Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

@Боре, разкешвай! ? На кантар ще е. Все пак аз залагам, че по-скоро ще е ОК, защото часовникът е светъл + аргументът на @niki

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    762

  • Stucata

    686

  • niki

    346

  • Боре

    236

Преди 3 часа, Stucata написа:

@Боре, разкешвай! ? На кантар ще е. Все пак аз залагам, че по-скоро ще е ОК, защото часовникът е светъл + аргументът на @niki

Пък и все ще се намери някой да го купи от теб в последствие, ако има проблем... :)

 

Офертата ми важи. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, виееее... Хиени такива ?

Определено, мисля първо да пробвам подобен на размер /по-скоро 40 мм/ часовник, пак със светъл цифер, но с още по-тънък безел и абсолютно /добре де - почти/ прави стени на касата - ето този

 

image.thumb.jpeg.dbce5b9775187d62aa60437bb64ad0df.jpeg

 

и тогава ще решавам...

Няма да го купувам, само ще го ... премеря, дето се казва. Един прЕател има такъв и обеща да ми услужи ;) 

Не е въпросът за парите, те изобщо не са толкова решаващи, колкото огромният ми мерак в момента и евентуалното разочарование, ако много ми малее...

Защото тогава, филмът ще е пълен - ако T150 много ми хареса “на живо” но ми е твърде малък, директно ще се хвърля на този, за близо три пъти повече пари, а това вече ще боли...image.jpeg.5769d92258d225ff33a99ff7d1d36b08.jpeg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре, тоз Ориент (но със зелен цифер) съм го слагал. Един колега си го купи за без пари на няква промоция за 50 паунда :) На моята ръка седи точно, но на теб 100% ще ти е малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Stucata написа:

@Боре, тоз Ориент (но със зелен цифер) съм го слагал. Един колега си го купи за без пари на няква промоция за 50 паунда :) На моята ръка седи точно, но на теб 100% ще ти е малък.

 Ти уби всичко детско в мен... ?

Но, все пак ще пробвам. Както вече казах, може пък да започна да харесвам и по-малки часовници ;) 

 

Преди 7 часа, Pijomir написа:

Загледах това :

 

https://swcusa.com/product/swc-diver-white/

 

Нещо за марката да кажете? 

 

Срещал съм бранда по ревюта и в разни сайтове и класации за микроси. Доста добри отзиви има. А и доста хваща окото. Спецификациите пък, за тези пари са страхотни. Иначе, мен лично ме отказаха прекалено многото “заемки” от други брандове /например стрелките - Ориент Кано, безелът също е прекопиран/, както и цените - все нещо ме спира да дам повече от 350-400 гущера, за неизвестни и непознати... изделия? Макар че, при мен тези решения често са импулсивни и необмислени, и докато ангелчето ми шепне “Недей, не си струва, помисли пак”, дяволчето ме ръчка “Аре бе, какво толкова, виж какъв е готЯн”...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.05.2021 г. at 7:17, Боре написа:

Определено, мисля първо да пробвам подобен на размер /по-скоро 40 мм/ часовник, пак със светъл цифер, но с още по-тънък безел и абсолютно /добре де - почти/ прави стени на касата - ето този

 

image.thumb.jpeg.dbce5b9775187d62aa60437bb64ad0df.jpeg

Този модел не е ли дамски ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Izolini написа:

Този модел не е ли дамски ?

Всеки има право да се определя, както намери за добре... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

Този модел не е ли дамски ?

Хахаха, nice try, както се казва ?

Според Orient, моделът е мъжки ...

 

Преди 1 час, Pijomir написа:

Всеки има право да се определя, както намери за добре... :D

Подкрепям изцяло, тази позиция !

Но, както е казал един мъдрец - дупе, пол няма... ? 

Пък, ти си се определяй, щом искаш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Боре написа:

Според Orient, моделът е мъжки ...

Вярно, че съм го виждал сниман на една космата китка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице , или си видял първата жена (преди изобретяването на епилатора) , или си бил в клетката на горилата в зоологическата градина .. ама защо е имала Ориент ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Боре написа:

Но, все пак ще пробвам. Както вече казах, може пък да започна да харесвам и по-малки часовници

О, разбира се! Комфортът при носене е именно там - малките/средни. Ако се напипа такъв модел, който, макар и 38-42мм, визуално да не малее (а това е функция на дизайна на каса, лъгове, стъкло, цвят дори), супер! Аз точно на това съм голям фен. С времето оцених комфорта. Визията оставих на втори план. А пък с тва Касио ебаси екзотичната комбинация уцелих :D

 

п.п. ето го перфектният:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си намерих часовника. Сега остава да се пречупя и да намеря оправдание (и финанси), за да платя 3к.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Pijomir написа:

И аз си намерих часовника. Сега остава да се пречупя и да намеря оправдание (и финанси), за да платя 3к.

 

 

Еми, аз откога казвам, че Шогун-ът за толкова пари, е един от оптималните варианти !!!

Ама ти - Самурай, та Самурай ?

Честно казано, ако не ме дразнеше толкова неимоверно много ш#ибания Циклоп, щях да кажа че е идеален ...

Взимай го, оправдание ще си намериш в движение ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Боре написа:

Еми, аз откога казвам, че Шогун-ът за толкова пари, е един от оптималните варианти !!!

Ама ти - Самурай, та Самурай ?

Честно казано, ако не ме дразнеше толкова неимоверно много ш#ибания Циклоп, щях да кажа че е идеален ...

Взимай го, оправдание ще си намериш в движение ;) 

Не мога да се пречупя да дам толкова пари за часовник... До 1к ще ги прежаля евентуално... 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Pijomir написа:

Не мога да се пречупя

Споко, ще се пречупиш. После минаваш смело на 2к :D И не ми обяснявай за заплати и т.н. И с 1000лв заплата се купува часовник за 2к...че и айфон също ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Pijomir написа:

Не мога да се пречупя да дам толкова пари за часовник... До 1к ще ги прежаля евентуално... 

 

Абе не са малко кинти, особено ако не си наясно, ще го носиш ли 3-5 години или ще го смениш след 3-5 месеца. Ако аз бях като теб - "Тоя е супер, взимам го!" и след месец-два "Продавам еди-кво-си-в-перфектно-здраве!", бих си определил един таван от 1000 лева и бих си карал така. 

И после идва един момент в който ще се пречупиш и ще си вдигнеш прага на кинтите и...така. Мерак знаеш с к'во се гаси :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.05.2021 г. at 18:23, Pijomir написа:

Ми, часовник, който да го "бия"... :) Да не ми пука особено за него, ако го надера...

 

Явно, 90% от часовниците ми се оказва, че са "бийтъри". Лоша финансова новина за мен, предвид т'ва, че последният явяващ се бийтър го плащах 900€+... Ама - т'ва е положението. Не ми се отдава като Вас, да подлагам на масата нещо меко, за да не надера веригата и да внимавам покрай стените да не го претрепам в някой ръб и прочее мании :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Боре написа:

Еми, аз откога казвам, че Шогун-ът за толкова пари, е един от оптималните варианти !!!

Ама ти - Самурай, та Самурай ?

Честно казано, ако не ме дразнеше толкова неимоверно много ш#ибания Циклоп, щях да кажа че е идеален ...

Взимай го, оправдание ще си намериш в движение ;) 

Между другото, никога не съм казвал лошо за Шогуна. Харесвам го с изключение на лупата(и аз така не я понасям). Но тази модификация не я бях виждал, а тя, вече, е страхотна. 

 

Относно парите, намират се, но съм практичен като цяло - затова не мога да оправдая пред себе си да дам толкоз пари за аксесоар/бижу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Pijomir написа:

Не мога да се пречупя да дам толкова пари за часовник... До 1к ще ги прежаля евентуално... 

Ето една принципна схема , която мисля , че работи или ще работи - даваш на Стуци 3 месеца по 500 (безотчетни) или 10 Х 200 и на края той ти прави подарък по избор - кеф ти Шогун , кеф ти Самурай и понеже ще ти е подарък , ще ти е кофти да го продадеш след два месеца ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по подобна схема си давах по 500 на месец и сега си имам за няколко шогуна, че и за някой и друг ролекс... :) Не парите са ми проблем, а начина на мислене.

 

Иначе го гледах шогуна от Seya и прочетох това:

 

NOTE

The chapter ring and index & bezel index and face index not being aligned perfectly.

 

 

На Самурая под 1к някак си го преживявам това и даже не ми пука вече, но на Шогуна за 3к ще ми е трудно да го преглътна. 

То даже на официалната снимка в сайта не е коректно подравнено, че даже е доста зле:

 

 

sbdc129-d_1400x.jpg

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

даваш на Стуци 3 месеца по 500

И Стуци си купува нещо хубаво ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.