Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дискове за Skoda Octavia


nZero

Recommended Posts

След като се видяхме с колегата Skoda20VT реших да взема Старлайн за предни и задни. Не съм карал с такива до сега, но пък чух доста добри отзиви за дисковете.

За предни накладки избрах ATE Ceramic, задните също ще са АТЕ.

Тази неделя ще ги качвам, като навъртя някой друг километър ще пиша как са.

Това са дисковете :

037785281.jpg

 

 

Поздрави.

Аз съм с такива дискове отпред вече 16-17000км, отзад около 25000км. Предните започнаха да тресат доволно вече, ще ги сменя пак със същите другия месец към края като сменям гумите.Предните ми TRW дискове изкараха около 2000км преди да се изкривят .Сменил съм цялата предница - тампони, шарнири, биалетки, шенкели, лагери....оправия няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • niki

    12

  • 4е4о

    10

  • b3lq7a

    9

  • Skoda20VT

    9

Най-много писали в темата

http://www.ate-brakes.com/products/disc-brakes/ate-ceramic-brake-pads/

 

Относно керамичните накладки на Ate, доколкото мога да си го преведа излиза че са "longlife" без да износват повече от нормалните диска. Без прах и без музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега niki, да от аутокели са но са тези от 100 и нещо лв.защото моите са 288 мм. Не помня вече колко точно е цената защото са вече на повече от 30000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, PB 2480S . Аз съм изключително доволен, никакви проблеми до сега. На Ate power disc е 118 лв. Което не бих казал че е кой знае колко по скъпо имайки се в предвид че Ate си е топ марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох темата отгоре отгоре. Аз съм се справил към този момент с проблема - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/46262-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8/page-6

 

От както съм направил описаната процедура, да съм минал към 15 000 км. За сега всичко е наред. Не знам дали е достатъчно дълъг пробег, за да мога да кажа, че проблема е решен. Нямам никакви, дори и най-леки симптоми на тресене към момента.

 

 

, а за съжаление с годините качеството на дисковете чувствително намалява.

 

Ето това е "ключа" от палатката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, PB 2480S . Аз съм изключително доволен, никакви проблеми до сега. На Ate power disc е 118 лв. Което не бих казал че е кой знае колко по скъпо имайки се в предвид че Ate си е топ марка.

И аз днес си взех Starline,но номера е 2544,не знам каква е разликата с 2480.Цената с отстъпката е 40 лв за бр.Интересно ми е при монтажа,трябва ли да се спази посоката?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 дни взех предни и задни накладки на Ate за другата кола и задните свирят. Спира по добре от преди но с малка скорост като намалявам свирят. Ако не се оправят ще слагам EBC като на Шкодата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дефинирайте "спират по-добре". Много често почна да се ползва без да е дефинирано  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При натискане на педала няма забавяне. Не потъва. Усещат се спирачките като мигновенни. С по малко усилие върху педала автомобила спира по добре. Ръчната спирачка вече държи. Апаратите отзад са в перфектно състояние. Не свирят при никакви условия. Джантата си почернява както предната. Не с това количество като отпред но разликата се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 дни взех предни и задни накладки на Ate за другата кола и задните свирят. Спира по добре от преди но с малка скорост като намалявам свирят. Ако не се оправят ще слагам EBC като на Шкодата.

кой модел на EBC ? на мен познати ми хвалят Greenstuff спирали много добре но и цената им е горе долу х2 сравнена с читави афтърмаркет накладки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

.....след 2 месеца и близо 5к км. пак тресат - нови дискове АТЕ с накладки АТЕ...............много тъжно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти 7000км и Старлайна се държат перфектно. 

Нямам оплакване отностно допълнителни шумове или вибрации.

 

 

Поздрави.

Редактирано от kukumitcin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....след 2 месеца и близо 5к км. пак тресат - нови дискове АТЕ с накладки АТЕ...............много тъжно!

Ходил ли си скоро на автомивка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходил ли си скоро на автомивка?

не, моята нали е сива и много рядко и се случва. Но дори и да й се случи излизам специално да я измия. Никога след по-дълго шофиране не я мия, че нали загряват дисковете.......пък на мен и без това не ми върви с тях. :nea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно. Мица я карах с ATE PowerDisk и накладки ATE и бях доволен ... докато не ми измиха колата с горещи дискове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, моята нали е сива и много рядко и се случва. Но дори и да й се случи излизам специално да я измия. Никога след по-дълго шофиране не я мия, че нали загряват дисковете.......пък на мен и без това не ми върви с тях. :nea:

 

Ми, ако влезеш със загрели дискове в локва, ако вали дъжд? По принцип дисковете загряват при интензивно използване на спирачка при спускане и градско.

На дълго по магистрала и извънградско не загряват. Но, не в това е проблема. Проблема е в качеството на дисковете. Да не кажа - боклуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

.............................и развръзката. Трябваше да сменям тампони по предницата и помолих Евгени да ги погледне и дисковете. Много интересно са прегряли на сектори - на кръгове с различни диаметри - пълна лудница......... а не съм състезател и не карам газ-спирачка. Сложихме нови Zimmerman - благодарности на Евгени за коректното отношение! Значи като се замисля освен дисковете шкодата е желязна - близо 6 години я карам и това ми е първия ремонт по предницата, а и задните амортесьори смених - много добра кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изкривих два комплекта Цимерман в/у двете шкоди. Дано имаш късмет. Баси станиолите, толкова ли е сложно да се направи читав диск бе мама му стара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изкривих два комплекта Цимерман в/у двете шкоди. Дано имаш късмет. Баси станиолите, толкова ли е сложно да се направи читав диск бе мама му стара...

Пробвай с АТЕ. На Аудито съм слагал и е нямало драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2 семейни коли - ф1 и а6 преди 6м сменихме и 4те диска и накладки с АТЕ от Тех-ко. Нямат забележки, единствено ако се брои за минус цапането на джантите, но за мен е ОК това. Накладката е мека и няма да криви диска. Аудито мина 15х км, фабията е на малко, но определено АТЕ са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.