Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Най-икономичната скорост


paradox

Recommended Posts

Понеже имам доста наблюдения по темата.... Не обичам бързото каране, а икономичното, без да се изпада в някакви колосални крайности... Като съм изпадал в крайности, то съм постигал под заводския разход на 2 автомобила: 1. Опел Вектра 1,7ТД 82кс - дават му 4,6л/100км извънградско, а аз съм постигал 4,3л/100км и Форд Фокус 1,6бензин /100к.с./ - дават му 5,5л/100км извънградско, а аз съм постигал 5,2л/100км. Та, отговарям веднага на горните параметри:

- температура на въздуха - 30-35 градуса

- температура на настилката - при по-висока, то и налягането на гумите е по-високо, та оттам и разходът е по-нисък

- налягане в гумите - колкото е по-високо,толкова разходът е по-нисък, но ВНИМАНИЕ!!!!! И СЦЕПЛЕНИЕТО НАМАЛЯВА Т.Е. СПИРА ПО-ЗЛЕ!!!!!

- скорост - 80км/ч

Техниката на каране:

1. С минимално тегло на колата т.е. минимум пътници, багаж, глупости в колата.

2. С минимално ползване на разните му електрически консуматори - радио, климатик, фарове, чистачки и т.н.

3. На равно се кара с темпомат т.е. постоянна скорост, но при надолнища и нагорнища по-икономично е темпоматът да се изключи и да се дава умерено газ по надолнището и да се ускорява умерено, а по нагорнището обратно умерено се намалява газта и колата забавя своята скорост, но умерено.

4. При големи надолнища се кара на свободна, НО!!!!! АКО НАДОЛНИЩЕТО Е НАИСТИНА ОГРОМНО, ТО СЕ КАРА НА СКОРОСТ И РАЗХОДЪТ Е 0л/100км. При малки надолнища се кара на скорост....

5. Избягва се промяната на скороста, изпреварвания, спирания... Спирането става с двигателя,  не с педала....

6. Температурата на въздуха трябва да е 30-36градуса, да няма вятър, дъжд и тн, че двигат разхода.

7. Изправен автомобил - кабели, свещи, масло, филтри и тн.

8.Без климатик и прозорците на колата да са вдигнати т.е. вътре ще е ЖЕГА! :)

9. Скорост 80км/ч на равното и до към 90-95км/ч при плавно ускорение на скорост по надолнище. При огромно надолнище, при което си или на скорост, или на свободна, то колкото може да се ускори сама колата... без да изхвърчите, разбира се! :)

10. Ако има попътен вятър, то помага или ако се кара близо зад камион, но пък камионът хвърля камъчета, та начукват предния капак.

11. Налягане в гумите - по-високо, но имате предвид, че се влошава спирането!!!!!

12. Качествено гориво и хубав асфалт... Грапавият според мен вдига разхода!!!!

Ами, това е горе-долу.... Ако го спазва, има нерви и не се опече вътре в колата, то всеки би могъл да постигне заводския разход... :)

Редактирано от Chr81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • paradox

    11

  • superba

    7

  • stefan l

    6

  • b3lq7a

    5

Най-много писали в темата

Колега, докато ти прочета поста, и вече исках да си прережа вените :)

Напълно си прав, ама това е упражнение за стари будисти и кришнари.

Иначе, миналото лято, на връщане от Събор 2015 г, и аз заковах 7/100 разход, на магистрала Тракия, със скорост 90 км/ч, ама това е с много условности...

Иначе, минимален разход за извънградско, по книжка е 7.6/100.

Даже моментен имах и 4//100 :)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб! Но човекът питаше как стават тия фокуси с разхода... Ами, така стават - няма друг начин за двигател с вътрешно горене... Като искаш рекорди по нисък разход - ще се жертваш няма начин...  :banger_2: Иначе, даваш газ, хвърчиш, наливаш и не я мислиш толкова.  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.