Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb III Combi L&K 2016


Recommended Posts

Сетих се че имам записки какво е обслужвано като съм купувал колата на 12.12.2022:

 

Масло двигател - Бардал 5W30
Филтри М/Г/В/К
Филтър Кутия (оригинален)
Масло диференциал (оригинално)
Масло скорости (оригинално)
Масло халдекс (оригинал)
Комплект ангренаж + водна помпа (континентал)

 

Въпроса тук е дали маслото на диференциала трябва да се сменя заедно с маслото на двигателя, сиреч на 10к км?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Jacky Adamov

    25

  • joro-120L

    15

  • The Best Forman

    10

  • b3lq7a

    6

  • 4 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Здравейте, колеги. 

 

Да ви е честита баба ви Марта. 

 

Пиша ви с малко ъпдейт относно моя проблем със задният диференциал и бученето, което се получава при скорост над 70км/ч. 

 

Вчера (01.03.24г) си взех колата от сервиза с нов фар и вече щастлив, че колата ми е цяла се запътих за родният Разлог. 

 

Бученето беше толкова тегаво, че реших да пробвам с някаква инДЖекция (линк към снимката), която съдържа някаква добавка. 

 

На кутията пишеше, че резултат (който беше доста евентуален при мен) може да се очаква след около 800-1000км, като непосредствено след слагането на добавката е добре колата да се покара 10ина мин, за да може да я разтвори хубаво в маслото.

 

Слагам, излизам на околовръстното в Разлог и... при 70 бученето разгръща потенциала си, а аз си мисля: "Е, какво, бе, Пепи? Очакваш на секундата като с магическа пръчка да се оправят нещата ли?" Стигам 120 и шок! бученето изчезва. Намалям до 60-70км/ч бучи. Вдигам над 100 - изчезва. На практика се получава точно обратното, на това, което беше преди добавката. Тогава до 60-70км/ч не бучеше и после ставаше страшно. 

 

Твърдо решен, че си внушавам, се прибирам, взимам жена ми (която заради дъщеря ни се вози обикновено отзад и при нея е даже още по-гадно) и отивам пак на същото място, като аз не казвам какво съм направил на колата. Просто шофирам. Вдигаме 60 и тя казва "абе това е ужасно, даже по-силно от преди... ама чакай, преди на ниска скорост го нямаше". Аз си мълча. Вдигам 120 и тя възкликва "а, сега изчезна. преди не беше ли обратното?"

 

Е тука вече се уверих, че не съм си внушавал. Обнадежден съм, че мога да се размина с малко (най-много с още една инжекция. първата ми струваше 70лв.).

 

Ако е само временно - започвам да търся диференциал и най-вероятно ще отворя друга тема с молба за помощ от ваша страна. 

Редактирано от Jacky Adamov
корекция текст
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.