Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Насочил съм се към октавия 2.


kukulkan

Recommended Posts

Говора за това:

BKD 103 140 2,00 4 02/04-10/08 OCTAVIA EU-4 TDI

 

BKD 103 140 2,00 4 11/08-05/10 OCTAVIA TDI

 

Явно има някаква разлика (може да не е в двигателя, а разделението да е заради ФЛ модела от 2009+ година).

 

Не мисля, че има разлика в двата мотора. Искам да отбележа и нещо друго, при Шкода ги няма част от проблемите на BKD моторите, които сигурно вече си прочел във форумите на VW и AUDI. Например проблема с шестостена на маслената помпа и с дюзите. Тук мотора е малко по-различен конструктивно и дюзите са BOSCH, които се водят по-безпроблемите.  

 

Аз лично карам BKD от вече 60К километра и съм адски доволен от колата като цяло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нова обява в раздел "Продава Шкода" за 1.9 TDI PD, на колега от форума. Не знам нищо за колата просто ми попадна обявата и колата изглежда истинска.

 

Видях я колата изглежда добре, но не отговаря на един основен в моето търсене- автоматик.

Искам и 2.0 двигател, но и 1.9 може да взема ако харесам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Базово изпълнение.

Този калъф на волана ми навява неприятни мисли.

Колко пък да са неприятни тези мисли, при положение, че на моята воланът с8е беше изтъркал на 80 000 /РЕАЛНИ/ км !! Воланът им е слаб по принцип и това, че е изтъркан не значи автоматично, че колата е на 500 хил.км, примерно. Така че, това не е точно мерило за пробег!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прощавай - а какво е мнението за 1,9тди BLS двигателя (имам честта да ползвам такъв)?

 

Скаута е екипиран с единствения безпроблемен 2.0 ТДИ, от тия години. При О2 тоя мотор се среща доста рядко. Иначе окачването също има разлики... Като почнеш от тривиалното - гумите са различен външен диаметър. На скаута са по-нестандартен размер и са по-скъпи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един познат гледа тази:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11439305796705668

 

За жалост оказа BKD мотора. Пукат глава до колкото съм чел мнения. Проблеми с дюзи, шестограми и още (не се сещам) нямаха нали?

Дали пукането на глави е само от първите модели?

Тази уж по VIN номера е произведена 2008 година: TMBAE61Z282219810

Според този сайт: http://www.octinfo.com/index.php?p=vin_en

 

TMBAE61Z282219810 Code Description Model name: 1Z Skoda Octavia 2 (Tour 2) Equipment level and body type: A Laurin & Klement, sedan (5 doors) Engine: E 2.0 PD-TDI 16V (8V*) turbo, (DPF*) diesel 103 (100*) kW (140 PS, 136*) @ 4000 rev., 320 Nm @ 1750..2500 rev., DOHC (SOHC*), EU4 Engine codes possible:   AZV, BKD, BMM Model Year: 8 2008 Airbag configuration: 6 2 front, 2 side (in seats), 2 curtain Producing factory: 2 Mladá Boleslav (Czech Republic) Country of manufacturer: TM Europe, Czech Republic Name of manufacturer: B Skoda Auto a. s. Validity code: 2 2 Body serial number: 219810 219810

 

 

bega4kata в този пост е писал, че уж след 2008 година 16V 2.0 TDI нямали проблеми за този двигател ли говори?

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48607-мнение-относно-двигател-20fsi-150-кн/?p=330067

 

 

Ето снимка на мотора:

036650680.jpg?r=0

 

036650681.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е 2009та... 

2008-ма си е колата спрямо рамата. Това няма спор:

TMBAE61Z2-->8<--2219810 - 8-цата е 2008-ма, 9-ката е 2009, А - 2010, B - 2011 и така до F - 2015...

 

Единственият вариант да е Януари 2009 - тогава да е регистрирана за първи път или да си лъже човека, иначе е произведена 2008-ма 100% и по рама си е 2008-ма моделче, тоест вероятно е по-старичка от 10-ти месец 2008.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж номера на главата, това е важно.

 

Къде да го видя този номер на глава?

Имам VIN номера по него има ли как?

 

 

Годината ясно 2008г въпроса е дали това има значение за проблемите при този двигател - BKD?

Редактирано от georgi_sirakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде да го видя този номер на глава?

Имам VIN номера по него има ли как?

 

 

Годината ясно 2008г въпроса е дали това има значение за проблемите при този двигател - BKD?

Не, няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://195.149.248.189:8080/2011-04-04/022458b71f0d04fa46e0e246c722e5a5

Оттук дето съм сложил стрелката си промушваш ръката и номера се намира там в края дето съм оградил кръг, сама че отзад. От тази страна дето съм показал лесно се бърка и таман има място да си провреш ръката, защото от другата страна е по- малко разстоянието, ама не може да се бръкне. Аз направо с тела в ръка и щракнах, че нямах малко огледало подръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

http://195.149.248.189:8080/2011-04-04/022458b71f0d04fa46e0e246c722e5a5

Оттук дето съм сложил стрелката си промушваш ръката и номера се намира там в края дето съм оградил кръг, сама че отзад. От тази страна дето съм показал лесно се бърка и таман има място да си провреш ръката, защото от другата страна е по- малко разстоянието, ама не може да се бръкне. Аз направо с тела в ръка и щракнах, че нямах малко огледало подръка.

 

:computer:  :friends:  :book_1:  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

georgi_sirakov, на 25 Feb 2016 - 10:35 PM, написа:
Къде да го видя този номер на глава?
Имам VIN номера по него има ли как?


Годината ясно 2008г въпроса е дали това има значение за проблемите при този двигател - BKD?

 

 

Не, няма!

 

 

Това за кой от моите въпроси се отнасяше?

За проблемите при двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

georgi_sirakov, на 25 Feb 2016 - 10:35 PM, написа:

Къде да го видя този номер на глава?

Имам VIN номера по него има ли как?

 

 

Годината ясно 2008г въпроса е дали това има значение за проблемите при този двигател - BKD?

 

 

 

 

Това за кой от моите въпроси се отнасяше?

За проблемите при двигателя?

За проверка номер на главата по ВИН.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

georgi_sirakov, на 25 Feb 2016 - 10:35 PM, написа:

Къде да го видя този номер на глава?

Имам VIN номера по него има ли как?

 

 

Годината ясно 2008г въпроса е дали това има значение за проблемите при този двигател - BKD?

 

 

 

 

Това за кой от моите въпроси се отнасяше?

За проблемите при двигателя?

Да, до колкото знам от колеги във форума има 3 версии на главата и нямат общо с годината до 2009та. След това са само безпорблемни. Затова по-горе казах, че не е 2009та! По ВИН номер звъниш в ЕТ и питаш кой е номера на главата. Мисля разликата беше в буквите накрая на номера. После го постни тук и ще ти отговорят колегите.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, до колкото знам от колеги във форума има 3 версии на главата и нямат общо с годината до 2009та. След това са само безпорблемни. Затова по-горе казах, че не е 2009та! По ВИН номер звъниш в ЕТ и питаш кой е номера на главата. Мисля разликата беше в буквите накрая на номера. После го постни тук и ще ти отговорят колегите.

 

 

От Еуратек ми като питах за номер на глава ме питаха:

-Това каталожен номер ли е?

Казах нз, предполагам да.

 

Та каталожния номер е - 03G103351B

Надявам се от него се вижда номера на главата.

 

И километража е превъртан :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.