Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

преди 36 минути, Pijomir написа:

двете години гаранция са си чист маркетингов трик

Хубаво, но поне ги има ;) Други микробрандове изобщо не ти дават гаранция или дават само 12 месеца.

 

п.п. аз от гаранции не се вълнувам при часовници под 2 палки, а просто споделям. За мен е важно като си купя скъп часовник (5+ хиледарки), тогава да е добре подсигурен с поне 5 години гаранция ;) Ако ми се пре*ебе Щайнхарта, 'фърлям и купувам следващ от друга марка ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

преди 38 минути, Stucata написа:

Ако ми се пре*ебе Щайнхарта, 'фърлям и купувам следващ от друга марка ;)

Кой като теб... Аз съм по-скромен човек и ще пробвам да си оправя и часовник под 500 лева... Ако подлежи на ремонт и не излиза безумно скъпо, разбира се. :D

 

 

Между другото, обмислям да си продам Swordfish-a. Още не съм решил крайно, но ако някой има предложение, нека да драсне... :D

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

Аз съм по-скромен човек

Еби я скромността! ? Моята постъпка не би била продиктувана от това дали имам/нямам възможности, скромен ли съм, не съм ли. Не ми се обяснява. Дълго е. Просто вече за някои неща нямам нерви, писнало ми е от тях и т.н. и съм изградил определена форма на имунитет, определен начин на реакция, за да се справям с подобни проблеми.

 

п.п. пускай го в стрелките swordfish-a. Ако не си го надраскал, ще му вземеш пари, с малка обезценка.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма и драскотина. Но все още не смятам да ги продавам. По-натам ще го пусна, а дали ще е с обезценка, е друг въпрос. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Stucata написа:

По всяка вероятност ще бъде.

Зависи, но няма да коментирам... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все забравям да попитам. От къде да си взема тулче за смяна на каишки? Востока ми си имаше в комплекта и го употребявах за всички останали, ама от както го продадох и увиснах. Питах във Вип уочес, от където си взимам НАТО каишки и други раЛти, но нямат инструменти за продан. Не че не става и с нещо подръчно, ама си е зор.

 

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ali EXPRESS. 

 

Има и в стрелките. Аз от днес си взех и за скъсяване на вериги от един готин колега в същия форум. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото на covid не поръчвам нищо от Али. Просто опашките пред пощата са по 40 минути, няма как да го преживея.

Ще видя в този форум. Току виж има някой в южните квартали, който продава :) Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, sauber написа:

От началото на covid не поръчвам нищо от Али. Просто опашките пред пощата са по 40 минути, няма как да го преживея.

Ще видя в този форум. Току виж има някой в южните квартали, който продава :) Благодаря!

https://www.strelki.info/viewtopic.php?f=82&t=40700

 

От алито са много по-евтини, а от там са взети. Но не го тача алито, затова и аз от тук си взех същото тулче. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, вече имам предложение за Swordfish-a, но имам и много добро предложение за Samurai-a.

 

От друга страна, нещо почвам да се чудя дали да не си ги запазя и двата...

 

Добре че не са спешни и могат да почакат, че да взема решение... ? Като дойде новия, ще преценя кой да продам и кой да си оставя. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Stucata написа:

Пижака е оправно момче, ще им вземе двойно ;)

Стига де... Никой не е говорил за двойно, тройно и подобни... Просто така стоят нещата - специално за Swordfish-а вероятността да съм на минус е доста малка. За Самурая - със сигурност ще съм на минус, но с малко. Но пък цената, която ще му взема е повече от тази, за която мога да продам Swordfish-a... :)

 

Всъщност, дилемата е, че ги харесвам и двата. Бих ги задържал всички, но не искам да си правя колекция. 2 часовника - не повече. Затова се чудя сега какво да правя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш предложения продавай! Че после може да нямаш. Аз имах желаещ за стария суордфиш, обаче не бях в София и като се върнах, човекът се беше отказал. Така че, кови желязото докато е горещо. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, niki написа:

кови желязото докато е горещо

В общи линии и аз така мисля - ако иска да го реализира, да действа. Особено, ако става въпрос за т.нар. микробрандове, които имат склонност да изчезват във времето, а изчезне ли марката, интересът не се повишава, защото в тях няма стойност...или може би е по-точно да се каже в марката няма стойност. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте, разбира се. Въпросът е да реша кой да си запазя, но клоня към Самурая. Тия дни ще действам. 

 

Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма да сбъркаш. Сейкото дори и да няма сапфир кристал и да е с по-тъпа верига е по-класният часовник. Не мога да го опиша хубаво, но на микросите нещо им липсва. Вече трети път го потвърждавам за себе си. Мисля вече да не взимам микроси. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Swordfish-a, който купих, макар да ми допада, не беше разцветката, която щеше да е първия ми избор. И аз чувствам, че нещо му липсва. 

 

От друга страна, в Хоризонта, който сега очаквам, се влюбих от пръв поглед. Мисля, че поне за известно време ще задоволи желанието ми за нови часовници... 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз кат Пижо имам сърбеж и ще пускам титаниевия Щайн в олх и стрелките.

 

Ако го продам (не бързам), може би ще мина в по-високия ценови клас ;)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях аз, че в стрелките е пълно с обяви на шкодови писачи. Аз вече два месеца почти непрестанно си нося фортиса и много ме радва. Просто се усеща, че е скъп и качествен часовник, макар че в България не се тачи и се търгува евтино. А състоянието, макар че е на 10  години е доста добро. Часовникарят въобще не си направи устата да ми предлага полиране/възстановяване. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, digitalundgrd написа:

И аз кат Пижо имам сърбеж и ще пускам титаниевия Щайн в олх и стрелките.

 

Ако го продам (не бързам), може би ще мина в по-високия ценови клас ;)...

И аз ти видях обявата преди малко. 

 

Към какво си се насочил? 

 

Жена ми ми вика - "Защо не си вземеш един хубав скъп часовник за 3-5 хиляди, вместо много по 500-600? Хайде мирясай малко..." 

 

Ама още ме гложди нещо да дам толкова пари... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, niki написа:

на микросите нещо им липсва.

Така е. Не могат да направят барнат продукт от всяка една гл.т., т.е. не успяват да изпипат абсолютно всичко, като под изпипване имам предвид да го докарат на вид/качество на ниво Swatch group, а не Ролекс. Винаги има няколко детайла, които крещят "аз съм китайче". Но пък е истина, че други детайли ги уцелват доста добре. По темата с Фортиса - марката беше "модерна" у нас преди няколко години. Сега малко се промениха нагласите. Не зная защо.

 

@digitalundgrd, какви пари ще му търсиш, че имам един човек, който иска моя, а аз за момента не искам да го махам.

 

@Pijomir, за 5к можеш да купиш от PetarN много, ама наистина много хубави часовници ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.