Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кой цвят от трите ви допада за лек автомобил Шкода Октавия 3  

50 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

След много мислене и търсене на подходящ за мен автомобил се спрях на Шкода Октавия 3, 2.0 DSG, лифтбек. В резултат на това стигнах до избора на цвят, гледах много, четох доста в форума, но накрая и аз се загубих в превода. Мисълта ми е опирайки до тези три цвята които мога да избирам - черен, капучино бежов, светло сив какво ви е мнението. Гледах по сайтовете за снимки на Шкода Октавия в тези цветове, но всеки път автомобилите изглеждат различно. Какво е вашето мнение. Доколко са практични, как например им се отразяват с времето следите от употреба, например удари от камъчета и задирания по боята, наличието на прах и мръсотия по тях или избеляване с времето на боята. Ако има колеги с автомобили в тези 3 цвята моля за повече мнения ако може и снимки. Благодаря предварително и се надявам да не съм нарушил някое от правилата на форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият избор от налични имах пред себе си. Избрах брилянтен металик (сребрист). Имал съм черна кола,макар кукла като я погледнех, така и не успях да я поддържам винаги чиста. Плюс напичането лятото + всяка ама ВСЯКА драскотина,опиране,сурване на някоя кифла с тъпа чанти в Мола, всичко виждах по колата. Сега ми е по-спокойно с тоя цвят,макар и скучвн за мнозина.

Аз също вярвам,че каквато я представят в брошурите и ходи на дизайнерските линии.

 

Другите цветове - черн обсъдихме, супер як,ако е чист,но много трябва да се поддържа,аз не мога.

 

Капучиното е също хубав, жена ми ми набива канчето като види капучино щото тя искаше него.

 

Отделно ако е vRS пък там-черно,червено,бяло,метеоритния,зелени,абе всичко и ходи без сребрист и капучино.

 

Топаза също е много приятен цвят (L&K),макар малко да ми розове или лилавее на пряка слънчева. И му личат мръсните дъждивни капки също като на черната.

 

На вкус и цвет товариши нет...успех ;)

 

Защо не искаш да ти ги покажат,мен каквото съм искал като цвят и оборудване са ми показвали от паркинга им. Е без 1.8 TSI - това е като легенда ;)

 

п.п. пиши ако искаш снимков материал или F2F, макар да има много сребристи и надали не си виждал

Редактирано от Guest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

От личен опит в никакъв случай не бих препоръчал черна кола, особено ако се вглеждаш. От друга страна светло сивото, ако се има предвид сребрист металик - също от личен опит бих казал, че е супер претенциозен от гледна точка на последващи боядисвания - почти не съм виждал сива кола, на която да не си личи нещо боядисвано - винаги има разлика в нюанса. Може би от трите бих избрал капучиното от гледна точка на това, че най-малкото ще му личи прахоляка. От гледна точка на визия черното е най-добро - факт. Ако е ръчна кутията няма ли повече опции за цвят при същото ниво на оборудване? На мен мечтата ми беше чисто бяла Октавия 3, но за добро или лошо имаше налични само кафяв топаз и спортно синьо - да се чуди човек кое от кое е по-хубаво...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият избор от налични имах пред себе си. Избрах брилянтен металик (сребрист). Имал съм черна кола,макар кукла като я погледнех, така и не успях да я поддържам винаги чиста. Плюс напичането лятото + всяка ама ВСЯКА драскотина,опиране,сурване на някоя кифла с тъпа чанти в Мола, всичко виждах по колата. Сега ми е по-спокойно с тоя цвят,макар и скучвн за мнозина.

Аз също вярвам,че каквато я представят в брошурите и ходи на дизайнерските линии.

 

Другите цветове - черн обсъдихме, супер як,ако е чист,но много трябва да се поддържа,аз не мога.

 

Капучиното е също хубав, жена ми ми набива канчето като види капучино щото тя искаше него.

 

Отделно ако е vRS пък там-черно,червено,бяло,метеоритния,зелени,абе всичко и ходи без сребрист и капучино.

 

Топаза също е много приятен цвят (L&K),макар малко да ми розове или лилавее на пряка слънчева. И му личат мръсните дъждивни капки също като на черната.

 

На вкус и цвет товариши нет...успех ;)

 

Защо не искаш да ти ги покажат,мен каквото съм искал като цвят и оборудване са ми показвали от паркинга им. Е без 1.8 TSI - това е като легенда ;)

 

п.п. пиши ако искаш снимков материал или F2F, макар да има много сребристи и надали не си виждал

Аз ходих в Еуратек и отидох за една кола, пробвах друга, накрая се качих на трета, после видях четвърта и реших да поръчам пета... горе долу манджа с грозде. Само че като ходих там бях в движение и не гледах цветовете, защото си бях избрал друг цвят ... по после реших, че искам колата да е Вижън и там се оказа, че има само тези три поръчани и се чакат производство... само че аз вече съм с гипсиран крак и ми е доста трудно всяко движение... И тъ като досега не съм карал Шкода доста време четох по форума гледах снимки и не мога да се ориентирам ... като че ли черния цвят ми допадна, но и аз си мисля, че няма как да подържам колата в перфектен вид с този цвят  и май ще е нещо от двете сиви... Все пак бих се радвал на снимков материал от теб, нищо че вероятно съм го виждал. Все пак колкото повече толкова повече :)

 

Здравей,

От личен опит в никакъв случай не бих препоръчал черна кола, особено ако се вглеждаш. От друга страна светло сивото, ако се има предвид сребрист металик - също от личен опит бих казал, че е супер претенциозен от гледна точка на последващи боядисвания - почти не съм виждал сива кола, на която да не си личи нещо боядисвано - винаги има разлика в нюанса. Може би от трите бих избрал капучиното от гледна точка на това, че най-малкото ще му личи прахоляка. От гледна точка на визия черното е най-добро - факт. Ако е ръчна кутията няма ли повече опции за цвят при същото ниво на оборудване? На мен мечтата ми беше чисто бяла Октавия 3, но за добро или лошо имаше налични само кафяв топаз и спортно синьо - да се чуди човек кое от кое е по-хубаво...

 

Поздрави

Благодаря за коментара и на мен визуално ... макар и на снимки, черното ми допадна на визия най-много. От друга гледна точка както казах на колегата сигурно няма да мога да го поддържам в подходящия чист вид постоянно. Не съм се замислял за ръчна, наистина може би ще има избор. Аз първоначално отидох за ръчна скоростна кутия, но пък се качих на един РС автоматик и нещо си промених мнението.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем нямаш със сивия металик. Изключително държелив на мръсотия е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем нямаш със сивия металик. Изключително държелив на мръсотия е.

светло сивия и сивия металик едно и също ли са... Предполагам на сивото не са забелязва много и прахоляка и някои по леки зацапвания по автомобила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят се води брилятно сив металик - светъл е. Не се забелязва определено прахоляк и леки зацапвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят се води брилятно сив металик - светъл е. Не се забелязва определено прахоляк и леки зацапвания.

Мен нещо много ме объркват тези 100 вида сиво ... брилянтно, светло сиво, тъмно сиво и наистина има разлики между тях, но като ги погледна ги бъркам все кое кой вид сиво е  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми беше бяла - бяло и мръсно. Ужас, особено зимата в кишата запрличваше на прасе в кал. Втората маслено зелен металик - много красив цвят, но лятото жега яко и всяка драскотина се вижда. Сега брилянт металик - най-съм доволен. Не се личат драскотините и много държи на мърсотия. Успех от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми беше бяла - бяло и мръсно. Ужас, особено зимата в кишата запрличваше на прасе в кал. Втората маслено зелен металик - много красив цвят, но лятото жега яко и всяка драскотина се вижда. Сега брилянт металик - най-съм доволен. Не се личат драскотините и много държи на мърсотия. Успех от мен.

Благодаря, аз се насочвам мисля към един от двата по светли цвята, може би наистина трябва да видя как стоят на автомобилите... Сивото съм го виждал мисля в Еуратек, но капучиното не ми говори нищо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капучиното се води 'бежово' капучино. Много е светъл също цвета, на тъмно още повече потъмнява.

Брилянтния металик е като масовите 'сиви' коли, светло сиви всъщност.

 

п.п. имаш лично съобщение. "Клик" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с капучино. Цвета е супер непретенциозен и неугледен. Колата не се отличава спрямо сребърното сиво или черното. Сребърното сиво за мен си е класически цвят за кола, на който всичко му ходи: драскотини, мръсотия, прах и т.н. Черното определено ми харесва в съчетание с много хром. За жалост, най-хубав е когато колата е измита, след ден-два...чао. Въпреки всичко аз си го харесвам капучиното и ако трябва да избирам от трите, пак него бих си избрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черно с хром ..... МММММММММ :)))) Като го видя и се залепям

Капучиното го видях на една L&K О3 - определено издръжлив цвят, също интересен, млечен е.

Взех сивото защото някой дизайнер в клиповете е сметнал, че се отличават добре линиите, отделно брат ми има Ауди сиво и някакси той го мие през година и все чисто изглеждаше. Аз мия на седмица две черното и той идва с по-чиста кола

 

И трите са супер, но ако си педантичен забрави за черното, или може ама да си педантичен и леко луд с много свободно време :)

 

иначе ето ти един линк, който аз гледах (наред с всичко друго) за цвят избор за О3 : https://www.carwow.co.uk/blog/skoda-octavia-colour-guide-016

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капучиното се води 'бежово' капучино. Много е светъл също цвета, на тъмно още повече потъмнява.

Брилянтния металик е като масовите 'сиви' коли, светло сиви всъщност.

 

п.п. имаш лично съобщение. "Клик" :)

Значи ако те разбирам светло сивото което се предлага и брилянтното са почти еднакви на цвят... Ще бъде "Клик" още съм нов и бавно се ориентирам.

 

Аз съм с капучино. Цвета е супер непретенциозен и неугледен. Колата не се отличава спрямо сребърното сиво или черното. Сребърното сиво за мен си е класически цвят за кола, на който всичко му ходи: драскотини, мръсотия, прах и т.н. Черното определено ми харесва в съчетание с много хром. За жалост, най-хубав е когато колата е измита, след ден-два...чао. Въпреки всичко аз си го харесвам капучиното и ако трябва да избирам от трите, пак него бих си избрал.

Аз съм решил да не се бавя много с поръчката, а доколкото разбрах колите са поръчани вече и са в производство, т.е. няма да мога да избирам допълнителни неща ... иначе много чакане ма ще отиде ... Това с непретенциозен и неугледен малко ме изненада... В къщи домашните му се огледаха на него, но аз май бих предпочел първо на живо да сравня, после да не се псувам в колата поне за цвета...

 

Черно с хром ..... МММММММММ :)))) Като го видя и се залепям

Капучиното го видях на една L&K О3 - определено издръжлив цвят, също интересен, млечен е.

Взех сивото защото някой дизайнер в клиповете е сметнал, че се отличават добре линиите, отделно брат ми има Ауди сиво и някакси той го мие през година и все чисто изглеждаше. Аз мия на седмица две черното и той идва с по-чиста кола

 

И трите са супер, но ако си педантичен забрави за черното, или може ама да си педантичен и леко луд с много свободно време :)

 

иначе ето ти един линк, който аз гледах (наред с всичко друго) за цвят избор за О3 : https://www.carwow.co.uk/blog/skoda-octavia-colour-guide-016

Благодаря ще погледна линка... Честно казано много свободно време нямам, така че миене всяка седмица или през седмица няма как да стане... Черното най- ми допадна на мен, но това с цапането ме притеснява малко, защото сегашната кола я мия по 3 пъти максимум в годината, новата едва ли да се дореди повече до автомивка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светло сивото==брилянтен металик. Като снимките на лично,които ти пратих.

 

Капучино==бежово.Млечно.

 

Ако жена ти е харесала капучиното вземай него,моята все още ми дудне по светофарите като види капучино.

 

Виждал съм черен хеч и комби.Определено черно на комби много го стеснява визуално спрямо по-светъл цвят.На паркинга в офиса има и черна лифтбек,визуално супер (но добави и хром пакета), пак визуално я прави по-малка (нормално). И накрая - дреме ти вземай първото което ти е допаднало като си го видял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светло сивото==брилянтен металик. Като снимките на лично,които ти пратих.

 

Капучино==бежово.Млечно.

 

Ако жена ти е харесала капучиното вземай него,моята все още ми дудне по светофарите като види капучино.

 

Виждал съм черен хеч и комби.Определено черно на комби много го стеснява визуално спрямо по-светъл цвят.На паркинга в офиса има и черна лифтбек,визуално супер (но добави и хром пакета), пак визуално я прави по-малка (нормално). И накрая - дреме ти вземай първото което ти е допаднало като си го видял.

Тука ми е малко сложно за обяснение... Иначе колата ти я разгледах супер е ... много ми хареса ... Цвета също много добре и стои. Със здраве да си я караш и много безаварийни километри с нея...

 

Добре е капучиното, супер стои... до тук мисля, че вече ми се избистри в главата, че макар и първоначално да исках да взема черната с оглед на липсата на време и поддръжка, по добре ще е да се ориентирам към някой от другите два цвята. Мерси за помощта която ми оказвате...  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skodafen, за поръчани иде реч, иначе аз кофти изглеждаща О3 не съм видял досега по улиците. Мен всеки цвят ми харесва на тая кола :)))

 

tigar4o - дизел или бензин си избрал? и кое оборудване си си харесал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капучиното е хамелион. Веднъж е бежово друг път сиво. Два пъти се връщах в ЕТ да ми показват цвета, защото не бях сигурен какво съм си поръчал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ми харесват кварц и платин сиво

Това което съм посочил са трите цвята поръчани и в производство в момента... Тези ги няма в момента

 

Skodafen, за поръчани иде реч, иначе аз кофти изглеждаща О3 не съм видял досега по улиците. Мен всеки цвят ми харесва на тая кола :)))

 

tigar4o - дизел или бензин си избрал? и кое оборудване си си харесал?

2.0 DSG дизел ... имаше наличен един топаз Стайл, но размислих и мисля Вижън да е ...

 

Капучиното е хамелион. Веднъж е бежово друг път сиво. Два пъти се връщах в ЕТ да ми показват цвета, защото не бях сигурен какво съм си поръчал :)

Твоето капучино ли е... Доволен ли си от него - като цвят... трябва и аз да отида да го огледам по внимателно ми се струва :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм коли с различни цветове - бяла, жълта, тъмно зелен металик, бежова, черна, светло синя и сега сиви (брилянтен металик).

Когато си поръчвах Октавията, около 2 седмици се чудих за цвета и след обстойно обмисляне се спрях на брилянтния металик. По принцип черното ми харесва повече, но е ужасно трудно да се поддържа чист (знам от опит). Въпреки това щях да го поръчам, но гледах едно изследване за температурното въздействие на слънцето върху боята ( нагряването на купето купето) в зависимост от цвета на автомобила.

При еднакви външни условия, на обяд, 34 градуса, пряко слънце, еднакви коли - черна и сребърна, с инрачервен термометър се отчетоха - 53 градуса на сребърната и 84 градуса на черната. Замислих се... Хм... 30 градуса разлика. Тя ще се промъква и в купето, и там ще е по-голяма фурната...  И реших.

В крайна сметка ти ще си я гледаш всеки ден и какъвто и цвят да избереш, трябва ТЕБ да те кефи.

Успех. :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм коли с различни цветове - бяла, жълта, тъмно зелен металик, бежова, черна, светло синя и сега сиви (брилянтен металик).

Когато си поръчвах Октавията, около 2 седмици се чудих за цвета и след обстойно обмисляне се спрях на брилянтния металик. По принцип черното ми харесва повече, но е ужасно трудно да се поддържа чист (знам от опит). Въпреки това щях да го поръчам, но гледах едно изследване за температурното въздействие на слънцето върху боята ( нагряването на купето купето) в зависимост от цвета на автомобила.

При еднакви външни условия, на обяд, 34 градуса, пряко слънце, еднакви коли - черна и сребърна, с инрачервен термометър се отчетоха - 53 градуса на сребърната и 84 градуса на черната. Замислих се... Хм... 30 градуса разлика. Тя ще се промъква и в купето, и там ще е по-голяма фурната...  И реших.

В крайна сметка ти ще си я гледаш всеки ден и какъвто и цвят да избереш, трябва ТЕБ да те кефи.

Успех. :plate_skoda:

Изключително интересно изследване... Предположих, че има разлика, но все пак не очаквах да е толкова фрапантна. Колата ще стои в гараж иначе, но през деня ще е в голям прахоляк навън... Те цветовете на Шкодите добре им стоят затова и толкова се зачудих в избора... Благодаря за интересното и обосновано мнение... Лично аз вече почти съм се отказал вече от черното, нищо че първоначално него исках...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес случайно спрях до една такава и докато чакам реших да ги снимам една до друга.

Както и други колеги казаха (и аз по пътищата съм го видял) - хамелеон е. Днес беше сумрачно и беше по-наситен цвета капучино. В ярък ден е млечен.

 

Просто като референция, аз никога не съм ги виждал една до друга, когато ми се налагаше да избирам

 

Br_vs_Cap2.jpg

 

Br_vs_Cap1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.