Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За рекета със зимните гуми.


Jelio54

Recommended Posts

В Пловдив в момента е 27 градуса на сянка . Питам се колко е температурата на асфалта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 222
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Бойко Борисов

    20

  • PRR

    19

  • Jelio54

    13

  • Цецо75

    11

Най-много писали в темата

В Пловдив в момента е 27 градуса на сянка . Питам се колко е температурата на асфалта ?

Това според мен са идеални условия за зимни гуми ... това ме подсети за един виц "За дамите любителки на летни ботуши , вече на пазара има и зимни джапанки" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста голяма част от мненията тук изказани (мисля и аз, основателно) против фиксирането на конкретни дати за карането със зимни гуми са аргументирани с топлото време и сравнително високите температури. Затова ако се приеме такъв закон за задължително каране със зимни гуми, вероятно по-уместно би било да се съблюдава примерно минималната денонощна или моментната температура на въздуха, която да е под някаква конкретна стойност, установена в закона (примерно 0 градуса). За изискването за минимален грайфер няма нужда да коментираме, разбира се, че е необходимо.

И двата параметъра са лесно установими при проверка на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teмата е изчерпана в момента, аз лично си чеша пръстите на седенката.

 

Боре е прав, сутрин е студено, аз днес като излязох в 5:50 беше под 7С, независимо че днес ще е 20 C Зимните гуми са необходими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необходими са.. само дето се чудя, като днес трябва по обяд до пътувам от София до Сливен.. та ми е странно.. с зимни гуми по магистралата, при температура около и над 20 С, дали скоростта от 140 км/ч не прецаква реално зимната гума..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси колко се е изписало по тая тема...Истината е, че като се удари по джоба на хората (правомерно и обосновано или пък не), всички се нагорещяват.

Аз последните дни прочетох какво ли не за зимните гуми и винетките. Естествено, някой когато не му изнася нещо, започва да обяснява как държавата го шиба. Така и не разбрах какъв толкова е проблема със зимните гуми. Аз в момента съм със зимни гуми на под 100км. (сто) пробег. Дали съм хепи, че навън е Август - ами не, не съм. Ама времето да се придвиди е доста трудна работа. Преди около 3 седмици, по прогноза миналата и тази седмица ги даваха с максимални температури около 10те градуса, а то какво се получи.

Видиш ли сега, всички дето по ДЕФИНИЦИЯ трябва да слагат зимни гуми, един път като са го направили и се надигнаха да мрънкат, че щяло да става задължително, па навън било много топло и се съсипвали гумите. Карането на автомобил е скъпо, навсякъде по света, не само в България! Аз също не съм хепи, че съм дал 400 лв. за гуми, но съм преценил, че колата ми е приоритет и съм ги дал. Иначе искам да си купя и нощни мерни прибори за новия ми пистолет, но си определям приоритета, тъй като не съм милионер. Не искам да звуча като някъв снобски гъз, ама ако не можете да си позволите да карате кола, без това да ви пребива бюджета и всяко такова нещо да ви е проблем - ами не сте за кола. Аз не съм имал кола години на ред, ползвам съм градския и пешеходния и съм жив!

 

Защо хората не мрънкат, че България е единствената държава на ПЛАНЕТАТА в която колкото ти е по-стара колата, толкова по-нисък данък плащаш?

 

п.с. - Знам, че това мнение ще е непопулярно, нека разстрела започне сега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, какво толкоз може да и стане на гумата при положение, че изминеш да кажеме 500 км, при условия за които не е предвидена. 

Сега толкоз ли пък да са нежни тия гуми, че сега мислите и съзнанието да ми е заето с изтъркването на гумите ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. - Знам, че това мнение ще е непопулярно, нека разстрела започне сега...

Ако ще е има престрелка, то имаш една бронежилетка от мен :)

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я се разходете малко по селата,където полицай стъпва само на 1-ви юни и на 18 декември.На баба Гица галошите имат повече грайфер от колкото гумите на местните шофьори.Висат безпарични в ганкиното кафене по цял ден,пари за гуми не зимни а за каквито и да е нямат,ама иначе ми карат беенве.В една Холандия например,плащат 3 пъти по висок пътен данък от Германия и най-високия за цяла Европа,най-скъпите горива в цяла Европа,а скоро им въвеждат и тол такси,а заплатите им са съвсем нормални за западно европейска държава,не са като в Норвегия или Люксембург.За това там хората които взимат минимална работна заплата карат колело!!!И още никой не е отворил уста като ханджийска порта.

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод това което казва Бойко Борисов, да вметна (макар и офф топик) какво видяха очите ми. Прибирайки се от монтажа на зимните ми гуми, естествено бях на тая вълна и дрема в трафика на един светофар, гледайки гумите на колите. До мен се намества една RS7ца (последвала справка, втора ръка на около 30 000 км е с цена 205 000 лв. ), която с какви гуми е за мой ужас - Унироял. Колко починала душа трябва да си, за да сложиш на колата си за 200 000 и отгоре лева, която е 500 + коня най-долните гуми които се предлагат в този размер (вероятно) ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sauber ти си голям сноб. Много от хората, които карат такива коли са просто потребители, а не маниаци. Колата за тях е средство за придвижване и демонстрация на социален статус. Така че нищо учудващо, а и все пак унироял не е линг лонг, или гуми с по пет балона, защото има и доста такива случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго си е SL500 с чисто летни зимата , щото имал достатъчно асистенти и не му трябвали зимни :D ... не изпадайте в тез дребни подробности , знаете ли колко са скъпи гумите за тез коли :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приказката за брадата и гребенчето :) Ама това е друга тема, с ключова дума "комплексарщина"....социален статус - друг път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приказката за брадата и гребенчето :) Ама това е друга тема, с ключова дума "комплексарщина"....социален статус - друг път...

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод това което казва Бойко Борисов, да вметна (макар и офф топик) какво видяха очите ми. Прибирайки се от монтажа на зимните ми гуми, естествено бях на тая вълна и дрема в трафика на един светофар, гледайки гумите на колите. До мен се намества една RS7ца (последвала справка, втора ръка на около 30 000 км е с цена 205 000 лв. ), която с какви гуми е за мой ужас - Унироял. Колко починала душа трябва да си, за да сложиш на колата си за 200 000 и отгоре лева, която е 500 + коня най-долните гуми които се предлагат в този размер (вероятно) ?!

 

 

 

 

Те тия гуми въобще ще имат ли сцепление с над 220км/ч? Щото сигурно кавала който е зад волана едва ли е наясно че на гумата има един индекс..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sauber ти си голям сноб. Много от хората, които карат такива коли са просто потребители, а не маниаци. Колата за тях е средство за придвижване и демонстрация на социален статус. Така че нищо учудващо, а и все пак унироял не е линг лонг, или гуми с по пет балона, защото има и доста такива случаи.

 

Трябва да съм маниак, че да си слагам читави гуми? И то гуми - най-важната част от колата? А не знам дали си бил собственик на такъв тип автомобил, защото аз съм бил. S4ката ми която е с почти на половина power от тази RS7ца, правеше Континентала на парцал доста по-бързо от колкото Октавията ми прави Фулдата. Да не кажа два пъти по-бързо. И тъй като един комплект от четири гуми ми излизаше към 1600 лв., прецених, че тази кола не е за мен. Не взех решението да бъда сноб и да я карам с най-евтиното което намеря, ама да карам "тупалка ръйш ли". И жената ти сигурно не е маниачка на прането, ама не пере с прах от левче килото, нали? И ти сигурно не сомелиер, ама не си купуваш вино 3л. в пластмасова туба за 3,50 лв.?

 

Те тия гуми въобще ще имат ли сцепление с над 220км/ч? Щото сигурно кавала който е зад волана едва ли е наясно че на гумата има един индекс..........

 

Предполагам, че имат някакви със съответстващ на размера индекс (20ки с индекс Т надали има), но все пак е ФАКАН Унироял. И както написах по-горе, почти два пъти по слаба кола, правеше Континентал на парцал за доста кратко време. Не ми се мисли 500 + коня какво причиняват на Унироял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод това което казва Бойко Борисов, да вметна (макар и офф топик) какво видяха очите ми. Прибирайки се от монтажа на зимните ми гуми, естествено бях на тая вълна и дрема в трафика на един светофар, гледайки гумите на колите. До мен се намества една RS7ца (последвала справка, втора ръка на около 30 000 км е с цена 205 000 лв. ), която с какви гуми е за мой ужас - Унироял. Колко починала душа трябва да си, за да сложиш на колата си за 200 000 и отгоре лева, която е 500 + коня най-долните гуми които се предлагат в този размер (вероятно) ?!

 

 

Трябва да съм маниак, че да си слагам читави гуми? И то гуми - най-важната част от колата? А не знам дали си бил собственик на такъв тип автомобил, защото аз съм бил. S4ката ми която е с почти на половина power от тази RS7ца, правеше Континентала на парцал доста по-бързо от колкото Октавията ми прави Фулдата. Да не кажа два пъти по-бързо. И тъй като един комплект от четири гуми ми излизаше към 1600 лв., прецених, че тази кола не е за мен. Не взех решението да бъда сноб и да я карам с най-евтиното което намеря, ама да карам "тупалка ръйш ли". И жената ти сигурно не е маниачка на прането, ама не пере с прах от левче килото, нали? И ти сигурно не сомелиер, ама не си купуваш вино 3л. в пластмасова туба за 3,50 лв.?

 

 

Предполагам, че имат някакви със съответстващ на размера индекс (20ки с индекс Т надали има), но все пак е ФАКАН Унироял. И както написах по-горе, почти два пъти по слаба кола, правеше Континентал на парцал за доста кратко време. Не ми се мисли 500 + коня какво причиняват на Унироял.

   sauber, кое му е "факаното" на Uniroyal-а? Първо, не пишеш за зимни или за летни гуми става дума. Второ, Uniroyal е собственост (марка) на Continental AG. Не говорим за Hifly или Blackline, примерно. Трето, ето един тест (2015 AMS Performance Tyre Test), на който Uniroyal Rainexpert 3 заема златната среда: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-AMS-Performance-Tyre-Test.htmБаща ми на джипката е с летни Uniroyal Rallye 4x4 street и смея да твърдя, че не са лоши гуми. Добре се представят и извън пътя, а недостатък е по-бързото им износване. Не разбрах, последно, управлявал ли си автомобил с гуми Uniroyal или не си? Или просто така...не ти харесва как звучи марката и реши, че е "факана"? Вредещайн "факан ли е" като не е Континетнал, нито Дънлоп?

   п.с. нека не обсъждаме вината. Кое те кара да приемеш, че отлежалото 15-20 години червено вино от 100 лв/бут.(вече киселяк) е по-добро от младия мавруд, който не се влияе от отлежаване? Или може би твърдиш, че Amway е светая светих в почистването, защото така ни набиват в главите, а и цената е като за светая светих в почистването?

  Редактирано от mordo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би колегата ще ни открехне за извънземната с4 и какви са били тези гуми за 1600 лв., може би 19 цола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

   sauber, кое му е "факаното" на Uniroyal-а? Първо, не пишеш за зимни или за летни гуми става дума. Второ, Uniroyal е собственост (марка) на Continental AG. Не говорим за Hifly или Blackline, примерно. Трето, ето един тест (2015 AMS Performance Tyre Test), на който Uniroyal Rainexpert 3 заема златната среда: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-AMS-Performance-Tyre-Test.htmБаща ми на джипката е с летни Uniroyal Rallye 4x4 street и смея да твърдя, че не са лоши гуми. Добре се представят и извън пътя, а недостатък е по-бързото им износване. Не разбрах, последно, управлявал ли си автомобил с гуми Uniroyal или не си? Или просто така...не ти харесва как звучи марката и реши, че е "факана"? Вредещайн "факан ли е" като не е Континетнал, нито Дънлоп?

   п.с. нека не обсъждаме вината. Кое те кара да приемеш, че отлежалото 15-20 години червено вино от 100 лв/бут.(вече киселяк) е по-добро от младия мавруд, който не се влияе от отлежаване? Или може би твърдиш, че Amway е светая светих в почистването, защото така ни набиват в главите, а и цената е като за светая светих в почистването?

 

 

Виж сега, ако започнем да вадим резултати от тестове, може да се окаже, че масло на Плама Плевен е най-доброто при работна температура 60.35 градуса. Унироял знам отлично на кой е собственост. Примера който дадох (и не разбирам защо останалите не схващат причината поради която киселея) е следния: По-високия клас на Унироял умира по-бързо на кола, която е почти на половина като мощност от цитираната. Та не ми се мисли Унирояла...

На тема алкохола - не пия. Нито вино, нито бира, нито нищо със съдържание на алкохол. Дадох го като пример, че не е нужно да си маниак или експерт в дадена област, за да купуваш нещо по-качествено.

 

Може би колегата ще ни открехне за извънземната с4 и какви са били тези гуми за 1600 лв., може би 19 цола?

Няма абсолютно нищо извънземно във въпросната S4ка. Фабричния размер гуми e 245/40/18. Ако те вълнува, има поне 30 сайта в България където можеш да видиш цената на Конти Спорт в този размер.

 

Спирам да пиша, преди да съм "изснобарял" до край =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема стана комична вече. То бива комплекси, ама тук е като пуберска дискотека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата беше за това кога да се използват зимните гуми . От 01.11 или по-късно и дали водача да си избира момента , тъй като той си носи отговорността . Но нали всички сме голяма работа започнахме да избираме кой с какви марки да си обува колата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не можеш да караш кола за един куфар пари и да сложиш гумЕнки среден клас нисък сигмент.Още повече че това е супер мощна кола,и ако я надуш в Германия на мокър асфалт с 240км/ч съмнявам се че ще издържат тия цървули..........Това трябва да е за обществото ни като една голяма червена лампа!която иска да ни каже,че голяма част от хората движище се до нас в съседното платно са технически неграмотни!Точно поради тази причина са ни направили закон като за идиоти от дата до дата,понеже един технически неграмотен човек не може да прецени кога са зимни условия.То не е само да завали сняг!То това не е като да си тъпчеш тумбака с кебапи и да надигаш дамаджаната!И сега заради Илия ще страда и Свети Илия!

 

 

 

 

Бог да пази България!

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.