Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Карти за отстъпки в бензиностанции Лукоил


b3lq7a

Recommended Posts

Венци, та колко викаш дивидент ще ви дадеш, ако инвестирам в теб 5-6 цифрена сума?

Дай и ще говорим, правя веднага бизнес план и действаме :P не искам никоя банка да лапа от мен още... Имам доста идеи за 6 цифрени суми.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

3.Това е най драстично но ме е отвратило от банките. Не знам дали знаете но във всяка една по голяма банка в управлението има поне един човек който мисли как да присвои пари.И най лесно това става чрез смърт на вложител.Много е гадно. Давам пример.Ако по някаква причина почине твой близък и той има пари в някоя банка аз твърдя че трудно ще си ги вземете.Трябва да отидете с удостостоверение за наследници и ПИСМЕНО ДОКАЗАТЕЛСТВО че той има пари там.Примерно банково извлечение изобщо документи ти трябват.А пък се знае че точно това хората не пазят.Ако все пак извадиш банката има ефективна контраатака Особено в случай на инцидент.Станала катастрофа мъжа починал.Съпругата отлично знае че мъжа и има частна сметка в еди коя си банка. Ми не и дават парите бе. Опитайте.

...

Когато родителите ми починаха ми се наложи да проверя точно този случай и ... не си прав. Минах през всички банки в които родителите ми имаха и/или са имали влогове. В това число и ДСК. Навсякъде срещу удостоверение за наследници ми извадиха пълна справка относно влоговете на родителите ми. Естествено за тегленето трябваше да сме заедно със сестра ми, но за справка беше достатъчно само удостоверението за наследници. И получените справки напълно отговаряха на намерените документи в къщи. И нямахме проблем с тегленето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм отишъл в космоса защото стана дума за кеша или карта. За предимства и недостатъци.И защо се полага отстъпка за пари в брой.

В общи линии картите са по проблемни от парите в джоба и всички които боравят истински с пари го знаят.Затова има отстъпки за пари в брой.Един път заради сигурноста втори път заради спестяването на труда после да ги вадиш от сметката.

В момента сме в началото на нов финансов цикъл и това наистина е сериозен въпрос.

Факт е че притежателите на карти са изкючително уязвими.

Не случайно примерно "умните" мутри(новия отряд) първо там удрят.Аз мога да те блокирам за няколко дена буквално и то напълно законно. И докато се оправиш аз ще си свърша работа.Примерно ако сме конкуренти за един имот или търг.

На практика ако нямаш реални активи и зависиш от всички.Пълен тотален контрол. Много е опасно това.Да зависиш от банкер като Харпацумян?! Бррр..

Твърдя че от 2007 година някъде въпреки че сме валутен борд нашата банкова система мина в свой си много особен режим който който хич не отговаря на нормалните банкови практики.Това е нещо като отстъпка от втория "хартиен златен стандарт".Между другото и много от "банките" на белите държави са така.И това се приема за нещо нормално.А това е страшно.Хората не знаят как точно функционира системата.Като внесат пари в банката си мислят че са там.Възприема се нормална ликвидност под 20%. Това означава че народа внася 10 милиона реални пари банката има при себе си макс 2..Останалите 8 са другаде.По правило в БНБ. И ако се случи да си ги поискат БНБ ще ги даде.Ако ги има.Щото управляващите имат достъп до тях. Ако ги няма просто ще ги напечатат. Та това е. Обещание че ще ги напечатат.

Всички карти са обещание за хартиени пари.Което обещание не винаги може да се спази.Затова картодържателя е ПО НИСКО НИВО от плащача кеш. 

В момента банковата система е подобна на пенсионния модел у нас който се основава на солидарност. Но това не е солидарност по пари. Не ми се иска и там да правя анализ. Написах тези постове защото преди няколко месеца така изгърмях един човек.Което не е хубаво разбира се.Просто го прередих заради парите в брой. А той обеща на другия ден да ходи да преведе. Ама аз казах на собственика че: Я преведе Я не.Може да преспи и друг акъл да му дойде може жена му да го разубеди може кола на улицата да го сгази. И не на последно място кой сериозен човек отива да купува без пари в джоба?!?

Ако някой има смислени аргументи ще се радвам да ги сподели. Защото аз съм изкарал 3 цикъла и продължавам да уча.

 

П.П

Учих съвсем накратко швейцарската банкова система. Не твърдя че я знам.Достигнах до извода че са лицемери защото преди втората световна война швейцария е дребна и с нищо неизвестна страна.По някаква причина нацистите са я избрали за своя банка.На практика те убиват и грабят и повечето авоари се депозират там.Затова и Швейцария по време на войната е пощадена и един вид неутралитет запазва.Защото и съюзниците не я съдят.Както се случи с Япония примерно. След войната много от златото и авоарите останаха там в Швейцария.И изведнъж тя процъфтя.И банковата им система била най стабилна не случайно има легенда за "стабилната швейцарска банка". Що Швейцария има собствена валута а не евро? що се изсмяха като им предложиха еврото?Що се фукат (тогаз де) че имат златен стандарт? А ние им предлагаме хартийки евро. Ама това са мой умозаключения и не съм убеден че са сто процента верни.Уча и разучавам нашия си лев а не чуждия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато родителите ми починаха ми се наложи да проверя точно този случай и ... не си прав. Минах през всички банки в които родителите ми имаха и/или са имали влогове. В това число и ДСК. Навсякъде срещу удостоверение за наследници ми извадиха пълна справка относно влоговете на родителите ми. Естествено за тегленето трябваше да сме заедно със сестра ми, но за справка беше достатъчно само удостоверението за наследници. И получените справки напълно отговаряха на намерените документи в къщи. И нямахме проблем с тегленето...

 

И това съм сигурен се е вярно. Понякога и това се случва. Но често не е.Зависи коя е банката и дали си отишъл с документи и дали е имало възможност за манипулиране. Зависи и по кое време е било.В смисъл колко отдавна.И човека в управлението който е трябвало да ги присвои просто е спал и пропуснал :D

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо, просто отиваш в БНБ и ти предоставят извлечение, наследодателят в кои Банки има авоари, разплащателни и прочие сметки !

Това е официален документ! Струва смешни пари и се издава веднага!

Останалото, дето го пишеш за банките - криенето на сметки и кражбата на сумите от тях, са пълни измислици !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо, просто отиваш в БНБ и ти предоставят извлечение, наследодателят в кои Банки има авоари, разплащателни и прочие сметки !

Това е официален документ! Струва смешни пари и се издава веднага!

Останалото, дето го пишеш за банките - криенето на сметки и кражбата на сумите от тях, са пълни измислици !!!

 

Точно така. Това е един възможен вариант.

Но какъв физически е проблема просто дадена банка да закрие определена сметка?Примерно изтеглил ги човека бе. На своя глава?! Звучи много грозно нали? БНБ получава информация точно от други банки.На практика каквото и подадат това е.Не е толкоз трудно да попадеш невярна информация.Практиката е показала че има много такива примери.

 

 Затова Боре не си прав но не ми спори през публичен форум.Излиза че оплювам банковата система.. Пък тя е стабилна бре.А и друга нямаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми се спори през форум, особено на тази тема в автомобилен форум. Само ще ти кажа, че за първия пример сам си си виновен. Както го описваш си се направил на добрия самарянин, а тогава винаги го отнасяш по един или друг начин. Достатъчно години съм в строителството, за да мога да го заявя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Само ще ти кажа, че за първия пример сам си си виновен.

 

нали :crazy:  договорите са направени за да се спазват. Ама ние сме хора.Емоционални същества. И не винаги постъпваме логично.И когато те помолят нещо редно е ако можеш го изпълни.Защото утре ти ще молиш.Трябва да се връщат вересиите все пак. Освен това спрях да строя и съм се пренасочил към съвсем други дейности далеч по интересни и вълнуващи.

По отношение на картите и отстъпките.Марешки разбута сериозно пазара и вече обичайните отстъпки и карти не изглеждат толкова примамливи колкото преди.Тъй като имам клиенти румънци да споделя че ТЕ твърдят че зареждали у нас щото била по хубава нафтата. Ама не мисля че е вярно.Българите казват обратното че навън по хубава. Та май е винаги чуждата кокошка патка изглежда :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега mishoo, и аз имам правило да не споря с дървени философи, независимо дали във форуми или по каквато и да било друга. С ръка на сърцето си признавам, че не прочетох романите, дето ги изписа по-горе и няма и да ги прочета. Всеки си има право на (грешно) мнение и всеки има право да живее в заблуда. Ти си живей в миналия век с пари кеш, аз ще живея в настоящето с карта, БЕЗ кеш. Остани си със здраве! Мир!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде тръгнахме,до къде стигнахме.....

Като с всичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Всичко тръгна от разплащане в търговски обекти като магазин или бензиностанция, тя на края влогове и наследници. :D

А иначе, най-голямото предимство на парите в брой е, че са най-бързо конвертируеми. Естествено това също зависи от някои допълнителни обстоятелства.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.