Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стандарта на живот в България


ID A

Recommended Posts

Заплатите изостават сериозно.

Преди 10 години средно връзвах по около 1200лв.

Към днешна дата 1400.Със семейство.

Но преди 10 години кутия цигари беше 2.50.

Днес е петица,и то ноския клас.

Та нема много разлика викате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 256
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    32

  • The Best Forman

    26

  • mishoo

    26

  • Алекси Георгиев

    22

Най-много писали в темата

Цигари, алкохол и автомобил се водят "екстри" и по никакъв начин не трябва да се включват при измерването на стандарта на живот. Лично мнение  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цигари, алкохол и автомобил се водят "екстри" и по никакъв начин не трябва да се включват при измерването на стандарта на живот. Лично мнение  :sorry:

 

Абсолютно съм съгласен :) По тая логика можем да кажем "аз искам да се дрогирам, ама не ми стигат парите" :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заплатите изостават сериозно.

Преди 10 години средно връзвах по около 1200лв.

Към днешна дата 1400.Със семейство.

Но преди 10 години кутия цигари беше 2.50.

Днес е петица,и то ноския клас.

Та нема много разлика викате.

 

Преди 10 години си взимал доста висока заплата, сега взимаш средностатистическа.

Ще ти дам контра пример. Моя доход за последните 10 години е нараснал точно 5 пъти.

 

Цигари, алкохол и автомобил се водят "екстри" и по никакъв начин не трябва да се включват при измерването на стандарта на живот. Лично мнение  :sorry:

 

Анджък. В което обаче нямаш шанс да убедиш средностатистическият българин. За него това освен даденост е и приоритет в живота. Добре поне, че мина манията "последен модел телефон", че хората с ниски доходи ептен щяха да го закъсат.

 

Абсолютен факт е, че днес се живее по-добре от когато и да е било в България. Да, има неща, които са безумно скъпи, но има и такива, които са безумно евтини. Хванете се У работа (ако трябва втора, ако трябва трета) и проблем с парите няма да имате. Ще имате с други неща, но пълно щастие - само в Швейцария.

Преди 10 години издържах един болен и един здрав родител с 800 лв. заплата, 400 лв. наем и 400 лв. ток зимата. Не знам как. Един ден реших, че не искам да живея повече така и осъзнах, че само от мен си зависи. Сега не ми е проблем да пръсна примерно 800 кинта за бензин за 2 седмици. Понякога обаче ми е проблем, че нямам време да си видя детето будно, да се наспя, да отида да тренирам и прочие. Но това е ситуацията в 2018г. навсякъде по света. Продаваме си времето за пари и можем да имаме или едното или другото. Двете заедно няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен :) По тая логика можем да кажем "аз искам да се дрогирам, ама не ми стигат парите" :)

Бе явно е,че секи си гледа от неговата камбанария.

Айде да махни цигарите.

А за цените на ток,вода и парно нещо да кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе явно е,че секи си гледа от неговата камбанария.

Айде да махни цигарите.

А за цените на ток,вода и парно нещо да кажете?

 

Да, аз съм съгласен, че заплатите не са по-високи, защото и разходите са се вдигнали. Всичко е пропорционално. Преди сме живели 3-ма (ТРИМА) с 400лв/месец. Да, не сме имали много неща, ама сме живели относително добре. ;) Сега нищо общо. С 400лв плащаш сметките и приключваш до там. Всичко се вдига и то много.

 

Мишо... той в Добрич е друга бира там - не е като тука. Тука, в тоя край на България, е много зле. ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работодателите в България спешно трябва да вдигнат заплатите, защото само след десетина години не цигани, не виетнамци, а бушмени ще им работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "robokop180" - Бизнесмен, след 10 години в България, ще има такива авоари, че не му трябва никога повече да Работи. Даже и следващото поколение няма да Работи. Я кажете, приблизително, колко е печалбата на един литър бензин в Европа и колко в България?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ми изпратиха ценова листа на горивата по погрешка. 1.30-1.40лв беше най-скъпото в списъка, с доставката и акциза и ддсто, гориво готово за продаване. Тогава горивото минаваше 2.20лв за крайния клиент. 0.80-1лв на литър се печели без проблеми. Някъде и доста повече. Колкото и да са разходите - печалбата е много много добра :)

 

Базовата цена беше към 40-60ст от нефтохима. ;) Ама така е.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене положението изглежда абсолютно същото:

 

1. Данък 262лв;

2. ГО - БЕШЕ 246лв, сега ми излиза 332лв!

3. КАСКО - 580лв - сега не искам и да го гледам... дали се е променило.

4. ГТП - 30лв

5. Винетка - 100лв.

Тотал щетата = 1350лв с някоя скрита таксичка някъде. 

Венци, аз съм по-зле.

1. Данък - 400 лв.

2. ГО - 300 лв.

3. Каско - 1000 лв.

4. ГТП - 40 лв.

5. Винетка - 97 лв.

Тотал са 1840 лв. и се чудя дали нова кола не е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, аз съм по-зле.

1. Данък - 400 лв.

2. ГО - 300 лв.

3. Каско - 1000 лв.

4. ГТП - 40 лв.

5. Винетка - 97 лв.

Тотал са 1840 лв. и се чудя дали нова кола не е по-добре.

 

Как ще е по-добре нова кола, бре, ти си луд :D Там всичко е х2, х3 на тия пари! Данъка е двойно, в небето, каското е х1.5-х1.6 най-малко... освен, ако не е на лизинг, ама и тогава е скъпо. 

 

Всичко по-ново в България е по-скъпо, защото практиката е "имАл си за нова кола, имАш и за нас парички" - това е. Изобщо не им е идеята да те насърчават, да не цапаш, да си купиш нова кола, която не мърси и т.н. Пълни глупости!!! Гледат да "изсмучат" повече от тебе ;)  

 

Освен ако не си купиш Дачия или Фабия 1.0 3 цилиндъра за до 18 000лв и задължително да е товарна - да, тогава ще имаш смисъл от новата кола, но ако гледаш нещо широко, голямо, удобно, вървящо и т.н. - забрави ги тия мисли. :) Задължително товарна, за да "няма" данък, защото 5-6 лева не е данък, а подигравка. ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно Олимпик не били с най-ниската цена. Според синдика там, имали 10 000 клиенти в Кипър от които към 2 000 българи и над 200 000 в България. Възстановяване на премии след решение на кипърски съд някъде септември октомври евентуално и подаване на декларация по образец. При най-голяма загуба от 200 лв., хич не виждам някои да превежда или попълва декларации там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е не в 200-те лева.
Не знам каква част от тези 200 000 ще сключат ВЕДНАГА нова застраховка. Вероятно повечето не са спрели колите си.
КАТ нямало да ги глобява, което е в разрез с всички правила (но КАТ са царе на правните абсурди).
Ами ако междувременно настъпи застрахователно събитие?
Всеки може да сгреши на пътя. Тогава е големият проблем.
Удряш някакво скъпо возило, а недай си боже, ако в него да има пострадали?
Държавата НЯМА да помогне на нито една от страните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си в точната. Затова има гаранционен фонд, но на виновния ще му сцепят халката. Още повече, ако въведат и малуса тази година, башка, че и 6 месеца ще е без номер.

Мен друго ме подразни, че едни 10 млн. са изтекли от гражданите, айде 200 лв. се преживяват индивидуално, но тези 10 млн. ще се икономисат от друго в икономиката. И понеже стана наведнъж, вероятно доста дребни бизнеси ще им усетят липсата. И това на фона на заплата от 13500 месечна за осъществяване на контрол. Как може да не видиш 20 пъти разлика в клиентите тук и там и да не ти прищрака нещо, че това е пирамида? Е къде е контрола? И всичко това се замазва с поредната оставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора направо ме разбивате, как може да се вържете на простотиите по телевизията. Прочетете КЗ, полица се прекратява в момента в които официално си уведомен /примерно аз не гледам тТВ и не слушам радио/. Трябва да получа писмо че ми е прекратена полицата и/или по някакв друг начин да бъда уведомен. Ако измислят врътка със служебно прекратяване на полиците, то влиза в сила в момента в които съм уведомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A
Публикувано Днес, 15:10
И това на фона на заплата от 13500 месечна за осъществяване на контрол. Как може да не видиш 20 пъти разлика в клиентите тук и там и да не ти прищрака нещо, че това е пирамида? Е къде е контрола? И всичко това се замазва с поредната оставка.



Контрол няма. Всичко е въпрос на рушвет. За висшите чиновници важи:
Няколко години събираш яки рушвети + заплата, отчиташ се (ясно на кого), става катаклизъм, после ползваш част от събраните суми за прокурори и съдии... и ставаш скучаещ милионер.
 

Редактирано от komitoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Защо се мълчи за "Каско"-Застраховките на "Олимпик"? Да не би ТЕ да останат да важат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Олимпик" си е от всякъде "машинка(кранче)" за източване на и без това отънелия джоб на българина. Минаха през касите и пенсиите , после банка , сега ЗК ... абе един брашнян чувал колкото го тупаш , все пуска ... кой знае какво са маскирали зад тоя фалит ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С банката през ФГВБ го изиграха брилянтно

Пари има, но в частни влогове.
Всеки месец влизат по 100 млн. евро от българите в чужбина + яко сива икономика.
Има какво да се тупа, тоест личните влогове да отидат в личните джобове на когото трябва....
Това изглежда е и основната цел на властимащите.
 

Този много добре анализира нещата. Винаги прилага и документи.
Сигурно ще пише и за Олимпик.

http://www.miroivanov.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, аз съм по-зле.

1. Данък - 400 лв.

2. ГО - 300 лв.

3. Каско - 1000 лв.

4. ГТП - 40 лв.

5. Винетка - 97 лв.

Тотал са 1840 лв. и се чудя дали нова кола не е по-добре.

Имаш брАда,имаш и съответния гребен.

Гледайки ти в подписа.

Ти си избрал колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След извънредното заседание на НС се реши - Всички потърпевши от ЗК Олимпик, ще получат парите си от клоновете на КТБ в цялата страна... oт кой точно клон пише в Търговския регистър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав ! Цифрите на заплатите нищо не говорят ако не отчетем инфлацията и покупателната способност.Защото нали накрая баланс гледаме.

Въпреки че не съм икономист непрекъснато следя тези фактори защото иначе губя много.

Та ток вода телефон и други цените според мен са все същите...

 

Колега току що гледам новините и след като съобщиха, че се очаква от 1.10.2018 ново, стабилно поскъпване на парно и топла вода, въпреки че на 1.07.2018 имаше също поскъпване на въпросните, се сетих за теб и твоето твърдение как ток, вода, отопление итн битови разходи си били все същите през годините  :fiu:

 

Ааа и ГО не била достатъчна като премия, трябвало още да се вдига...

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля намерих решение за каско и ГО - купувам си един кон , сковавам една каруца с висок таван и сбогом прегледи , катаджии , знаци , паркиране ... трудното е само да ми впишат в картата циганин , че да ме огреят евро субсидиите за интегряция :)

 

П.П. В знак на солидарност с марката , ще си купя от ЕТ оригинална емблема и алуминиеви джанти от С3 (минимум 19")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.