Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стандарта на живот в България


ID A

Recommended Posts

Сега за да те подстрекая да пиеш още една, направи сметката така все едно сме в нормална държава и застраховката се прави на водача, а не на МПСто.

Щото ако мина с 200 пред камерата, акта е на мое име, не на името на колата, нали? Понеже колата е купчина желязо и прави каквото й кажеш, в България трябва да бъде застрахована за причиняване на евентуални вреди на трети лица. Страшна логика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 256
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    32

  • The Best Forman

    26

  • mishoo

    26

  • Алекси Георгиев

    22

Най-много писали в темата

И аз вчера като четох, и като си калкулирах на трите (лични, иначе са 6-7) коли колко трябва да платя, и страдах известно време. После пих една студена биричка, и се успокоих, като си казах - който си има брада, ще си носи гребенче :) После си отворих още една студена биричка, и сега вече съм по-спокоен, да го е*а

Спокойно, Ивчо, като дойде момента за плащане ще ти стане лошо и трябва да минаваш на ракия... Аз досега ходех псувайки само към КАТ, да им плащам, сега и към SDI ще ходя псувайки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам всички ревнали колко скъпо е да караш кола...данъци, винетки, застраховки, горива....

 

А повечето имаме по 2-3 коли... По улиците ад, даже и август, зимата не се диша... До кенефа с колата ходим... На по 40 години не могат 200 стълби да качат пеша без да се задъхат.

 

Хич не ми е жал, власт да имах, тройни щяха да са разходите за каране на кола, поне в градовете. Ресурса е ограничен, т.е. скъп. И ще става все по-ограничен, т.е. по-скъп, защото стандарта се вдига. Свиквайте. Ако не можете - лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо , пак си станал с лице към възглавницата :)

Колата е вещ (уред) и е безпредметно да и се плаща застраховка , защото без магарето зад волана тя нищо ... да не говорим , че в Европата хората имат по две три коли и една регистрационна табела ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш фундаментално. Да, притежанието на автомобил трябва да е скъпо удоволствие. Инак урбанизацията ще ни убие. НО... мерките за контрол на тия явления трябва да са в тотално друга посока. Единственото реално решение към момента е платено паркиране в големите градове, както е навсякъде по света. 100-200-300 кинта на година за да можеш да паркираш в София например. Щото хората с кошници, които плащат данък (по-малък) и ГО (по-малко) в да речем Панагюрище и пълнят трафика на Пловдив...Какво по-точно ги регулира тях? А ползват на равно с пловдивчанина, който си плаща като поп.

 

От ЕКО гледна точка, бензиновата ми кола, която е с катализатор плаща четири пъти по-висок данък от средностатистическият 15-20 годишен дизел, който е на права тръба.

 

Моя проблем е, че системата е "социална" и всички ще плащат по равно. Без значение колко цапат, колко трошат и колко щети нанасят на трети лица. Къде е справедливостта тук? Кое ще ме накара като ми сдуха катализатора да дам 500 лв. за нов на вместо да опъна правата тръба? Кое ще ме накара да настръхвам при мисълта, че ако ме барнат да джигитствам, освен акт за примерно 100 кинта ще отнеса и по-скъпо с 100 кинта ГО догодина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам всички ревнали колко скъпо е да караш кола...данъци, винетки, застраховки, горива....

 

А повечето имаме по 2-3 коли... По улиците ад, даже и август, зимата не се диша... До кенефа с колата ходим... На по 40 години не могат 200 стълби да качат пеша без да се задъхат.

 

Хич не ми е жал, власт да имах, тройни щяха да са разходите за каране на кола, поне в градовете. Ресурса е ограничен, т.е. скъп. И ще става все по-ограничен, т.е. по-скъп, защото стандарта се вдига. Свиквайте. Ако не можете - лошо.

Нормално е да имам 2 коли, една лятна и една зимна. Не съм виновен аз че изпозастроиха квартала и убиха едно стабилно количество паркоместа. Не смятам че е справедливо да плащам 77лв за 3 месеца ГО, нито смятам че някой трябва да решава , дали да си карам колата или не. Това си е жива спекулация с цените според мен. А стандарта дето се вдига, не го знам кой е, ама мен заплатата ми е същата. ГО и 600лв да стане, аз съм принуден да ги плащам, но тези пари не отиват нито в моя, нито в твоя джоб, а на някой за да облажи...

 

А това с тая Екология , моля ви се... Всички знаем че не колите са най-големия замърсител, а въглищата.. С тез катализатори и прочее..

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам всички ревнали колко скъпо е да караш кола...данъци, винетки, застраховки, горива....

 

А повечето имаме по 2-3 коли... По улиците ад, даже и август, зимата не се диша... До кенефа с колата ходим... На по 40 години не могат 200 стълби да качат пеша без да се задъхат.

 

Хич не ми е жал, власт да имах, тройни щяха да са разходите за каране на кола, поне в градовете. Ресурса е ограничен, т.е. скъп. И ще става все по-ограничен, т.е. по-скъп, защото стандарта се вдига. Свиквайте. Ако не можете - лошо.

 

Звучиш ми точно като дядо ми на село. Човекът е 80-годишен (жив и здрав да ми е) върл комунист, защото твърди, че тогава имало работа, имало пари, имало разбирателство, имало всичко и нямало нужда от нищо, а сега било недоимък и мъка. Та... и той така - сяда и почва да нарежда "Ако имах власт, щях да..." и т.н.  

 

Аз лично ходя много пеш и гледам да не се возя от А - до - Б, когато мога. На ден минавам над 10км пеш. Решението не е намаляване на колите в София, а спиране на всичките тия строежи, които излизат навсякъде. И знаеш ли - това няма да стане, докато не стане като в Китай (ще се гради на височина и на дълбочина вече), защото от това се печели супер много парички! ;) Печели се от колите супер много, защото народът си трае, обича да бъде доен по всякакви начини и т.н.! Над 4 милиона регистрации в КАТ, а хората в София били само 1 300 000 души. България, реално, била 5 000 000 души. 

 

Колата била лукс, казваш... защо да е лукс? Кое му е луксозното да караш сам колата си от А-до-Б? Не го разбрах това. Без нея може, разбира се - да се върнем на каруците, ще е още по-екологично, ама тогава ще почне мрънкане за лайната по пътя, ще изскочат защитници против експлоатацията на животинките, нали :) Все ще има за какво да се мрънка. Винаги е имало превоз, винаги е имало "коли" - дали са каруци, дали друго - имало е.

 

А това, че трябва да си плащам такса "спокойствие" на разни лайнари, които после ми отказват щетите, когато наистина ми таковат майката - 'ми, такава е системата :) Не ми е ясно защо плащам ГО - честно си казвам. Идея нямам. Нито знам какво се случва с тези пари, някой си кара "бъбречния дръгел" с тях ли, нямам идея. 

 

Отделно, тръгни по рейсовете с жената и детето и ходи така, мъкни колички, влачи торбите, влачи детето и т.н. Правил съм го това с торбите и знам за какво говоря. Щом мога да си позволя да не го правя пак - аз съм щастлив. Не съм щастлив само, че трябва да плащам някакви малоумни такси, които не отиват у никого, а изчезват! И като имаме предвид, че колата ще я ползваме, само когато имаме зор да мъкнем изредените неща в предното изречение - защо да плащам 2 000лв/годишно - за какво, ако не я ползвам всеки ден?! :)

  

 

Цецо , пак си станал с лице към възглавницата

Колата е вещ (уред) и е безпредметно да и се плаща застраховка , защото без магарето зад волана тя нищо ... да не говорим , че в Европата хората имат по две три коли и една регистрационна табела 

 

Точно така. Обаче там са го измислили да е удобно. Англичанинът, с когото работим, ми каза (снощи го питах), че си кара Кодиака и О3 RS-ка с една и съща регистрационна табела. Това ми беше интересно, дали наистина е така и е така, явно. ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо , пак си станал с лице към възглавницата :)

Колата е вещ (уред) и е безпредметно да и се плаща застраховка , защото без магарето зад волана тя нищо ... да не говорим , че в Европата хората имат по две три коли и една регистрационна табела ;)

 

Бате, спах като пич. Просто малко се дразня, на постоянното оплакване от всички и всичко. И то за незначителни неща. Абе я си гледайте здравето, радвайте се на семействата си и стига с тия отрицателни емоции за едните тъпи ламарини. От сутринта около мен мрънкат - гражданската поскъпнала, задръстване имало, нямало къде да паркират...Ще речеш, че света ще свършва утре, баси...

 

Шафте, не ми звучиш щастлив. Хич, така да знаеш. А реално нямаш проблем, поне това дето описваш не е никакъв проблем, че да му отдаваш такова значение... Като не те кефи ситуацията - променяш я. Начини много. Мрънкането по форуми определено е най-безполезния и досадния. 

 

Да чакаш справедливост на тоя свят е малко утопично. Справедливостта е на входа на оня свят. Тука - долу ... е така.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изказвате се (някои от вас) като чели сте от друга планета! Нали се сещате че с шест дневна работна седмица от 8:00 до 17:00 няма как да 'одиш пеш и да издържиш на изискванията на ежедневието. Колата, лично на мен ми върши работа и ми пести време. Отделно е че като съм смазан от работния ден не иде да тръгна да обикалям града пеш и да бързам за да се прибера.

Другия момент е че с 1000 лева заплата и 300 от тях са за банката няма как да вадя тия пари за администрацията по колата. Гледам да е колко може по-евтино, защото заплатата ми не е само да покриваме сметки за ток вода банка и кола. Затова всъщност карам 20 годишна кошница, защото ако към тия разходи сложа и кредит за нов автомобил съм мъртъв - аз и цялото ми семейство. И освен това нямам нито едно нарушение за шофьорския ми стаж до сега. Така че не се изказвайте, че всеки трябва слага глава на дръвника за да живее нормално с ненормалната си заплата!!!

Ако получавам по 4-5 Бона на месец, нямам нищо против да плащам по 2 Бона на година за колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че го написах достатъчно ясно:

 

Като не те кефи ситуацията - променяш я.

 

На тоя свят заплата, кола, работа, дом - са неща които търпят корекции. Не ми казвайте, че не може. Може. Въпрос на желание и компромиси. Като видиш, че не става, сменяш и държавата ако трябва. Варианти много, свят широк. Обаче има неща на тоя свят, които не търпят корекции, здравето е едно от тях. И психическото и физическото.

 

Българина е в златната среда по качество на живот. Виждал съм значително по-бедни и мизерстващи държави и хора, но толкова негативизъм и мрънкане - никъде другаде не съм виждал.

 

Айде със здраве и по-позитивно.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, ще ме прощаваш, ама ако си добре с математиката можеш ли да ми решиш едно просто уравнение?

Живееш във Враца. Получаваш 1000 лева на месец и си на възможно най-добрата работа в региона. 300 лева ти е ипотеката. Сложи сметките и храната на едно семейство. Тогава сложи и колата... Колко получи като резултат ?!?

Да, има решение - да отида в София, Варна или Пловдиви- или на терминал 2 и нещата стават розори. Ще изкарвам достатъчно пари за да имам кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че го написах достатъчно ясно:

Въпрос на желание и компромиси. Като видиш, че не става, сменяш и държавата ако трябва. Варианти много, свят широк..

Затова ще ни заличат от картата - защото всички ще заминат, за да могат да си позволят да карат коли!

Ходил съм на работа в 3 държави, знам какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тенденцията на заплатите е твърдо нагоре! Това което обсъждаме е само с колко и за колко време!

Ако имаш ипотека не мисля че си сбъркал.

Груба статистика (не съм спец за Враца) но мисля че е вярна

до 2012 някъде---  заплата 300-400-- 500 лв супер - мото на работодателя: ако не ти харесва още 10 чакат отвън

до 2015 някъде ---- заплата 400-500   изтичат хора..работодателя: абе хора има ама не вършат работа

до 2017 някъде ---- заплата 500-700 още изтичат хора---  работодателя: леле кво става тука бе нема хора май трябва още да дигна парите

сега 2018 --------  1000 лв заплата не е мираж ами често срещана-парите се дават на секундата без закъснение.Хора пак няма- Малкото читави работници се оглеждат за по добри предложения-- и ще ги намерят..

2018 е преломна за работодателя ! за пръв път той осъзна че няма хора безвъзвратно.Второто му осъзнаване е че на мястото на всеки напуснал или не идва друг работник или който дойде е по калпав и повече пари иска!! Следователно по добре да дигне леко заплати и да си върже гащите

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно вярно!!!

Ама понеже Цецо ни нахока че само мрънкаме... Мрънкам, защото си скъсваме задника от работа и редовно си плащаме бакиите! Няма да мрънкам ако легна по цял ден вкъщи, с отворена уста и да чакам боска да ме храни.

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, в повечето от казаното от теб, те подкрепям. Всеки е господар на себе си, и с повече пот на челото и усилия може да постигне всичко. На никой не му е лесно, на този с 600 лв заплата не му е лесно, на този с 2600 лв заплата също не му е лесно. Всичко е в главата. Аз не знам дали влизам в определението ти за мрънкащи хора, понеже изказах мнение по темата, лично аз не си го тълкувам като мрънкане, но това не е важно. Гледам позитивно на нещата, защото от мрънкане няма смисъл.

 

По повод въпроса ти защо толкова много коли - много лесно и бързо ти отговарям, от моя гледна точка. Една ми е ежедневна. С нея си върша вскичко, тя е голяма, удобна, проходима, вози спокойно 5 човека, деца, с колички, багаж. Имам още две коли - те са ми за кеф. Като спре да ме устройва положението, нищо не пречи да махна поне едната. Допълнително има кола на майка ми, на баща ми, на сестра ми. Има и служебни, има бус, има пикапи. Е познай кой се грижи за целия тоя автопарк? А живеем в такъв забързан и динамичен свят, че без тези коли сме заникъде. Изключвам двете коли за забавление, те са бонус.

 

По повод на трудовия пазар мога мноооооого да говоря. Реалността е една, и е грозна - няма кой да работи. Това не е от днес или вчера. Аз лично изпитвам огромни затруднения в тази насока, и за съжаление знам, че ще става по-зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има решение - да отида в София, Варна или Пловдиви- или на терминал 2 и нещата стават розори. Ще изкарвам достатъчно пари за да имам кола :)

Е то там ше цъфнеш и връжеш.

Сега имаш 300 ипотека,там 450-500лв наем само.

И па за 1000лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то там ше цъфнеш и връжеш.

Сега имаш 300 ипотека,там 450-500лв наем само.

И па за 1000лева.

Казах го иронично - не разбра ли ?! Защото колегата каза, че много възможности има. Затова си седя на задника тука, където си ми е мястото. Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smirnoff, не че нещо, ама във белите държави подобен автопарк си позволяват само богати старчета колекционери.:) И то проблема не е заради цените на колите, а заради съпътстващите разходи. Които в БГ тепърва ще се качват.

 

Тъй че доводите на Макса - искам пък да си имам зимна и лятна кола, искам да си ги паркирам безплатно пред блока, искам евтини застраховки и горива... все повече ще стават смешни и илюзорни. Който може да си го позволи ще има. Другите не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, именно затова смятам, че изобщо нямаме от какво да се оплакваме и да мрънкаме. И на мен ми стана малко криво, едва ли не и притеснено, от това покачване на цените, и как ще се справя, но пак да кажа - който си има брада, си носи и гребенче.

А относно белите държави - ние също сме от тях, кой каквото ще да си говори. Хората в България, особено по-младите, са свикнали постоянно да сравняват нашата страна със западните, и по подразбиране мислят, че навсякъде е по-добре от тук. А това хич, ама хич не е така. Е*ем ти и германията, е*ем ти и англията, всеки българин, като иде някъде, и си скъсва гъза да бачка, на две, на три места, за да може да свързва двата края, и да живее що годе добре. Тук всеки мрънка, все някой му е крив, все някой му е виновен. Ми хванете се да бачкате тука на три места, бе, мама му стара... И не само ще преживявате, ами ще сте и царе, и най-важното - у дома. А не някъде, като трето качество хора, винаги чужди. Ама ей на, такова ни е възпитанието. Моите познати, на моята възраст, от малки им се говори как тук е помийна яма, и как трябва да избягат в европа (нарочно е с малка буква). Е, отидоха, живяха 5-6-10 години, и повечето се осъзнаха и искат да се връщат. Някой вече се върнаха, други все още не могат да се справят с психологическата бариера "ама що се връщате, маме, там е рай, стойте си там".

 

Та така, затова сега всички работодатели са принудени да дават високи заплати на неквалифицирани, мързеливи и мрънкащи хора, дето едва си заработват надника. Говоря в общия случай, някой да не ми се обиди! Тук сме, поне повечето, които познавам, интелигентни и умни хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм...

Тук всеки мрънка, все някой му е крив, все някой му е виновен. Ми хванете се да бачкате тука на три места, бе, мама му стара...

Иво, само това ще кажа и спирам!

Работя по 9-10 часа всеки ден без неделя. След това се прибирам и почвам бачкане в къщи (отглеждам зайци, непрофесионално). Сядам да почивам обикновенно след 22:00ч. Според теб трябва ли след 22:00 да отивам някъде, за да работя и през нощта, за да мога белкем да изкарам пари за гражданската?! Пък за да съм трудоспособен на сутринта ще почивам... вероятно на оня свят :)

Не съм само аз, за да се давам за конкретен пример - знаеш колко хора са в това положение. Не може ли просто да бачкам по 9 часа и да не мисля от какво да се лишат, за да съм спокоен за задължителните разходи за месеца? И това, което казвам е истина. Ако някой отрече, че плаща сумати пари за нищо - направо е за психото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, и аз съм същия - по цял ден, понякога и до 9-10 вечерта бачкам, събота също, неделя също се е случвало. Не сме само ти, аз, има и много, много други хора, които познавам. И никой от тези хора не е от въпросните мрънкащи - пак казвам, не искам да засегна никой! Тук сме се събрали хора, които не са от тази групичка, или поне така смятам.

Редактирано от __smirnoff__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България работещите хора и фирми са най-прецакани.
Но както казва моят шеф - разбирам те, но животът е несправедлив.
Съгласен съм за съпътстващите разходи. В белите страни са много високи. Който може да плаща е ОК. Другите - с колела и транспорт.
Тук всяко семейство има поне по 3 таратайки, които бълват черен пушек. Не трябва да се толерира подобно нещо.
Трябва да има сериозна държавна регулация, но тук удряме на камък.
Държава няма, няма регулации. Има само рушвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, много малко бачкали хората, бре :)  Аз пък сядам да бачкам в 3-4ч през нощта и ставам в 22ч вечерта. ;)

 

Въпрос... Гърция бяла страна ли се води? Питам, защото там горивото е 1.30 евро. Ако си вземам 2000 евро, например, колкото и такси и сметки да има - 1.30 за гориво е супер при 2000. 

 

Италия също ли е бяла страна, защото и там горивото е 1.хх, а не 2.хх при заплата 1000лв и ВСИЧКИ ВИДОВЕ ТАКСИ, ЗАСТРАХОВКИ, ПРЕГЛЕДИ И ДАНЪЦИ ОТГОРЕ :)

 

И много ме кефи, някой да ми каже "плащаме най-евтиното гориво на цяла европа" - Yes! 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.