Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Карти за отстъпки в бензиностанции Лукоил


b3lq7a

Recommended Posts

Днес заредих в Лукоил и служителката ми каза, че сега са пуснали карти за отсъпки на клиенти. По-принцип от няколко години не мога да си взема, че не даваха нови, раздаваха ги от СДИ брокер, СБА и тн. Сега дават, до кога не знам. Условията за получаване няма, отстъпките са 5ст за бензин и дизел през седмицата и още 2ст събота-неделя. На газта 2ст и още 2ст събота и неделя. Споделям го за хора, които искат да имат и оттях карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За които плащат кеш са отстъпките на Лукойл.

Ако някой е платил с дебитна/кредитна карта и са му дали отстъпка да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и карти с по-добри отстъпки.

5 за газта и 7 за другите горива.

И отстъпките са при кешово плащане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и карти с по-добри отстъпки.

5 за газта и 7 за другите горива.

Как може да се сдобие човек с такава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой не успее да си вземе да ми пише да му дам - имам карта, но не я ползвам заради това, че не може да плащаш с карта и да ползваш отстъпката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като заредих в събота и си дадох картата за отстъпка, служителката ми даде един бял плик и ми каза, че вътре има нова карта, която трябва да си регистрирам на сайта на Лукойл и която ще ми замени старата. Иначе ето адреса за регистрация http://club.lukoil.bg/

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобна карта. Не ми харесва, защото искат само пари кеш. От това си правя някои изводи и не ме устройва. Отделно за делници и празници различни условия. Не са моите хора, определено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София рядко съм сипвал в Лукоил, но в страната(най-вече на Созопол) ми се е случвало и макар с малка разлика с карта или без, съм искал да имам. Има локаций където са само те или незнайни бензиностанции. От 2-3год все не даваха и казваха на касата - няма издаване на нови карти, питайте по-натам. Не знаех, че е само касово плащането, аз си плащам почти всичко с дебитна карта, свикнах, най-вече заради случаите, в които са ми връщали по 10тина лв на монети... Като пълня сипвам за повече пари отколкото нося на банкноти, та ме загубиха. Харесвам си Шел, доволен съм от години, слагам си обикновенни горива и добавки. В БГ все са бозави. Сипвах в Гърция миналата седмица... Друго е, макар и доста по-скъпо, харчи по-малко и върви повече. Моторът издава друг звук. Чак ме беше страх да натискам да не пренадуе турбото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те зареждат всякак, никого не връщат, но ако някой се надява на отстъпки при тях трябва да плаща с банкноти. В такъв случай и за мен не представляват интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години си подарих картата, точно по тази причина - плащането само в брой.

И не ми липсва .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Малко актуална информация. Днес си взех карта (през СБА) и в общите условия пише следното:

 

КАКВО ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ ЗА ВАШАТА КАРТА „ЛУКОЙЛ КЛУБ":

» Картата „ЛУКОЙЛ клуб" е валидна само при плащане в брой и с банкова карта.
» При закупуване на горива и/или стоки от бензиностанции ЛУКОЙЛ предоставете картата си „ЛУКОЙЛ клуб" на касиера на обекта, преди да платите закупените горива и/или стоки.
» Карта, използвана на даден обект, не е активна в продължение на 12 часа на същата бензиностанция. Ако се налага да заредите в този период, можете да го направите на всяка друга бензиностанция от веригата ЛУКОЙЛ в цялата страна.
» При загубена/открадната карта клиентът може да заяви блокиране на телефона на Гореща линия ЛУКОЙЛ 0800 20 220.

 

Може би вече не важи само за кеш плащания.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сайта на Лукойл пише, че от 01.07.2017 г. вече може да се ползва картата за отстъпки и при плащане с банкова карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като Ви слушам изглежда че повечето от вас предпочитат карти за плащане вместо пари? С такова впечатление оставам? Интересно ми е защото по презумция винаги парите в джоба са предимство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като Ви слушам изглежда че повечето от вас предпочитат карти за плащане вместо пари? С такова впечатление оставам? Интересно ми е защото по презумция винаги парите в джоба са предимство.

 

Мише, аз откакто имам кола плащам с карта на бензиностанциите (също така в магазина и за всичко общо взето) - от 2008ма имам банкова карта и не обичам да нося пари в себе си. В нормалните държави никой не вади пачката, за да си покаже колко му е голяма пi6ката :) Там са минали на друго ниво - всеки вади картата, на която пише Gold, Platinum, VIP и т.н. И като чета какво пишат хората - само се радвам, че не ходя за нищо на тази верига бензиностанции... Като човек свикнал да плаща само с карта, когато трябваше да плащам на GO Petroleum в кеш, без касова бележка, без нищо (това е ясно на всички защо се прави) - много ми беше неудобно първо да мина НЯКЪДЕ на банкомат, да тегля пари, да ги разнасям и т.н...

 

Предпочитам да не смятам колко точно ще ми върнат ресто и т.н. - просто да подам картата, да видя сумата на дисплейчето, да одобря и да се приключва. И без това всичко е достатъчно сложно, не искам да се затормозявам допълнително.

 

Като чета какво пишат хората - това с плащането по банка и няма отстъпка - цигански истории от средновековието... Ти може би знаеш на колко точно вземат нафтата ;) Съвсем наскоро, по погрешка, получих мейл с ценова листа - не беше за мен изобщо, просто са объркали мейла хората - там пише 0.79лв с ддс за EN590 нафтата, купена от Лукойл (ако си я купиш от Нефтохима в Бургас) - това е цена при минимално количество 1000 литра ;) Разбирам, че има да се плаща на персонал, сметки всякакви, доставка, ток, вода, кенеф, други такива истории, по бензиностанциите - затова съм твърдо "ЗА!" за бензиностанции на самообслужване и максимална цена на нафтата 1.50лв - мечти ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти може би знаеш на колко точно вземат нафтата ;) Съвсем наскоро, по погрешка, получих мейл с ценова листа - не беше за мен изобщо, просто са объркали мейла хората - там пише 0.79лв с ддс за EN590 нафтата, купена от Лукойл (ако си я купиш от Нефтохима в Бургас) - това е цена при минимално количество 1000 литра ;)

Това е цена без начислен акциз.

Предполагам знаеш?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е цена без начислен акциз.

Предполагам знаеш?

 

В документа не пише такова нещо изобщо, не знам начислен ли е или не и кога точно се начислява :)  Пише, че има ДДС + транспортна такса и отстрани има колона "цена за реализация с ддс" и т.н. Нямам идея...

 

Между другото - цена за директна реализация е 1.68лв/л...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като Ви слушам изглежда че повечето от вас предпочитат карти за плащане вместо пари? С такова впечатление оставам? Интересно ми е защото по презумция винаги парите в джоба са предимство.

 

Точно в подчертаната част ти е заблудата - парите в джоба не само, че не са предимство, но дори напротив - огромен недостатък са. По ред причини, сред които ще изброя само 2:

 

1. имаш ли кеш пара, по-бързо ти излита от джоба

2. носиш ли повече пари в себе си, винаги има риск (особено в държава като БГ) да се окажеш без тях вследствие на злоумишлени действия на лица, твърдо решили да те разделят с тях.

 

Откакто имам карта, плащам навсякъде с нея - не само по бензиностанции, но и в магазини, супермаркети и прочие. Кеш нося в джоба не повече от 20-ина лв. ако случайно се случи някъде да се наложи да плащам и да няма ПОС терминал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кеша има едно основно предимство - минава навсякъде. В Бг е пълно с места, където ще ви гледат "умно" като им показвате картата. И не само в БГ, скоро един познат ми се оплака, че в малко хотелче в Австрия, му се изсмяли като показал карта.

 

А и на много места по света, плащайки в кеш, получаваш "отстъпка". Сивата икономика не сме я измислили ние :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и на много места по света, плащайки в кеш, получаваш "отстъпка". Сивата икономика не сме я измислили ние :)

 

Още една причина да НЕ плащам кеш - не стимулирам сивата икономика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в подчертаната част ти е заблудата - парите в джоба не само, че не са предимство, но дори напротив - огромен недостатък са. По ред причини, сред които ще изброя само 2:

 

 

Правило ми е да не споря в форуми.Защото не води до нищо добро.Затова просто кротко ще посоча къде е грешката.Това за което говоря се нарича на жаргон финансова култура. Не се преподава но не е толкоз сложна и учудващо малко хора я знаят.Даже и банкерите често нямат понятие как работи банковата система. Казвам всичко това защото когато имаш вземане даване с човек с лоша финансова култура неизменно и ти ще постарадаш. Ще посоча три примера където аз съм пострадал.

1.Продавам имот на един боен дядо.В общи линии аз почти съм на края на строежа а той плаща капаро което е 10% от сумата.Останалата сума след като аз съм готов(акт 16).Въобще работата се върти ДАЛИ АЗ ще завърша и ще прехвърля имота защото дядото има ВСИЧКАТА СУМА в банката.Сиреч парите са готови аз съм проблема.Дядото пожела и сума ти промени които са доста тежки (местене на стени и преустройства). Накрая съм готов и му викам "Давай". Той обаче казва "Абе момче влога ми изтича след няколко месеца гледам не бързаш айде изчакай".Веднага ми светна червена лампа защото е нарушено основното мое правило за сигурноста ама си мисля нямам нужда от пари що да не го изчакам човека. Ами след 2 месеца се обади жена му.Плаче.Щял да се самоубива.Влога му е бил в КТБ.А сега де.Парите са много шестцифрена сума. Какво правим? Колко да чакаш? месец? Година? Договора му е изтекъл отдавна.Закона гласи: Нотариална покана даваш още един месец срок и продаваш на друг.Аз винаги съм връщал капарото защото не искам да ми тежи на съвеста.Обаче в този случай това е неприложимо защото дядото е направил толкоз промени че този имот е само за него.Кво правим? Нали банковата система е стабилна?

2.Втори случай. Мой колега отива в Америка на сватба.Сватбата е в един много луксозен скъп курорт (забравих му името) някъде из Флорида.Когато пътуваш картата е необходимото зло. И човеко си знае че има масово злоупотреби и си приготвил две от различни банки. Първата изгърмя още същия ден.Наобед седнали в ресторант и платил с карта вечерта вече била блокирана заради злоупотреба. Човека вади втората. Тя на втория ден и тя. каза че брал срам и се наложило да вземи кеш пари от родата там. Учудването му беше бързината на източване както и факта че това се случва в скъп луксозен курорт а не в гето.

3.Това е най драстично но ме е отвратило от банките. Не знам дали знаете но във всяка една по голяма банка в управлението има поне един човек който мисли как да присвои пари.И най лесно това става чрез смърт на вложител.Много е гадно. Давам пример.Ако по някаква причина почине твой близък и той има пари в някоя банка аз твърдя че трудно ще си ги вземете.Трябва да отидете с удостостоверение за наследници и ПИСМЕНО ДОКАЗАТЕЛСТВО че той има пари там.Примерно банково извлечение изобщо документи ти трябват.А пък се знае че точно това хората не пазят.Ако все пак извадиш банката има ефективна контраатака Особено в случай на инцидент.Станала катастрофа мъжа починал.Съпругата отлично знае че мъжа и има частна сметка в еди коя си банка. Ми не и дават парите бе. Опитайте.

 

Та така.Ако погледнете основните правила и степенуването по ценност то е следното:

1.Земя--- територия парцели

2.Недвижими имоти (жилища магазини сгради)

3.Основни суровини- този позиция се конкурира с втора

4.Пари. Валута-златен стандарт

5.Пари - валута без златен стандарт

и така нататък

В основни линии парите това са едни хартийки които имат момента стойност. Долу горе стабилна.На практика ние нямаме златен стандарт(от 1973г някъде) следователно нашите пари представляват едно обещание от банката. И контрол от нейна страна.Обаче и това и е малко. Тя иска да вземе парите от нас (които и без друго са хартийки!) и в замяна да ни даде виртуални пари.Във вид на карти. Това значи пълен контрол.Ами не ща. Аз не мисля че банката може да управлява МОИТЕ пари. Това означава че с едно чукване на комп може да те заличи бе?! И го прави!!! Иди доказвай и се бори. Какво значи в белите страни било така?! Кои са тези бели страни? След като в Америка кеша е на почит?! А в Австрия са се изсмели?! Нали наскоро искаха да премахнат парите в кеш до 10 000? В Германия си купуваш имот с ПАРИ В БРОЙ.  Естетвено че на кеша винаги има отстъпка.Защото е сделка сигурна на сто процента.Иначе..Аз ей ся отивам до банкомата и ти давам парите.Ами отивай. Ама не се знае дали ще ти ги дадат.(виж първи пример!)Може и банкомат да не намериш.Може да е празен.Ако ли пък е в магазин после ми създаваш ядове да ги тегля тези пари а самото теглене е пари и време.Помисли.

Иначе всичко е сигурно банката е стабилна. Ама го обяснете на дядото.

Запомнете добре.Парите кеш ГАРАНТИРАТ свобода. Пълна свобода. И са винаги на почит. И ще бъдат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега, малко отиде в космоса :) Когато стигнем до 6 цифрени суми, тогава няма да ги държа в банка, разбира се - това е най-голямата глупост, която неразбиращият човек прави ;) Дай ми 6 цифрена сума и гледай какво става за много кратко време ;) Парите обичат да се въртят, не обичат да "спят" под дюшека или в банката - това ми е съвсем ясно...

 

Но докато сумата в банката е максимално 3-4 цифрена - дреме ми на шушулката - с тях и без тях... 5-6 цифрени суми се въртят, а не се карат да спят в банки - глупаво е да караш парите да спят, и то мноооого глупаво ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запомнете добре.Парите кеш ГАРАНТИРАТ свобода. Пълна свобода. И са винаги на почит. И ще бъдат.

 

Мишо, всичко което си написал е чудесно, но има държави изключения.

Швейцария например. То не е уместно да се споменава, щото там не изповядват евроатлантически и еврогейски, пардон - европейски ценности.

Та, там всичко с фактура и всичко по банков път. Викаш майстор да ти смени изгорялата крушка на полюлея в хола - получаваш фактура и банкова сметка за превод. Пари на ръка - не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.