначе, съм сигурен, че никой не е доволен от продуктите на Майкрософт, и ежедневно ги ругае...

А що се отнася до темата - всички се изходидихме в нея, всеки си сподели радостите и страданията с едни и същи телефони, при това - на двете крайности. Някои по-професионално, други - не толкова. Истината е, че всеки ползва телефона по различен начин и за различни цели.

След всичко написано, аз бих си взел Нокия 3210, Ериксон 1018 или Сименс М 35 и, и отделно един малък таблет...

Да говориш със залепена фаянсова плочка на ухото, е смешно, дори гротескно, но пък е функционално за всичко друго, което вършиш с него, и обратното - да пишеш и работиш с малък екран е трудно и неудобно, но пък когато говориш, не изглеждаш като полуидиот с нещо огромно до ухото ти...

Колкото до софтуера - свят широк, хора разни, на всеки различни неща му харесват.

А за снимането - ами има си фотоапарати.

Павката е интелигентно момче - сондира мненията ни, но накрая, ще огледа "на живо" всички избрани от него модели, ще пробва как се работи с тях и как вървят важните за него приложения, и като нищо ще вземе нещо, което да ни изненада!

Та, така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е, че във времето на наведените глави, всеки разбира от смарт устройства.Видя се от темата..., но пък май се оказва, че авторът и най-много разбира. Това е правилният избор, колкото да не се харесва на доста хора. Най-добрите софтуерни решения са на Apple и Microsoft. Абе лаптопите у вас с Линукс ли са, че плюете win-a?

Моят лично е с Дебиан. 2009-та работех с Каноникал и Линукс за българи, начело с Лаптоп.бг - правих Убунту България.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Андроид съм, защото има и Андроид - форум. Там получавам много информация, която ми е необходима. Това е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз всъщност нищо не разбирам - затова попитах и благодарение на всички взели участие се получи дискусия :)

 

Както ви казах бях харесал iPhone 6 Plus 64GB, но ме стресна цената му от 1800лв. Спрямо Самсунга и Нексуса ми хареса, че работи по-мазно, може с дабъл тъч менюто да се смъкне на половина (супер идейно е и много удобно за такъв голям апарат) и го има в черен цвят.

 

Много ме стряскаше цената обаче - мога да дам 1800, но психологически не можах да го възприема. Отидох в Теленор и там ми предложиха срещу 5лв месечно увеличение на плана, да си купя черен iPhone 6 Plus 64GB за около 1250 лева. Това наистина ме привлече, даже ме съмнява дали е истинско - казали са, че ще опитат до 10 дена да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци - евала, предполагам това е предопределено от професията ти, в което няма нищо лошо. Т.к. ми се наложи коректив, и стана ясно,

че подкрепям избора на колегата PUF-PAF ,само искам да отбележа, че смятам темата за полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци - евала, предполагам това е предопределено от професията ти, в което няма нищо лошо. Т.к. ми се наложи коректив, и стана ясно,

че подкрепям избора на колегата PUF-PAF ,само искам да отбележа, че смятам темата за полезна.

Да, да - аз се бъзикам, знаеш :P не съм юзър аз... не съм меродавен хич. Само една добавка в тая връзка - правителството на ФранСия бяха минали всички на Убунту... Искаха да не плащат солени лицензи - главно това им беше идеята ”навремето”...

 

Виндовс смартфон - мммм... Не! То си е телефон, а не смартфон.

 

Apple си е марка, определено!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се доизокам - Павка, при тези условия и за тази цена, няма какво да коментираме дори.

Остава само да стискаме палци!

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.