Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения относно конкретни обяви


brinimir

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Видях, че има друга подобна тема, но за да не спамя колегата почвам нова. Решил съм да вземам Octavia 2, задължително 4х4, 1,9- 105к.с.. Прочетох доста из темите тук и се осведомих до някаква степен за слабостите и силните страни на колата, така че мисля че това е оптималното решение за автомобил за мен и семейството.

За сега гледам обявите из сайтовете понеже няма как да взема отпуск точно сега за разходка до София понеже там е по големия избор, а аз съм във Варна и тук избора не е голям. Конкретно обявата е тази

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11459777264237434&slink=e1i2ko

Дали някой е ходил да я гледа и какви са ви впечатления от върнатите автомобилите продавани от Еуратек.

И доколкото разбрах от прочетеното тук заместител за съединителя на скоростната кутия на 4х4 няма вярно ли е?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има двулитрова 4х4 във Варна.На Тодор Балабанов от форума.Купи си скаут и продава старата си.При мен е обслужвана,гарантирам за нея.

С главата която не де пука е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще му звънна но в cars и mobile я няма. Благодаря за бързия отговор bega4kata. Ама няма ли колега който да има впечатления като цяло за върнатите коли от Еуратек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да звъня. Мерси за информацията. И както се казва продължаваме напред :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спрямо пазара единствената разлика е в наличието на сервизна история и реален пробег (не знам дали е за всички обаче, щото гледам, че и черок продават, на който няма как да му имат сервизиата история).

Иначе като всеки търговец на коли, в други теми хората са писали, че са склонни да премълчават за проблеми от техническо естество. Т.е. пак трябва да си огледаш колата отвсякъде. Попринцип би трябвало колата да е проверена от тях, и разни дребни неща да са отстранени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте, колеги поради невъзможността да изляза в отпуск малко се забавих с търсенето на желаната от мен Октавия. За съжаление малко преди да отида в Еуротек- София за горепосочената от мен кола я бяха продали вече. Продължавам с търсенето и нещо което е близо до Варна е една Октавия в Шумен. Днес ходих да я погледна. Внос е от Швейцария, на пръв поглед изглежда запазена както интериора така и екстериора. Направи ми впечатление, че единия носач (голямата греда) отзад е различна от другата което забелязах по различните отвори който има по гредите. Незнам дали това е голям проблем и дали е в следствие на някакъв удар. Другото по сериозно е когато двигателя работи на тихи се чува някакъв страничен шум от двигателя, не знам дали може да е от маховика защото аз го направих на това (поради скромния ми опит от моята барака която имаше такъв проблем). Та идеята ми може ли някой да помогне с читав сервиз в Шумен и диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената за тази година и модел автомобил е мн. висока.

ДПФ филтър по принцип трябва да има, но дали е махнат е друг въпрос.

 

Има вероятност да е блъсната поне в задната част (но това на място) поради липса на надписа и чистачката.

Редактирано от CAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И каква трябва да е цената за такава кола? Понеже ги гледам и в немското мобиле не са по евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 8 000 - 8 и малко.

Примерно миналата година като ходих да взимам моята 1,9 2008г. всички вървяха по 8 000 до 9000 лв, (а комбитата като тази от снимката бяха по евтини с 1000 поне) а 2010г. почваха от 12 000 лв

Но пак оглеждай за деформации в следствие катастрофа, че после няма оправия. Криво ли е шасито лоша работа

 

Гледам, че и КМ-рите са и множко за цената. моята на 120 000КМ я взех за 8 500

Успех

Редактирано от CAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав.

Стандартната Октавия II 1,9 TDI наистина е толкова.

4X4 променя доста цената - защото не са често срещани, според мен.

 

Относно автомобилите - аз лично бих влязъл в Mobile.de - както постъпих, когато купувах моята. Забавното е, че пътят между Германия и България е магически. Там този автомобил на около 150 000км. струваше около 7 - 7,5 хиляди евро, тук всичките ставаха на 120 000 и струваха около 12 000лв. :)

 

Ето това е интересна, поне според мен (макар че километрите са доста за тия пари): 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11464352025150817&slink=ey1e7j

Около 8 000 - 8 и малко.

Примерно миналата година като ходих да взимам моята 1,9 2008г. всички вървяха по 8 000 до 9000 лв, (а комбитата като тази от снимката бяха по евтини с 1000 поне) а 2010г. почваха от 12 000 лв

Но пак оглеждай за деформации в следствие катастрофа, че после няма оправия. Криво ли е шасито лоша работа

 

Гледам, че и КМ-рите са и множко за цената. моята на 120 000КМ я взех за 8 500

Успех

Редактирано от Коко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на такъв автомобил много зависи от състоянието му.Колега CAKA,къде намери такъв автомобил на 120000 км,за тези пари които си обявил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Стара Загора ходих да оглеждам.

Имаше и едно ярко зелено с алуминиеви джанти КОМБИ 2008 4x4 и едно Червено 4x4 и те бяха по 8000 и 8800

Редактирано от CAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е. Както всяко нещо в живота - и това си има плюсове и минуси. 

 

Когато аз гледах за точно такава Октавия (все пак беше преди 2 години) нормалните бяха по 11-12 хиляди лева тук - и 13-14 хиляди лева в Германия (което обаче не включва разходи по докарване).

Сигурно има и доста по-евтин ноФ Фнос на реЯлни километри със скотско оборудване.  

4x4 си има и + и - така, че Вие си знаете. Има ли смисъл или не от тази екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за мен съм си решил че ще е твърдо 4х4. А относно 120к километри за кола на 8 години при това комби, че и дизел ми се струва твърде нереално. Трябва да е била на някой монахиня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от четворката - върши работа, ако нямаш претенции за офроуд. 

Моята беше на около 8 години и на съвсем, съвсем истински, доказани, документирани 130 000км. Да ти кажа - все пак не всеки в Германия върти по 50 000 на година. Толкова обикновено въртят служебните. 

Така че - има такива. Просто цената на истински 130 000 и цената на горублянски 120 000 е подобаващо различна. Както и комплектът документи, с които вървят тия с истинските. 

 

П.С. Не искам да звучи като хвалба. Докато избирах видях една върната от лизинг в София на 150 000 (толкова твърдяха, че е). Всичко вътре беше амортизирано яко. Оттогава се зарекох от България да си купувам автомобили само от хора, или да търся немски. 

Аз за мен съм си решил че ще е твърдо 4х4. А относно 120к километри за кола на 8 години при това комби, че и дизел ми се струва твърде нереално. Трябва да е била на някой монахиня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Привет, не знам дали е редно да ползвам темата на колегата, но ако не е , моля отделете я в самостоятелна.

Харесал съм една Октавия в Русе - колата е или е била форумна, ако съдя по стикерите.

Имам и номера на рамата, но без колата едва ли мога да получа инфо в Еуратек.

В обявата не е написано, но колегата, който я продава, явно е втори собственик, защото преди това е била с друга регистрация, т.е. не е купувана нова лично от него.

Как ви се струва цената и автомобила? Тепърва започвам да чета за болежки при BKD мотор, но май не е трагедия като 2.0 при VW.

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11465501974080790&slink=f62lok

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой си е поиграл по тази кола. Елеганс с елементи на РС. Волана е от ФЛ, китайска навигация, но може и да се окаже запазена и обслужвана редовно. На мен лично ми харесва цвета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази е много красива, но стои от миналото лято, ако не се лъжа... :( Отдавна я гледам и й се радвам как изглежда отвън. На мен времето ми минава адски странно, та може и да не е чак от тогава, но стои мнооого време!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.