Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Преди 1 час, zloQQ написа:

http://www.stswisstime.com/

Ето сайта, Жоре. Аз съм срещал часовници от марката, но също нямам идея, какво представляват.

 

Преди време и аз търсих в нета, но като напишех Swisstime ми излизаха всякакви марки швейцарски часовници.

Исках да разбера на какво ниво е тази непопулярна за мен/нас марка. На моя даже и цената не я знам, за да се ориентирам някак си. От видяното, без да съм капацитет по часовниците, мисля че правят сериозни неща. Поне на външен вид. Ше взема да го пронося май. :)

п.п. Виждам разлика в шрифта на изписване на марката на циферблата. Може с по-новите модели да са го променили или на по-високия клас да е такъв. Мога само да гадая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    755

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

https://m.olx.bg/d/ad/chasovnik-swatch-x-omega-moonswatch-mission-to-uranus-CID655-ID8WyD3.html

 

Хайде, вие сте ?

 

п.с.: турих едно ор'гинално нато на Омега на моя. Вече е 1 идея по-близо до Омега ?

IMG_20220812_090733.thumb.jpg.0c41e0bb3ae5e1141cc4afba5e2a1e3b.jpg

1660284277044.thumb.jpg.699f88733646ea848be3beb8280fa525.jpg

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам 800 лв за това, никога (никога не казвай никога) . 

Титаник дойде на софийското пристанище. Този път май ще си го запазя, поне за известно време. 

IMG_20220812_090818.jpg

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

Титаник дойде

Честито! Много добре ти седи на ръката! Много солиден изглежда ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, niki написа:

Да дам 800 лв за това, никога (никога не казвай никога) . 

Титаник дойде на софийското пристанище. Този път май ще си го запазя, поне за известно време. 

IMG_20220812_090818.jpg


Честито, Ники !

Е, на теб ти стои доста по-добре от колкото на мен !

Сигурен съм, че или дълго ще се задържи при теб, или завинаги ;)

Щом моят, който откровено ми малее, е нонстоп на ръката ми…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията! Тъмно сивият нюанс, който разбира се не се вижда на моята бездарна снимка, много ме радва. Отива точно на този часовник. Като перце е, особено на платнената каишка. Взех една каки и една военно зелена. Поръчах си инструмента за каишки и съм много доволен. Всичко отиде над 1000 лева, което не е никак малко за часовник с NH35. Още не съм пробвал веригата, но това ще стане, когато се върна от морето. А часовникът го чака плуване в морето още утре, нали уж е дайвър, даже тестван на налягане. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щайнито отлетя за по-малко от час от пускането на обявата. Един бивш колега го отнесе. Три часовника съм му продал досега. Даже съм на скромна печалба. Интересно е, че за 4-5 часа докато изтрих обявата от 50 разглеждания бяха я добавили за следене 9 човека. Бях впрегнал здраво търговските си умения.? Вануату-то направи първо къпане, ще го бъде в морето. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, niki написа:

Вануату-то направи първо къпане,

Пясък, море, сол...само на евтини часовници го причинявам. Не заради риск от наводнение, а осоляването във всички кухини и фуги, риск от надраскване от песъчинки, мазнотия от плажни масла и т.н. Само споделям, разбира се. Който, както иска и където иска си носи часовниците, т.е. моля да не се възприема като укор ?

 

Аз също къпах, ама Касио ?

1658487021714.thumb.jpg.b96f3b3e7e35d727a4a2f26d1aa345d9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се замислих, че ми е най-скъпият топен часовник. Аз после го кисна в сладка вода и въртя безела под чешмата. Човекът го тествал на 37.5 бара,  аз да не го ползвам на плажа.  Тъпо ми е някак си да го взема и да го пазя като окото си. Ще му направя видими спомени. Вануату-то за мен е точно за това. 

IMG_20220814_114612.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, niki написа:

Тъпо ми е някак си да го взема и да го пазя като окото си.

Да, да, напълно разбирам! Аз също се кефя много на хубавите морски снимки с не евтини часовници на тях ✌️ Нищо, че е Касио за 150 лева, но и аз сапунисвах хубаво и въртях безела под течащата вода след плажа и морето, макар че със сапунката ми беше трудно да въртя ?

 

pocket shot ?

1658836318112.thumb.jpg.3e0c21234b7dd3d3f39a320898980733.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък всеки часовник с WR 200м и повече, който съм имал - съм го "давил" къде на море, къде на басейн или под душа.

 

Но да, след море всеки път го кисна в паничка с прясна вода за 20-30мин. След това търкам с малко течен сапун, изплаквам и суша с микрофибърна кърпичка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз избягвам сапуна и душовете с часовник. От сапуна може да стане беля с водонепропускливостта на уплътненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.08.2022 г. at 12:26, niki написа:

Щайнито отлетя за по-малко от час от пускането на обявата. Един бивш колега го отнесе.

 ...и сега го продава ?

 

https://strelki.info/viewtopic.php?f=9&t=58181&p=521817#p521817

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, явно съм бил много красноречив. Проблемът на този часовник, е че като го видиш на живо направо те хипнотизира и го искаш. После обаче виждаш колко е голям и ти идва нанагорно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niki, за колекция става ? За ежедневка - абсурд, ако китката ти е под 18см.

 

btw, дългоочакван ъпдейт:

https://monochrome-watches.com/review-2022-new-seiko-sumo-prospex-diver-200m-ceramic-spb321j1-spb323j1-price/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Господа, аз с едно може би тъпо въпросче (бъкел не разбирам от часовници, не нося, а и когато носех бях с едно най-просто, но супер вярно, Q&Q)- става дума за стар руски хронометър "Асат" или нещо такова. Не е нещо кой знае какво, но ми е спомен от дядо ми, а синът взе че го изпусна и сега не работи - като натисна короната (нали така се казва) стрелката понякога прескача (кога напред, кога назад), друг път не мърда. Навивам го и нищо... Та имате ли да ми препоръчате сервиз в София - явно е за някой от старата школа, който им разбира на съветските механики и който няма да ми тръгне с лафа "Абе 'фърляй го и си 'земи нещо истинско" (такъв може да се наложи да си търси нови зъби).
Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Logrus написа:

Господа, аз с едно може би тъпо въпросче (бъкел не разбирам от часовници, не нося, а и когато носех бях с едно най-просто, но супер вярно, Q&Q)- става дума за стар руски хронометър "Асат" или нещо такова. Не е нещо кой знае какво, но ми е спомен от дядо ми, а синът взе че го изпусна и сега не работи - като натисна короната (нали така се казва) стрелката понякога прескача (кога напред, кога назад), друг път не мърда. Навивам го и нищо... Та имате ли да ми препоръчате сервиз в София - явно е за някой от старата школа, който им разбира на съветските механики и който няма да ми тръгне с лафа "Абе 'фърляй го и си 'земи нещо истинско" (такъв може да се наложи да си търси нови зъби).
Благодаря предварително

Аз си ремонтирах антиката при "часовникарите" на ул.Ангел Къмчев им беше сервиза (ако не бъркам) .. виж им сайта - часовникари.ком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този човек има доста добри отзиви:

Името ми е Ивайло Енчев и се занимавам с ремонт на часовници и финна механика от 1994г.

През годините на работа съм отремонтирал почти всички марки Швейцарски,Руски и Японски механизми.

Разполагам с всичко необходимо за ремонт,профилактика и полиране на повечето кварцови и механични часовници,хронометри,верижки,бижута и запалки.

Намирам се в гр.Плевен,но при нужда може да се извърши доставка с куриерска фирма за и от страната.

Срокът,гаранцията и цените на ремонтите,както и времето за изпълнение се договарят допълнително след оглед и уточняване на състоянието и необходимата намеса.

 

За връзка и контакти:

 

тел.0878 77 48 07 в удобно време

имейл:ivaylo.enchev@abv.bg

или на лични съобщения във форума.

 

Благодаря Ви за вниманието.

 

С уважение:И.Енчев

 

В София - Лично изпитан от мен, Боре и Пижомир. 

 

Здравейте,

името ми е Христо Лозанов. Часовникар съм от 1991година. Основно ремонтирам часовници с механизми ETA(VALJOUX), RONDA, ISA, HATORY(SEIKO), MIYOTA и руски часовници.

Гаранцията след ремонт е 1 година.
Обикновено срока за поправка е от 3 до 5 работни дни.

Работя с клиенти от цялата страна чрез куриерски пратки. Ако има рекламация при такъв клиент, куриерските разходи ги поемам аз. Ателието е обурудвано с всичко необходимо – виброграф, струг, микроскоп, преса за безопасно отваряне и затваряне на часовници, миялна машина “ELMA”- последно поколение, вана с ултра звук за чистене на капаците и верижките на часовниците, барокамери(за сух тест и за тест с водно налягане), полираща машина и много друго по-дребно оборудване. Цените са нормални. Например ремонта на автоматичен часовник започва от 70 лв, за часовник с ръчно навиване и по-малко. Цената която обявя при прегледа е окончателна, клиентът може да е спокоен, че няма да има изненади в последния момент. НЕ ПРАВЯ МОДВАНИЯ НА ЧАСОВНИЦИ с части, които не са от производителя. Почти винаги се получават неочаквани и непреодолими усложнения.

Адресът е: Ателие "Импулс", София, ж.к. Люлин 3, ул. 301, Кооперативен пазар, Търговски комплекс “Сан Марино“, магазин 23(зад Търговския дом), тел. 0898 41 41 45
Работно време: Понеделник - Петък от 10ч. - 19ч.
Събота от 10ч. - 17ч.


Часовниците изпращайте на адрес: Офис на Еконт, София-Нови Искър, ул. Искърско дефиле 120А. Тел. 0898414145, Христо Лозанов.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Аз си ремонтирах антиката при "часовникарите" на ул.Ангел Къмчев им беше сервиза (ако не бъркам) .. виж им сайта - часовникари.ком.

 

Ако са същите, това са и вносителите на Восток. Меко казано странна фирма и организация, с много противоречиви отзиви. Не казвам, че са зле, просто има нещо fishy в тия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, като цяло съм доволен от Лозанов. Имам дребни забележки, но нищо, което да си заслужава да се спомене. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.09.2022 г. at 18:26, Izolini написа:

@Logrusи аз съм ходил и бях доволен. Освен това човека е шкодаджия.

И аз ходих, и аз - доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъп часовник няма да си купя скоро, но подобни видеа ми действат доста релаксиращо и зареждащо 

 

https://youtube.com/shorts/coydQ9Czkj4?feature=share

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.