Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Преди 4 часа, niki написа:

аз съм много зарибен по ръчно навиване

Да, от известно време и аз! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Аз ожених самурая в стрелките...

 

Отиде при фен - имал 4 различни самурая ?.

 

Сега остава и Серината и да скачам на нещо от високия клас муаххаха

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@digitalundgrd, айде, чакаме да се похвалиш с нещо ново. Лично на мен доста ми допада избора ти на часовници. Та...очаквам следващия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се замислил за един трансилвански, че беше на промо около илядо лева...ама под 40мм иии пак микрос ? Отказах се!

 

П.с. А и нещо ми напомняше в цифера и стрелките на Титаниевия Щайнхарт, който имах и тотално дръпнах ръчната...

 

Screenshot_2023-02-07-19-03-53-964-edit_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2023-02-07-19-04-18-783-edit_com.instagram.android.jpg

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се кефя на Уордчето. Допада ми тоя размер. Не съм предполагал, че ще ми е толкоз приятно. Май не съжалявам за Cranwell-a. 

20230205_110229.jpg

20230131_081900.jpg

Редактирано от Pijomir
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник разглеждах в Джулиани и Гюлиан часовници. Толкова много ми допадаше Капитан Кук на Радо, но ми е огромен... Жалко. Същото важи и за Spirit 42 предимно заради дължината от лъг до лъг. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радото и аз бях го загледал, но за тези пари(4-5к) определено, както си говорихме и със Стуцан си е "пладнешки обир" и има дооооста по-стойностни алтернативи.

 

Механиката е 1:1 с тази в моята Сертина, която пък струва половината от цената на Радото. Не, че е лоша...Напротив - супер точен е този пауърматик и имаш 80 часа резерв, което ти позволява да носиш няколко часовника в ротация без да се налага да навиваш и сверяваш. Единствен минус (за мен) е, че секундната стрелка не е толкова плавна поради честотата от 21600vph.

 

Брандът РАДО не, че не е престижен, но по-скоро лежи на стари лаври и се асоциира като "часовникът на Слави Трифонов от 90те".

 

Най-ключовото за марката е уж хай-тек керамиката, която точно в тези модели е само на безела. Е има и изцяло керамичен капитан, ама е 8 бимберици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редовно изпадат оферти за по 3к, но определено не е за мен. Твоята Сертина ако беше до 41мм., бих я взел, но иначе ми е голяма. Гледах я и нея. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@digitalundgrdГрабвай Пелагоса от стрелките ако не са го продали. Тъкмо си и фен на титана. 

А този с четирите самурая даже няма да го коментирам - болен мозък. А и жена му не му ли пили, че има еднакви часовници??

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този за 7 бона ?

 

Миришат ми крачетата още за толкова пари :) Всичко му е много пипнато на Тюдора, но стрелката тип лукова глАва не е моята ;)

 

В най-добрия случай ще гледам за Орис, Лонжин, ТАГ аква рейсър...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@digitalundgrdИма един Тюдор 1926 за 3к. Ама май ще ти е твърде официален - поне на мен ми е. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.02.2023 г. at 18:59, digitalundgrd написа:

В най-добрия случай ще гледам за Орис, Лонжин, ТАГ аква рейсър

В момента има един Брайт Колт за 4900, който отмах пада на 4300-4400, а е видимо в прекрасно състояние. Нова обява в стрелките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Stucata написа:

В момента има един Брайт Колт за 4900, който отмах пада на 4300-4400, а е видимо в прекрасно състояние. Нова обява в стрелките.

Добър е, но 4к не ми се дават в момента... Още не съм узрял за толкова скъпи часовници. Свидят ми се парите. Към момента, до към 2 - 2.5к ме устройват... Ще видим нататък какво ще стане. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да обидя ничий вкус, но по мое мнение този часовник е отвратителен. Да не говорим, че не е съществена стъпка над Сертината, въпреки големите традиции на Лонжин. 

Редактирано от niki
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.02.2023 г. at 8:47, Pijomir написа:

Изключителен малък часовник. Много ми допада

Има чар в по-малките часовници. Харесва ми как стои Speedmaster-ът на китката ми, но следващият ми часовник ще бъде под 40мм 

 

297092CE-E7B0-4AA0-A166-39923D522290.jpeg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, FCB4Life написа:

Има чар в по-малките часовници. Харесва ми как стои Speedmaster-ът на китката ми, но следващият ми часовник ще бъде под 40мм 

 

297092CE-E7B0-4AA0-A166-39923D522290.jpeg

И аз го мерих наскоро, но ми идва голям... Едно Пагани 41мм по-добре ще ми стои... А и няма да издълбае дупка в портфейла ми. :D

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Pijomir написа:

А и няма да издълбае дупка в портфейла ми

При новите цени на Omega дупката вече наистина е доста сериозна ?

Редактирано от FCB4Life
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късметлия си, признавам те. Комодото не ме влече, а и днес получих поредното Вануату. Вече четвърто. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, niki написа:

Късметлия си, признавам те. Комодото не ме влече, а и днес получих поредното Вануату. Вече четвърто. 

И мен. Имаше момент, в който ми допадна, но е много дебел... А и не искам втори часовник с NH35/6...

 

По-натам ще си взема, може би, синьо Миякото, но съм пас за другите им модели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.