Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    758

  • Stucata

    684

  • niki

    345

  • Боре

    236

Ми със Стуцан последния месец се оАрчихме за нови МПС-та и остана хобито с часовниците на заден план ?

  • Несъгласие 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.04.2023 г. at 23:40, digitalundgrd написа:

Ми със Стуцан последния месец се оАрчихме за нови МПС-та и остана хобито с часовниците на заден план ?

Харченето си продължава покрай МПС-тата с пълна сила... Часовници - по-нататък ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Имам 48 часа, за да купя Helm Miyako, но май изгубих интерес към модела. Ако някой има желание да се възползва, нека да пише. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хоп-троп :) Малко да изтупаме прашеца с една снимчица:

 

1676807189428.thumb.jpg.e02b9d350a664922507baa465d16a65f.jpg

 

В стрелките продават едно кварцово Гранд Сейко за 3 палки. Какво мислите по въпроса "кварц за 3к"? Нещо не ми се нрави, ама изработката би трябвало да е доста прилично ниво.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като човек с кварцово Сейко за 2 к, казвам твърдо да. Все пак този кварц не е онзи от 5 лв бройката. Този си е направо шедьовър. При Гранд Сейко, а и дори моята туна, няма такова нещо като стрелка неуцелваща маркерите, което е най-гадната черта на кварца. 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, niki написа:

Все пак този кварц не е онзи от 5 лв бройката

Да, съгласен съм, че не е същото. Б@си, на времето кви яки механични часовници можеха да се купят за 3к, а сега е погром на пазара... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно фортисче хроно да ти продам? 

Иначе 9F даже си саморегулира стрелката, зада удря маркерите точно. Въобще не се усеща като евтин кварц и не дразни че е кварц. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.06.2023 г. at 5:09, niki написа:

Едно фортисче хроно да ти продам? 

Благодаря, но реално искам да посегна на нещо от по-горен клас, ако имам възможност (уви, в момента я нямам ?). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.christopherward.com/the-twelve-watches/the-twelve-(ti)/C12-40ADC1-T00B0-B0.html

 

Страшно много ме блазни този часовник, но 3600 лева за CW  ми се струват много, макар да е с SW300-1 COSC и титаниев. 

 

Разбира се, има и стоманена версия за 2500,но тя е с SW200-1 Elabore, а вече имам 2 часовника с този механизъм, при това са COSC, като и двата ми излязоха под 2500... Някак не мога да оправдая да дам толкова повече за стандартен/Elabore вариант на SW200-1. 

 

Какво мислите? Заслужава ли си да взема посочения в линка модел? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че отговор на този въпрос можеш да дадеш само ти, както и отговорът е валиден само за теб. Иначе изглежда готино, но май не като за такива пари. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, niki написа:

Мисля, че отговор на този въпрос можеш да дадеш само ти, както и отговорът е валиден само за теб. Иначе изглежда готино, но май не като за такива пари. 

Обмислях от доста време 39мм. варианта на Айкон, който, обаче, реално е с преправен SW200-1 елаборе... Цената му е около 3500. И излезе този модел на CW. Имат доста близка визия, като реално Maurice-lacroix Aikon е сравним със стоманената версия на CW XII модела, но е на цената на титаниевата версия, която е и с SW300-1. Не мога да преценя как се позиционират двете марки, Maurice-lacroix не са точно Luxuru... Затова и се отказах от Aikon. Явно ще се почудя малко... Така или иначе моделът не е наличен към момента. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.06.2023 г. at 15:38, Pijomir написа:

Какво мислите? Заслужава ли си да взема посочения в линка модел? 

Много го хайпват. Мен лично ме кефи!

Морис Лакроа е повече марка и аз бих взел Айкон-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Stucata написа:

Морис Лакроа е повече марка и аз бих взел Айкон-а.

Въпреки че е с нормален SW200-1? За същите пари XII е с SW300-1 COSC и е титаниев... Знам ли... Още се чудя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, Pijomir написа:

Въпреки че е с нормален SW200-1

На ниво механика, да... Като марка говоря, макар да не съм баш роб на марките (във времето съм притежавал часовници на знайни и незнайни производители). Айкон е доста красив часовник, впрочем, особено със синия цифер + верига. Уордът не му отстъпва. Гледахме с @FCB4Life преди 2 седмици няколко ревюта на модела и всички са възхитени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим... Ще изчакам да се появи, че в момента е само на пре - ордър... Иначе Айкон намерих доста намалени в Европейски магазин, затова и изобщо ги взех предвид. Но по-скоро клоня към CW-то - и визуално ми допада повече, и механизмът е по-добър. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.06.2023 г. at 10:40, Stucata написа:

На ниво механика, да... Като марка говоря, макар да не съм баш роб на марките (във времето съм притежавал часовници на знайни и незнайни производители). Айкон е доста красив часовник, впрочем, особено със синия цифер + верига. Уордът не му отстъпва. Гледахме с @FCB4Life преди 2 седмици няколко ревюта на модела и всички са възхитени.

Или в този ценови диапазона да прежаля още 400 - 500 лева и да си взема направо един Monta Noble в синьо... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.