Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Случки по родните пътища


PRR

Recommended Posts

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Аз бих казал - каквито ни законите , такова ни и шофирането .. и докато има такива закони , в които се използва определение "твърде бавно" , ще има в протколите - причина за ПТП - несъобразена скорост ;)

То е ясно за Вас, г-н Бавен, коя теза ще защитавате. Но просто ти предлагам да осмислиш (не да я преживяваш наистина, защото ще получиш сърцетуп) следната ситуация - караш със 130 по магистралата. В активната лента. Както обикновено в изпреварващата има колона коли, които карат със 140+ и след слеващия завой догонваш хлОпел Хастар движещ се с 40 /четиридесет/ км в час, свалени прозорци изригващи мощни ориенталски ритми (и стърчащи женски крака от два от тях). Знам точно с колко се движеше, защото някак успях да намаля зад него, буса зад гърба ми бързо осъзна, че няма да спре и профуча през аварийната.

Та има нужда от чл. 22 от ЗДвП. Даже има нужда и от наказания по него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    15

  • The Best Forman

    7

  • Mishelle

    5

  • Izolini

    4

@Izolini, ааааа, не с лошо! Според ЗДП на магистралата нямаш право да се качваш, ако конструктивно МПС-то ти не може да развива 50kh/h :) С други думи не може да кара с 40, трябва да е поне с 50 ? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, PRR написа:

@Izolini, ааааа, не с лошо! Според ЗДП на магистралата нямаш право да се качваш, ако конструктивно МПС-то ти не може да развива 50kh/h :) С други думи не може да кара с 40, трябва да е поне с 50 ? 

 

Да ама не е баш - возилото ми може конструктивно да вдига и 500, ма мене ма мързи и че си се воза с 40.....

След като отговаряш на изискването за минимална конструктивна скорост и можеш да се развозваш по магистралата не е казано, че щом пише 140 трябва да караш със 140...и тук идва моментът със "създава опасност за движението" и, о чудо, нашите катаджии увисват.

А специално по нашите т.нар. магистрали има само две ленти - едната за до 90км/ч и втора за 150+....тъпаци като мен, дето искаме да караме със 130 нямаме място там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Бързащ , точно за това говоря .. със знак ограничават максимално разрешената скорост , но никъде в България не съм видял знак с минимална задължителна скорост , под която да е в сила чл.22. ИзСвиняаам са , ама като викнат Лазар , с който са те засекли да обяснява как си минал бррррр , а е трябвало б р р р .

Поне веднъж искам някой от вас разбиращите законодателството да кажете , че е малоумно наДписано.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, просто ние сме супер демократична територия. Всеки сам си прецЕня кое е криво и кое право.

Та и с "несъобразената скорост" и "ниската скорост" оставят хората и Органа да преценят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Izolini написа:

Не бе, просто ние сме супер демократична територия. Всеки сам си прецЕня кое е криво и кое право.

Та и с "несъобразената скорост" и "ниската скорост" оставят хората и Органа да преценят.

Г-н Бастуний , ще ми е интересно как ще коментираш закон/член/алинея/точка , който ти забранява да строиш "много висока" сграда .. ам това мисля е достойно за друга тема от раздела ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, The Best Forman написа:

Г-н Бастуний , ще ми е интересно как ще коментираш закон/член/алинея/точка , който ти забранява да строиш "много висока" сграда .. ам това мисля е достойно за друга тема от раздела ?

Ми, няма да го коментира, защото норми си има: ниско застрояване - до 10 метра, средно - до 15 метра, високо - над 15 метра, а "много високите" сгради са под особен режим :P

Отделно, че това не е материя, която някой ще остави да се регулира от плебеите, по тяхно усмотрение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Боре написа:

Ми, няма да го коментира, защото норми си има: ниско застрояване - до 10 метра, средно - до 15 метра, високо - над 15 метра, а "много високите" сгради са под особен режим :P

Отделно, че това не е материя, която някой ще остави да се регулира от плебеите, по тяхно усмотрение ;)

Говори на ръката ... за всичко има дадени параметри , само за "твърде бавно" няма ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, The Best Forman написа:

Говори на ръката ... за всичко има дадени параметри , само за "твърде бавно" няма ?

Има! Ти си цял параметър "капитан Бавен" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.