Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Между другото, това касио като тръгнеш да го продаваш, мога да ти дам 600 лева веднага... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

https://casioshop.bg/GMW-B5000GD-9E

 

Ей за тоя златен говоря. 

 

Май нещо много бързо сте писали и съм изпуснал нишката. Сега видях, че вече е постван тоя. 

 

Има всякакви цветове (жълт, син, черен, червен, розов, оранжев...) , но стоманеният единствено ми харесва. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

мога да ти дам 600 лева веднага...

Петър ги обработва снимките. И не е най-коректният търговец. Например единия лъг на моя, иначе чисто нов Ролекс (с лепенките по закопчалката), беше леееко полиран ;) Усетих се няколко дни след като го купих. Питах го и ми вика "ААА, така ли?! Не съм усетил" ;)

Иначе, ще те имам предвид :) Но този модел няма смисъл да го махам. Винаги може да си седи на разположение. А и вече съм на етап, че много трудно харесвам каквото и да било. А цените през последните 2 години скочиха осезаемо. Гюлиян качиха с по 50-100ина евро накои модели от ниския клас буквално преди 2-3 дена, ей така, неусетно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не бързам... ;)

 

Иначе и ма мен ми е трудно да харесам нещо. Все намирам кусури... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Stucata написа:

Ауууу, искам го!

 

 

С белия циферблат повече ми допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След първия му ден на китката ми, ето малко впечатления:

1.Верига:

100% стомана, страшно комфортна, без да е халтава. Е, има известна халтавост, но нищо дразнещо, което да евтинее. Напротив, веригата е солидна, като звената не са кухи, а от плътна стомана. Т.е. няма го ефекта "на дядо ми Сейкото" :) Подрънква, но не на тенекия и не когато е на китката. Захваната е за касата с винтове. Въпреки, че е бръшната,  на места много играе със светлината заради вдлъбнатите окръжности, които са полирани, както и в средата, между линковете, има едни полирани фасети (ще се види на едно от клипчетата по-долу). Закопчалката също е без забележки! Не е пресована ламарина и няма нито един остър ръб, никъде. Просто да ти е кеф да я пипаш. Сега е момента да споделя, че от 2 години насам оценявам достойнствата на даден часовник включително (да не кажа дори приоритетно) чрез пипане, а не само визуално. При това щателно опипване на всички повърхности. На закопчалката е гравирано, също толкова прецизно" надписът G-Shock.

Уникално лесно оразмеряване чрез push pin-ове! ? Никога до сега бях виждал такова нещо - всяко звено е захванато с push pin.

 

2. Каса:

100% стомана е и тя, със заден капак на винт, какъвто лично аз за пръв път виждам при Касио, осигуряващ 20 бара водозащита. "Безелът" представлява един много добре пипнат правоъгълник, с перфектно бръшната лицева част и полировка "на джам" около нея. Засега не успявам да намеря несъвършенство или кофти финиш по касата. По перфектен начин върху безела са гравирани думите "G-Shock" и "Protection". Бутоните, също метални, са уголемени спрямо по-стари версии, за по-голямо удобство при натискането им.

 

3. Стъкло - минерално, но...няма страшно, защото при такъв надстърчащ "безел" и при моето пазене, всичко ще е точно.

 

4. "Цифер" - скандално остарелия на вид дисплей на Касио :D Иначе, солидно присъствие на легендарните тухли на Касио :) Придава му малко Game boy излъчване, ма нямам нищо против, аз и на Нинтендо съм фенче! Мега якото комбо на неща от детството ми - часовник Касио и Super Mario :D

1621087246813.thumb.jpg.8a8c35c5f266c52aed5845798a5313bd.jpg

 

5. Функции - who gives a fuck?! ? Хронометри, аларми, п.....и майни, подсветка... а, да и блутут, за да си цъкаш през приложението. Никога няма да се занимавам с това :) Батерията е соларна (Tough Solar), т.е. би следвало да държи десетилетия, както обичат да казват, стига да не се изтощава до край в някой шкаф.

 

6. Тегло - перфектно!

С всички звена:

1621080020279.thumb.jpg.5bcc4d88d1bede4fc304c7f0675ff9a8.jpg

 

Оразмерен:

1621079986104.thumb.jpg.3f8e8ba2e5890baa5a3c818ff079cbe0.jpg

 

 

Малко снимки/клипчета:

1621080051393.thumb.jpg.249972416283efa9ea0599352d4989a3.jpg

1621080078791.thumb.jpg.50a75f3f322fd5b029b7318eed3a3834.jpg

1621080222931.thumb.jpg.80f32f464fd6faccfd6f9c01cc0b1d15.jpg

1621080099402.thumb.jpg.657e8d2b7b67a1065a98e8165c4154f8.jpg

1621080129376.thumb.jpg.5ffdb0494a5cd2ea69310d4ae29245de.jpg

1621080148724.thumb.jpg.f84fd44b51812779bfbd9d35f63929a3.jpg

1621080169395.thumb.jpg.9e1e154f3a37c7c58817c666169e10de.jpg

1621080189192.thumb.jpg.de083e622e64e34ffe8e79f8020cef1b.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък отдавна го заглеждах и след като гледах ревюто по-долу и видях, че в Емаг е сериозно намалено на 110 лева, поръчах следното Edifice-че:

 

 

 

Edit: Опа, отказах доставката... Било 35мм. варианта... Ще ми е прекалено малко. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

 

 

Понеже се оказа, че само двамата с теб сме фенове на Casio Oceanus и с оглед горния часовник който си поръчал и отказал, ти предлагам да разгледаш обявата в "Стрелките" за този:

 image.thumb.png.9510f52d2a4f100ef52e4a9e8fff532e.pngimage.thumb.png.8f001aaa877bf667e66ae05ae7e9efba.pngimage.thumb.png.bb3720051639d93a11025ee05f20996b.png

 

 

 

Семпъл, изчистен, с прилични размери /каса 41.40/, в много добро състояние и на цена само... 920 лева, от която според мен, спокойно може да се свали още малко.

Мен поне, много ме кефи !!!

 

https://strelki.info/viewtopic.php?f=9&t=53443 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях го, но твърде много ми прилича на този, а разликата в цената е доста голяма:

 

https://www.fashiondays.bg/p/Овален-часовник-от-инокс-Мъже-casio-p2918514-2/?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-VISITORS

 

Освен това, подозирам, че ще ми е голям. Zelos Horizons 43 е дълъг 49мм от единия до другия лъг и ми е ръба, а този хем е 44мм диаметър, хем е 51мм дълъг. 

 

Иначе ако пичът си продаваше S100 модела, щях да го взема. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Pijomir написа:

 

Освен това, подозирам, че ще ми е голям. Zelos Horizons 43 е дълъг 49мм от единия до другия лъг и ми е ръба, а този хем е 44мм диаметър, хем е 51

41.4 и 49.5. Не съм гледал на правилното място. Все пак, не ми допадат стрелки и индкеси. S100 е доста по-приятен по мое скромно мнение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

41.4 и 49.5. Не съм гледал на правилното място. Все пак, не ми допадат стрелки и индкеси. S100 е доста по-приятен по мое скромно мнение. 

 

Ами, въпрос на вкус... Мисля че са доста сходни/близки като визия. 

В Амазон има един S100 - чисто нов, с шипинга до българия се връзва точно 948 левчета. Което за мен е екстра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. То от доста места мога да го намеря за подобни пари. Просто в момента не търся точно това. Евтиното Edifice-че мислех да го взема за да си го ползвам за Бийтър, ама го няма с моя размер. Ще почакам Fashiondays пак да го предложат за никакви пари(94 лева). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Боре написа:

 

Ами, въпрос на вкус... Мисля че са доста сходни/близки като визия. 

В Амазон има един S100 - чисто нов, с шипинга до българия се връзва точно 948 левчета. Коте за мен е екстра. 

Това, което го гледаш, ще има и ДДС, и мито - ще се върже на над 1200... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре И мен много ме кефи този океаАнус. Обмислям го, въпреки че вече имам прекалено много часовници. Ако успея да продам нещо и този не изчезне, може и да се уредя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

Това, което го гледаш, ще има и ДДС, и мито - ще се върже на над 1200... 

Когато си прав, прав си...

Съвсем изключих за тези "дребни" детайли ?

Това от своя страна, прави обявата в "Стрелките" още по атрактивна !

Но пък, щом не те кефи и не му е времето ...

Току виж, Ники се похвали с нова придобивка ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стояне, извинявай, но съвсем се отплеснах и току що установих, че още не съм ти честитил придобивката. 

Часовника, мноооого ме радва. Особено след като разгледах снимките и клипчетата - на мен поне, ми създава някакво детско чувство на радост и задоволство, от сдобиването и притежаването на някаква много желана и чакана...играчка !!! ?

Не го обясних много разбираемо, но ми се е случвало с определени вещи. Някакво вътрешно гъделичкане, породено от голямо задоволство, свързано с на пръв поглед не толкова съществено притежание...

Да си го носиш с кеф и да му се радваш, а като му се нарадваш и решиш да се разделяш с него, може пък и да се намери някой от нас, склонен да се сдобие с него ;) 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Pijomir написа:

Той не че е лош T200s, ама нещо ми липсва във визията му. 

И на мен - малее ми... ?

Иначе, досега да съм го отнесъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.