Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Преди 6 часа, niki написа:

И аз съм бил винаги със смесени чувства за този часовник. Като дойде и го отворих нещата доста се промениха. Въпреки това, днес по някое време извадих маринчастъра, защото определно ми харесва повече.

@Боре Това не е твоето Вануату като гледам китката. Интересното е, че собственикът на Зинн-а купи моето Вануату преди това. Имаше една драскотина на U1-цата, заради която свалих добра сума от цената. Днес ме зачовърка и взех една гумичка Koh-i-noor, след малко търкане Voila и драскотината изчезна. Тагиментирането на Зинн си защити името. 

 Абсолютно вярно, не е моето и се забелязва :D
Снимката е, за да онагледя това, за което говоря. Иначе, е от сайта на HELM.

Впрочем, много съм се мераклисал на такъв безел, остава да измисля, как да го сдобия /помощ от приятел :rolleyes: /, че може и някои допълнителни глезотии :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    755

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

@Stucata март месец ме заинтригува с този пост

 

"Страхотна Сертина на хоризонта - 43мм, титаний, с керамична вложка (за пръв път)."

 

https://m.youtube.com/watch?v=Y4cB1ie_lKM

 

След като Боре взе Инокс-а, последва кратко събеседване със Стуцан и череният петък за мен подрани... 

 

От седмица се радвам на въпросната титаниева Сертина. Много приятен часовник с леки препратки към дайвъра на Omega Seamaster от филма с 007 No time to die.

 

Много добре/удобно се носи, като перце е сравнено с Инокса :) Влиза по-лесно под ръкав на риза, блуза въпреки че по книга ги дават и двата по 13мм височина.

Харесва ми дайвър екстеншън-а как е направен. Определено класа нагоре спрямо предишните ми дайвъри, които бяха с такъв екстеншън тип "афиф панта".

Безелът с керамиката щрака приятно и няма луфтове.

Циферблатът е черен лак с тези хромирани рингове на индексите, стевлките и винтидж бежавото оцветяване направо ми галят окото ;)

Машинката е с 80 часа резерв и "по-хубавия" пауърматик, уж БЕЗ пластмасите вътре (C07.611)...За сега върви твърдо - 3 сек/дневно. Щеше да е по-добре, ако бяха в + ноооо няма пълно щастие ?

Антирефлексът е само от 1та страна на сапфира и наистина долавям разлика спрямо 2-ния антирефлекс на Инокса. При Victorinox-a буквално все едно го нямаше стъклото гледано под определен ъгъл и можеш да пипнеш стрелките!

Лум-а е също леко разочарование (като за дайвър) сравнено с лума на Сейко Самурая, Щайнхарта или Сан Мартин 62МАS, които съм имал преди това. Просто не свети толкова ярко, иначе "държи" (чете се) срвнително дълго време.

 

 

 

IMG_20221112_124950_919.jpg

IMG_20221110_160538.jpg

IMG_20221110_144711.jpg

IMG_20221110_163223.jpg

IMG_20221110_143849.jpg

  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, digitalundgrd написа:

@Stucata март месец ме заинтригува с този пост

 

"Страхотна Сертина на хоризонта - 43мм, титаний, с керамична вложка (за пръв път)."

 

https://m.youtube.com/watch?v=Y4cB1ie_lKM

 

След като Боре взе Инокс-а, последва кратко събеседване със Стуцан и череният петък за мен подрани... 

 

От седмица се радвам на въпросната титаниева Сертина. Много приятен часовник с леки препратки към дайвъра на Omega Seamaster от филма с 007 No time to die.

 

Много добре/удобно се носи, като перце е сравнено с Инокса :) Влиза по-лесно под ръкав на риза, блуза въпреки че по книга ги дават и двата по 13мм височина.

Харесва ми дайвър екстеншън-а как е направен. Определено класа нагоре спрямо предишните ми дайвъри, които бяха с такъв екстеншън тип "афиф панта".

Безелът с керамиката щрака приятно и няма луфтове.

Циферблатът е черен лак с тези хромирани рингове на индексите, стевлките и винтидж бежавото оцветяване направо ми галят окото ;)

Машинката е с 80 часа резерв и "по-хубавия" пауърматик, уж БЕЗ пластмасите вътре (C07.611)...За сега върви твърдо - 3 сек/дневно. Щеше да е по-добре, ако бяха в + ноооо няма пълно щастие ?

Антирефлексът е само от 1та страна на сапфира и наистина долавям разлика спрямо 2-ния антирефлекс на Инокса. При Victorinox-a буквално все едно го нямаше стъклото гледано под определен ъгъл и можеш да пипнеш стрелките!

Лум-а е също леко разочарование (като за дайвър) сравнено с лума на Сейко Самурая, Щайнхарта или Сан Мартин 62МАS, които съм имал преди това. Просто не свети толкова ярко, иначе "държи" (чете се) срвнително дълго време.

 

 

 

IMG_20221112_124950_919.jpg

IMG_20221110_160538.jpg

IMG_20221110_144711.jpg

IMG_20221110_163223.jpg

IMG_20221110_143849.jpg

 
Еееее, честито Светльо !

Със здраве да си го носиш и да те слуша. И да се задържи по-дълго.

Часвника изглежда страхотно !

Отдавна не бях виждал часовник, който да ми хване окото от първия път ! Отделно, че като ми обясняваше на какво си хвърлил оЧо, мислех за друг модел.

Браво, страхотно излъчване има тази машинка. Стуци правилно ти е пуснал мухата за нея.

Единствено сапфира ми се вижда една идея по-тънък, аз харесвам по дебели, защото придават дълбочина, но може и да е визуална измама. Но, няма никакво значение, супер е часовника. Ако си го взел и на добра цена, е топ попадение.

 

П.П. Единствено “афиф пантата” на Инокса, ме спасява, ръката ми да не е като драна от котки :D

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. 

 

И аз заглеждах този модел, но 43мм. ме отказаха. А навремето не ми пречеха със Самурая... ;)

 

Както и да е, ползвай го със здраве. 

 

Междувременно аз все още си продавам Мандалата... ;) Ако някой прояви интерес, ще я дам за по-малко пари, отколкото съм я пуснал:

https://www.strelki.info/viewtopic.php?f=9&t=59018

 

Но не бързам - Sinn 556 A ще са налични едва май месец 2023-та... ;)

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@digitalundgrd Честито, много е як. Само да бяха продължили с 2824. Иначе "fauxtina"-та е така.

@Боре Нямаш ядове, ще измислим нещо. 

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, niki написа:

@digitalundgrd Честито, много е як. Само да бяха продължили с 2824. Иначе "fauxtina"-та е така.

@Боре Нямаш ядове, ще измислим нещо. 

 Мерси Ники, ще помисля и ще се … възползвам !

П.П. Помоли Светльо да наснима Маринмастъра, да оплакнем очи като с неговата Сертина :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от тролове, ще кача няколко снимки от WUS. Лошото е, че на живо изглежда по-добре отколкото на снимки. Т.е. проблемът не е само в моите "фотографски умения". ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, digitalundgrd написа:

@Stucata март месец ме заинтригува с този пост

 

"Страхотна Сертина на хоризонта - 43мм, титаний, с керамична вложка (за пръв път)."

Чакам да го видя в петък наживо ? Часовникът дава всичко, което може да се иска от часовник в този клас, съответно леко завишената цена спрямо някои сходни предложения е оправдана. Хем ми прилича на Омега (може би заради безела), хем си е Сертина. Стрелките ми харесват, близалката на секундната, индексите са нанесени, оранжевият цвят пасва на сивкавия цвят на касата и веригата, закопчалката е много яка за класа на часовника, crown guard-овете са яки. 

Ако часовникът се бе появил на пазара преди 2-3 години, щеше да е минал и през мен ? Понякога съжалявам, че съм на друг етап от часовникарското хоби, но няма пълно щастие при ограничен бюджет ✌️

 

@Pijomir, да 43мм наистина не са малко и не зная защо не са го направили примерно 39/40мм, предвид че механиката идеално се побира и в по-малки каси. Самураят на 43мм действително беше ОК (на гума).

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, digitalundgrd написа:

Имат я (не е титан) 38мм

Да, този модел е само 43... Иначе и аз щях да съм си го взел. Имаше момент, в който много се кефех на марката, ако помните. :)

Редактирано от Pijomir
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@digitalundgrd

 

Сега видях колко струва, както и още няколко часовници... Надули са яко цените. Преди твоят струваше около 2к без отстъпка, а аз с отстъпка обмислях да го взема за около 1700... DS200 пък излизаше около 1300 лева, сега с отстъпка е над 1400... Егати инфлацията, егати чудото... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Боре написа:

?

 

image.thumb.jpeg.1f9e2fdcd9c202f2e11b7da51ebf038f.jpeg

Пластмасарник. Да ти продам един истински? И специално за теб. Снимките без снежната са на SLA019 лимитед едишън, с който бяха представени новите маринмастъри през 2019. Като намеря хубави на моя пак ще кача. 

50767020752_2cee28d83a_b.jpg

50785772616_bfacf4a85f_b.jpg

69707985-0879-457b-aaa4-0d47b5574112-jpeg.jpg

50667601907_3896584093_b.jpg

50633406247_70a869e32a_b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

@digitalundgrd

 

Сега видях колко струва, както и още няколко часовници... Надули са яко цените. Преди твоят струваше около 2к без отстъпка, а аз с отстъпка обмислях да го взема за около 1700... DS200 пък излизаше около 1300 лева, сега с отстъпка е над 1400... Егати инфлацията, егати чудото... 

 

Аз го взех за малко под 2000лв ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, niki написа:

Пластмасарник. Да ти продам един истински? И специално за теб. Снимките без снежната са на SLA019 лимитед едишън, с който бяха представени новите маринмастъри през 2019. Като намеря хубави на моя пак ще кача. 

50767020752_2cee28d83a_b.jpg

50785772616_bfacf4a85f_b.jpg

69707985-0879-457b-aaa4-0d47b5574112-jpeg.jpg

50667601907_3896584093_b.jpg

50633406247_70a869e32a_b.jpg

 

 

Е, пластмасарник де, то това му е идеята ! Бийтърче, да си го ползвам/троша през уикенда ;) 

Цената му, също е като за пластмасарник, а на това което предлагаш - не е ! 

Но, съм открит за предложения :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се порових за цената, че ми стана интересно след като Пижака спомена, че са надули цените...

 

В официалния сайт на Сертина часовникът към днешна дата е 1055 Швейцарски Франка.

 

1097912585_certinastore.thumb.jpg.92617b9c1e386f4754b66b005e329e39.jpg

 

 

Толкова ми излиза че е струвал и по разни статии-ревюта като е се е появил в началото на 2022г.

https://monochrome-watches.com/certina-ds-action-diver-43mm-powermatic-80-update-2022-ceramic-hands-on-price/

 

 

Price.thumb.jpg.d5d5bdc313c08a8d7ab7a3694b331045.jpg

 

 

 

Курсът CHF към BGN, обаче не е в наша полза. В началото на годината е 1 франк = 1.88лв, а сега 1 за 2лв. Тааа, ако наистина е имало такава цена (1700лв) за ТОЗИ часовник е било супер оферта, тъй като е била доста под официалната!

 

Иначе най-ниската цена, за която го намерих преди седмица и успях да спазаря е 1985 български левчета...Инфлация ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е третото Сумо, което не ме кефи, като преди него са едно зимбе и двете най-нови. Струват една камара пари, нещо не ми приличат на Сумо. Аз съм фен на зеленото трета генерация. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, niki написа:

Това е третото Сумо, което не ме кефи, като преди него са едно зимбе и двете най-нови. Струват една камара пари, нещо не ми приличат на Сумо. Аз съм фен на зеленото трета генерация. 

 

 Определено имаме доста различен вкус ! Аз си падам пи циганийките и странните изпълнения, но най-вече по това, че не искам да е същото, като на 98 % от останалите хора. :P

 

Явно в случая, проблемът е в модела, а не толкова в цифера. По спомен, доста харесваш зеленият Кинг Търтъл с цифер на квадратчета, а на мен пък въпросният цифер ми мяза на фриз за баня. И тая крива лупа ... Да не говорим за грозните стрелки :unsure:

 

Ама, въпрос на вкус, казал Дяволът и се овъргалял в копривата :D

 

 image.thumb.png.1a63365ed8fc126d22181777f1dcaae9.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, не ме кефеха кожените каишки, но Лорда съвсем си смени визията и не е към по-зле... :)

20221119_171705.jpg

Редактирано от Pijomir
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@digitalundgrd, много класен часовник! ?

 

В петък имах шанса да видя на живо най-доброто нещо на пазара в момента - Pelagos 39. 8200лв и си заслужава всяка стотинка ?

 

 

11288A0D-D2FA-4320-B059-A21C940E2EAF.jpeg

C10840CF-32BF-4051-BE75-408D669E225A.jpeg

Редактирано от FCB4Life
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, FCB4Life написа:

Pelagos 39. 8200лв

Дааааа, най-доброто предложение откъм цена-качество във високия клас ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично оригиналът е по-добър. Малкият е прекалено лек и му липсват някои от функционалностите на големия. Не че ни трябват де, все пак си купуваме дайвъри с 200-300-500 водоустойчивост, за да сме спокойни когато ни вали дъжд ?. За хората с по-малки ръце 39ката е добър вариант. 

Редактирано от niki
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.