Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1.6 TDI-CR 2014 г.


Венцислав90

Recommended Posts

Не може да сравнявате някакъв Суперб нововнос със форумен суперб,който е бил на собственик със възможности-без компромиси за подръжката ,редовно участващ във сбирки и поради това всички знаят,че си го пази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да сравнявате някакъв Суперб нововнос със форумен суперб

Напълно съгласен. Никаква база за сравнение няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 90-то след името е набора на колегата, смятам, че му е рано за супърб и ми се струва, че това е причината да се дърпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много готин набор сте!

Шкодата ми е 90ти набор, дъщерята е 90ти набор, Шафта е 90ти набор. Чисто нова Октавия си взе, сега джип кара....на всекиго според заслугите и потребностите...а аз констатирам, че вече съм егаси и дъртака :hi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауей, набори сме си всичките. Няма стари, има опитни и готини хора! :)

 

Иначе за Супърба и възрастта - няма никаква логика за мен. Който избира Шкода, пише в обществото, което сме заформили, значи той е улегнал човек и знае какво иска. Наборът не е определящият. :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауей, набори сме си всичките. Няма стари, има опитни и готини хора! :)

 

Иначе за Супърба и възрастта - няма никаква логика за мен. Който избира Шкода, пише в обществото, което сме заформили, значи той е улегнал човек и знае какво иска. Наборът не е определящият. :)

Така е ,Шкодата е за улегнали хора без комплекси!Дано адаша ти и набор да погледне и "Супърб"-а на Дейв :) Колата я гледам ,че е "слънце" и ако не ми беше толкова дълга( с ограничено място за паркиране съм) Шях да скокна до София и да действам .Такива са рядкост ,а и стопаните им много трудно се разделят  с тях :)

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително за не по темата но тази според вас заслужава ли си парите.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11465809001076214&slink=ezch0v

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би вървят по толкова, обаче за тия пари (с риск да стана досаден) - Супърбът на Coverdale. С класи над тоя Бог знае защо озовал се в дилър на Тойота гол Пасат ръчка.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно днес го гледах пасата, за който питате, защото бях до Toyota. На мен ми хареса, но търся комби. Иначе сравнено с офертите от дасуелауто си е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна спрях да инвестирам във седани,изолирайки се от този факт обаче,Пасат-а изглежда много добре на снимките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво бихте казали за този в сравнен със Супърба, за който говорим тук?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11468144148952796&slink=f0tpra 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвам:
 
Позитиви:
1. Страхотен;
2. Уникален вървеж... оставаш с усмивка след всяко каране;
3. Безпроблемен - няма турбина и т.н.
Други...
 
Негативи:
1. Разхода на Хуй-дайката ще ти се стори най-добрият на света, защото това показва 19/100, като го покараш "лекичко" :) Най-малкият разход е колкото на хюндая, най-големият, който виждам е 21 литра / 100км.
2. Не е 300 коня заводски, а е 260 коня, както си е писал човека в обявата... от тоя чип на тия километри, дали нещо не му има?
3. Всички 3.6 v6-ци са на много малко километри навсякъде :) 1. Бензин; 2. харчи много; 3. не е за всеки.
4. Това има ли някакъв проблем или се строши след няколко километра - оня ремонт на Теракана ще ти се стори слънчице.
 
И така :) Ако търсиш кола, на която да разчиташ, да се возиш повечко, да ти харчи малко и да върви хубаво - гледай 2.0 TDI - само дизел гледай. Иначе, ако търсиш кефа, това е моторът, но имаше и други по-добри от тази, която си показал на малко по-височка цена (около 30-33 000лв и до 45-50 000км), обаче изчезват за два-три дни... Имаме си един такъв във форума - на колегата Боре - машината е страхотна, стига да можеш да я храниш :)
 
ПП: Коментари по обявата:
1. Десният фар е нов - свети, а другият е леко матов. Причини: удар, строшен от камъче, друго... сменен е.
2. На задната седалка по кожата има някакви забележки, на шофьорската също - нещо е понатисната и се е деформирала кожата...
3. На задния капак на багажника липсват всички видове надписи - пребоядисван или нещо такова... Вариант 2 - някой да си ги е махнал...
4. Багажникът изглежда добре изпран, докато лайсната, която е на багажника изглежда ужасно - поне на снимката... на мен това ми говори, че багажникът се е ползвал по предназначение.
 
Тази кола не е на 50 000км - 100% не е на толкова, особено, че е нов внос. ;)
 
ПП2:
Адаш, наистина не знам какви са ти предпочитанията и какво точно искаш да си вземеш, но аз от това Бебче (което само миришеше горивото и си карах адски много с и без повод):
20150602_091539.jpg
20150602_091622.jpg
 
Се качих в това Прасе (което харчи 2х повече от Шкодата и карам само, когато ми трябва, вече):
santa_fe_1.jpg
santa_fe_4.jpg


Единственото, което постигнах с този ход е - Massive Downgrade от технологична гледна точка, и Upgrade в проходимостта и широчината в купето. Та, за тези пари, които имаш ти се чудя за какво ти е лека кола, вместо да вземеш едно такова /по-ново/, още повече, че слизаш от високо... Обаче, да - ако си му свикнал на разхода и е окей за теб - супер, но ако търсиш наполовина по-нисък разход - Шкода, дизел - това е...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е читава ще е изтребител, бих обърнал внимание обаче на автоматика как е (освен другите неща). Всеки дава акъл,не пари,но аз ако давам 28к ще дам още 3-4 и ще взема най-малкия двигател на О3,но не те ангажирам, аз мога и бавно да карам, търся надеждност,сигурност и минимален рисм за дадена сума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво бихте казали за този в сравнен със Супърба, за който говорим тук?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11468144148952796&slink=f0tpra 

"Този мотор се монтира и на Порше Панамера, но е 299 коня. В момента и Шкодата е 299 коня, но може да се върне на 260 по желание на клиента."

Глупости - нищо общо...  http://www.carexpert.ru/compare.php?view=FromSearch&modid%5B%5D=porspa-2009s36&modid%5B%5D=skods-2008s36&

И като как ще се "върне", като такава мощност само софтуерно не е въможоно да се постигне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф :) за вървене с/у горене аз не съм си представял, че 2ката е толкова добре, честно. Ако не ти трябва ултра бързата кола Shaft е прав. Иначе той от всички Хюндаи взе най-правилния модел, тук спор няма. Аз също изтървах един фейслифтов 2011 фул фул топ топ от познат, но цената тогава ми беше като на новата ми Октавия (за 5г джип) и реших, че не ми е по-джоба после с последващите разходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, на мен ми е ясно, че вероятно половината неща за това в мобилето не са верни. Изобщо не се и доближаваме до мисълта да я гледам. Не търся чак толкова мощна кола. Мисълта ми беше сравнение на цените. Едното е 300 коня, с екстри и 2 г по-ново, и все пак е по-евтино. Това имах предвид като казах, че Супърба от форума ми се струва скъпичък. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това искаме да ти кажем през цялото време... Като показваш това за 27к, още колко ще дадеш отгоре, за да стане кола... Не стига, че има и удар - поне един със сигурност. Регистрации, данъци и т.н. До 35к на 100% след изникнали “скрити“ ремонти ще го докараш, за да почнеш да караш.

 

Докато тази от форума нищо общо няма с тези коли в мобилето... Нищо. Не го разбираш, значи друга ще ти е късмета. :) Ще се появи.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от mobile.bg е по-евтина само като начална инвестиция за купуването й. Всъщноат... дори това не е вярно, защото те чакат регистрация, обслужване, застраховки, данъци и още куп неща. И това в добрия случай. Въобще не коментираме накъде поема общият разход, ако излезе някоя "изненада". А изненади с такива Бог знае откъде внесени коли, знаем, има винаги.

 

Форумният Супърб е на цена, напълно съответстваща на това, което е - кола в топ изпълнение, с неголям пробег, поддържана без компромиси и, най-важното, с напълно проследима история. Нека не забравяме и друго - всичко по колата е платено. Качваш се и караш, наистина.

 

По-евтини коли има купища. По-добри предложения... по-скоро не.:)

Редактирано от FCB4Life
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти една оферта и от мен:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11470759328126183&slink=f10uwt

Днес я пуснах за продажба.Купена чисто нова от Сеат София преди две години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали суперб е за човек на 26год... Аз имах на 23год! Всичко е до желание. Коментирания за скъп такъв на Coverdale - виж го и после разсъждавай ;) колата е като нова, мисълта ми е - изцяло, както салона, но отпред, където съм се качвал отзад не съм го гледал, така и технически, знам къде се е обслужвала, а и собственика е меко казано педант. Аз говоря за неща, които съм видял лично, а не да разсъждавам по снимки. И на Ники съм му казвал, ако беше 4х4, я взимам и то още пред 10м, когато не знаеше дали ще я продава. Замяната е ясна - новия модел, пак топ и фул. 2.0тди 170кс е чудесен мотор, здрав и пестелив. За 3.6 спор няма, страхотно изживяване е да го караш, стига за можеш да си го позволиш. Малко стана да го хвалиме форумния, ама сме го виждали и затова. И пак, жена и кола са на късмет...

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам със сигурност форумния Супърб и ще си кажа впечатленията. Много мерси за съветите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,колеги за хвалбите по адрес на колата ми,ама вече взе да ми става леко неприятно цялата тази дискусия.Рано или късно ще се намери купувач за нея.Искам колата да отиде при човек с отношение към марката Шкода,затова и няма да я дам на всеки.Парите са на втори план при мене.

Извинявам се,че пиша извън темата на колегата(къде е Октавия,къде е Супърб!).

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.