Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Преди 12 часа, Stucata написа:

@digitalundgrd, аз пък мисля, че си на такъв етап от хобито, че този черен Самурай не ти трябва. Минал е вече през теб. Аз бих го заменил с друг. Жената изобщо няма да се разсърди, бас държа ? И вариант 2 - продажба, заедно със Сертината и левел ъп - Лонжин Ледженд дайвър или Спирит ??

Този път, съм напълно съгласен !

И двата часовника, са чудесни предложения !

 

П.П. Светльо да маха сейко-то, имаше такъв, а жена му ще го разбере…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    755

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 3 часа, FCB4Life написа:

Много добър вариант. И двата часовника са страхотни ?

Спирит е брутален. Обмислях го, но засега не съм стигнал този левъл. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niki 

преди 19 минути, niki написа:

Какво не му харесваш освен цвета?

Цената ?...

 

Може би е очаквал повече като изпълнение за тези пари.

 

Стрелките ми напомнят на Орис Акуис, а цифера на Омега Акуа терра...

 

Тези 4те "шестограма" каква им е функцията, ако беше без тях и да не беше изрязан безела заради наличието им, може би щеше да е по-добре (според мен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връщай го. За малко повече пари: https://montawatch.com/products/monta-noble-blue-dial

 

Много по-добър часовник - и като дизайн, и като изработка

 

Надявам се да не си го купил нов. Виждал съм Formex на живо, слагал съм го на китката и... никога, абсолютно никога не бих платил повече от 50% oт retail цената на това чудо. Нищо особено като изпълнение (даже по-скоро слабо), грозновати дизайни с (поне за мен) изплагиатствани от други марки елементи. Разочароващ продукт, както казват англоговорящите "Меh... "

Редактирано от FCB4Life
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов го купих, но вече си пишем да ми връщат парите... Имах големи очаквания... Касата и циферблатът са страхотни, веригата става, но... Индексите не са подравнени. Всъщност го взех на доста сносна цена, затова се навих - в момента навсякъде е по 1450 евро или 1490 долара. Но при един от доверените дилъри на марката цената е все още старата - 1350. Като добавим и още 5% отстъпка, върза ми се на 1282,5 евра. Предложиха ми замяна за перфетна бройка, мислех да се навия, но в крайна сметка не ми се занимава - убиха ми ентусиазма.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, digitalundgrd написа:

@niki 

 

 

Тези 4те "шестограма" каква им е функцията, ако беше без тях и да не беше изрязан безела заради наличието им, може би щеше да е по-добре (според мен).

Държат амортисьорите на касата... :)

 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Pijomir написа:

Нов го купих, но вече си пишем да ми връщат парите...

??✌️ Да връщат и да идват да ударят по една тръба! 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Stucata написа:

??✌️ Да връщат и да идват да ударят по една тръба! 

Пак са свестни... Ако беше някой български търговец... Щях да се изприщя само докато ми върне отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Pijomir написа:

Индексите не са подравнени

Мой колега се появи преди време с такъв часовник в офиса. И на мен ми се стори, че има нещо криво, но реших, че ми се привижда, все пак не се вгледах особено задълбочено

 

Като цяло, усещането беше за по-лъскавичък, но в крайна сметка евтин часовник с претенции без покритие. Правилно решение е да го върнеш. Sinn, Oris, Monta - натам бих гледал на твое място

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудех межу 556i и този. Из мрежата няма лоши ревюта за модела, затова го поръчах. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Pijomir написа:

Из мрежата няма лоши ревюта за модела, затова го поръчах

Да, ама платени клипове/постове по форуми има бол. Както @FCB4Life отбеляза, ако ще е микробранд, Монта дават много високо качество. Зин са качествени, но не са за всяко око.

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.12.2022 г. at 20:26, Pijomir написа:

Аз се чудех межу 556i и този. Из мрежата няма лоши ревюта за модела, затова го поръчах. 

Стига се лута, като сомнамбул …

Като гледам по какво се заглеждаш и какво ти предлагат коУегите, взимай един такъв и си кротувай година-две …

 

image.thumb.jpeg.8d67544d3bdab6970a924eae4b5c221a.jpeg

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неподравнени индекси - само един такъв часовник съм виждал. Беше Сан Мартин съб от алито и не беше мой. Струваше под 300 лв. А относно смесените чувства - да видиш как тъщата пада от 10-ти етаж върху чисто новата ти кола. 

Редактирано от niki
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Боре написа:

Стига се лута, като сумнамбул …

Като гледам по какво се заглеждаш и какво ти предлагат коУегите, взимай един такъв и си кротувай година-две …

 

image.thumb.jpeg.8d67544d3bdab6970a924eae4b5c221a.jpeg

 

 

Много пари... 

 

Голямо разочарование с този часовник, но поне обслужването на дилъра е на висота. Вече ми изпратиха товарителница за връщане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tudor Ranger e перфектен като верига и каса, но:

1. Циферблатът е отврат - Изненадващо много празно пространство за часовник с такива размери, цветът на маркерите е неприятен, шрифтът, използван за маркерите за 3, 6, 9 и 12 часа, e грозен

2. Стрелката за часовете е като взета от друг часовник. Разбирам, че е препратка към историческия модел, обаче и на него не му отива особено много

 

Щеше да бъде часовник без никакви забележки, ако:

1. Маркерите бяха по-навътре в циферблата или даиматърът на касата беше 38мм. А защо не и двете? Това щеше да подобри пропорциите. И без жълтеникаво-зеления оттенък на маркерите, бели щяха да са перфектни

2. Стрелката за часовете имаше форма като тази на стрелката за минутите

 

Иначе е мега сделка. За под 6k лева човек се сдобива с нещо, което е на практика Rolex

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tudor са направили както трябва много неща в този часочник, но малкото детайли, които са оплескали, са ги оплескали до такава степен, че са съсипали нещо с потенциала да бъде продукт без конкуренция в цъоветния ценови диапазон. Много жалко, при по-добре издържани циферблат и стрелки Ranger-ът буквално щеше да убие всичко, което може да се купи за сходни пари от Oris, Sinn, Longines и други марки с добра репутация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо се издразних... Ще преустановя купуването на часовници, поне в обозримо бъдеще. Ще разглеждам и събирам пари и ще взема нещо. И без това си имам CW Dartmouth, който се оказа учудващо приятен и не ми е писнал, както и Пафайндъра. 

IMG_20221221_133444.jpg

IMG_20221221_133402.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, отдавна заглеждам и този часовник. Мислите ли, че си заслужава? Излиза около 1400 лева. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Pijomir написа:

Между другото, отдавна заглеждам и този часовник. Мислите ли, че си заслужава? Излиза около 1400 лева. 

 

Серия 8, е много почитана от феновете на Ситизен, но ... - най обикновен часовник, не грабва с нищо. Въпрос на вкус, разбира се. 

Марката има мнооого качествени часовници, но определено не са за всеки - имат си собствена таргет група. 

Аз лично, за тези пари или близки до тези пари, бих търсил друго.

Нали щеше да се спираш и да се целиш в нещо по-стойностно ?!? Или те сърбят ръчичките :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, въпросът ми е принципен. Не мисля да купувам нищо за момента. 

 

Днес изпратих формекса. Би трябвало утре да е предаден. Надявам се да не се бавят и веднага да ми преведат парите, че искам да забравя тая простотия... Очаквах наистина повече от марката... Нали уж е изцяло швейцарска, ала бала... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.12.2022 г. at 14:19, FCB4Life написа:

Връщай го. За малко повече пари: https://montawatch.com/products/monta-noble-blue-dial

 

Много по-добър часовник - и като дизайн, и като изработка

 

Надявам се да не си го купил нов. Виждал съм Formex на живо, слагал съм го на китката и... никога, абсолютно никога не бих платил повече от 50% oт retail цената на това чудо. Нищо особено като изпълнение (даже по-скоро слабо), грозновати дизайни с (поне за мен) изплагиатствани от други марки елементи. Разочароващ продукт, както казват англоговорящите "Меh... "

Този модел на Монта е наистина много добър. 

 

Имат ли отстъпки подобно на Christopher Ward? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.